Wrocławianin się zadłużył,

  Wrocławianin się zadłużył, bo szparka była za ciasna

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mateusz Czyczerski z Wrocławia 5 maja chciał wypłacić z bankomatu 4 tys. zł. Pieniędzy potrzebował na opłacenie mieszkania z góry za dwa miesiące, spłatę raty kredytu gotówkowego i na życie. Ma konto w Inteligo, ale wypłacał pieniądze w bankomacie PeKaO SA, w oddziale tego banku przy ul. Piłsudskiego.- Włożyłem kartę, wpisałem kwotę, po czym bankomat oddał mi kartę i wydrukował potwierdzenie wypłaty. Ale nie było śladu pieniędzy - opowiada.
  Kłopot Mateusza Czyczerskiego zaczął się od tego bankomatu

  Kłopot Mateusza Czyczerskiego zaczął się od tego bankomatu ©fot. Tomasz Hołod

  Zaniepokojony zadzwonił od razu na numer infolinii zamieszczony na bankomacie. Od konsultantki dowiedział się, że sprawę powinien zgłosić w swoim macierzystym banku. A w ogóle to zrobił błąd wypłacając naraz tak dużą kwotę, bo, jak wyjaśniła konsultantka, "bankomat ma za ciasną szparkę".

  Po tygodniu od wysłania reklamacji do macierzystego banku Mateusz Czyczerski dowiedział się, że zostanie ona rozpatrzona najwcześniej... 2 lipca.
  - W tym momencie nie miałem już pieniędzy na koncie. Nie miałem za co żyć. A w mejlu zwrotnym tłumaczono mi, że co prawda regulamin przewiduje termin zwrotu pieniędzy do 30 dni, ale ta sprawa jest skomplikowana, bo dotyczy też innego banku. Dlatego termin jest tak długi - tłumaczy.

  By jakoś poradzić sobie finansowo, mężczyzna zapożyczył się u znajomych. Pieniądze przeznaczył na życie. Zalega natomiast z czynszem za mieszkanie oraz ratą kredytu gotówkowego. Naliczono mu karne odsetki, nie zapłacił też w terminie rachunku za telefon.

  - To jest absurdalna sytuacja. Nie ze swojej winy nie mam własnych pieniędzy, a dodatkowo popadam w długi - denerwuje się Czyczerski.
  Pytana przez nas o sprawę Aneta Styrnik-Chaber, rzeczniczka banku Inteligo, wyjaśniła jedynie, że "czas rozpatrywania reklamacji może ulec wydłużeniu, jeżeli rozpatrzenie wymaga uzyskania dokumentów lub informacji od podmiotów trzecich". Nie odpowiedziała natomiast w ogóle na pytanie, czy klient banku może liczyć na zadośćuczynienie związane z tym, że został pozbawiony środków do życia.

  Katarzyna Mazurkiewicz z Komisji Nadzoru Finansowego wyjaśnia z kolei, że w prawie bankowym nie ma przepisów, które bezpośrednio regulują kwestię reklamacji i ta kwestia zależy głównie od regulaminów wewnętrznych banków.
  - Osoba, która uważa, że należy jej się rekompensata za czas, w którym była bez pieniędzy, powinna w pierwszej kolejności przedyskutować tę kwestię z bankiem; w drugiej kolejności może zgłosić się do Arbitra Bankowego przy Związku Banków Polskich lub do sądu polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego. Powinna przedstawić np. dokumenty o naliczeniu karnych odsetek od niezapłaconych w terminie należności itp. - tłumaczy Katarzyna Mazurkiewicz.

  Poszkodowany wrocławianin zapowiada, że na pewno tej sprawy nie zostawi i będzie walczył o zadośćuczynienie.
  - Problem w tym, że zanim wywalczę pieniądze, a do tego jeszcze uda mi się wywalczyć rekompensatę, moje długi jeszcze bardziej urosną - przyznaje Czyczerski.


  Czytaj także

   Komentarze (47)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO JEST NEWS Z PRZYSZŁOŚCI!!

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 26

   Przecież 5 maja jest dopiero jutro!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pożyjesz to zmądrzejesz

   okienko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 55

   bardzo dobrze cie załatwili ty cymbale do n-tej potęgi!! pożyjesz, to zrozumiesz, że bankomaty i karty należy omijać szerokim łukiem!! pieniądze należy wypłacać u pani w okienku w banku!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   biedny student

   fisherman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 22

   4000 zł chciał wypłacić tylko i jeszcze go zablokowało ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mógł sobie wydać tę kasę na cokolwiek

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 36

   jak widać z sondy, to nie jest odosobniony przypadek i dobrze, że ktoś o tym mówi. popieram

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sami inteligentni

   noname (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 20

   widzę, że sami finansiści się wypowiadają co to się na przelewach znają powiedzcie mi w takim razie ile trwa okres realizacji przelewu między bankami w piątek po południu? wygląda na to że tym...rozwiń całość

   widzę, że sami finansiści się wypowiadają co to się na przelewach znają powiedzcie mi w takim razie ile trwa okres realizacji przelewu między bankami w piątek po południu? wygląda na to że tym "inteligentnym" przechodzi w ciągu sekundy... ja niestety muszę czekać zazwyczaj do pn albo i dłużej... kiedyś czekałam nawet tydzień... zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedyś tak było

   jkolonko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 36

   noname, poczytaj jak działa bluecash.pl. Jeśli jest taka potrzeba, można przelać praktycznie bez czekania na sesje Elixir.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale nie na wszystkie numery kont przechodzi

   name (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 21

   nawet w bankach, które sa obsługiwane przez system - szczególnie takie, na które płaci się rachunki. poza tym taki przelew nie zawiera danych nadawcy, tylko konta z którego bluecash zrobił przelew...rozwiń całość

   nawet w bankach, które sa obsługiwane przez system - szczególnie takie, na które płaci się rachunki. poza tym taki przelew nie zawiera danych nadawcy, tylko konta z którego bluecash zrobił przelew wewnętrzny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bankomaty...

   Współczująca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 10

   Jestem z Tarnowa, podobny problem miał mąż z mniejszą kwotą -500zł trzy lata temu, tuż przed świetami Bożego Narodzenia. Kwotę powyższą wypłacał z Bankomatu na ul.. Słonecznej albo w SKOKU, lub w...rozwiń całość

   Jestem z Tarnowa, podobny problem miał mąż z mniejszą kwotą -500zł trzy lata temu, tuż przed świetami Bożego Narodzenia. Kwotę powyższą wypłacał z Bankomatu na ul.. Słonecznej albo w SKOKU, lub w Millenium...Otrzymał potwierdzenie wypłaty a pieniązki nie. Czekaliśmy az miesiąc, chooc pieniądze przed Swiętami były potrzebne, a ile nerwów... Konto mamy w Banku Śląskim i był taki przepis, że trzeba było czekać az tyle czasu. Operacja była jakoś zawieszona i jak sprawdzono potem na koniec miesiaca w tym bankomacie /chyba/ ile było tranzakcji i ile wypłacono, wtedy chyba wychodzi ta brakująca kwota....chyba jako nadwyżka w tym automacie, skoro nie wypłacił, no to ma wiecej...To okropność - niesprawne bankomaty to jakas chyba plaga......Śmieszne to jest, że człek ma taki problem z własnymi pieniędzmi, aby je wypłącić kiedy potrzebuje....Ktoś chybaodpowiada za taki bałagani i za te automaty....Cos tu nie tak z przepisami.....:) P/S szkoda, ze nie psują się bankomaty w Bankach na nasza korzyść, lub ich komputery i nie dopisuja nam po dwa zera na rachunkach....hi:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 3

   Podobny problem mnie spotkał (mniejsza kwota) i kasy nie odzyskałem. Ciekawe, ile osob tak zostało naciagnietych?! Ja zycze powodzenia w kazdym razie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszuści

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak to nie odzyskałeś? do sądu idź

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze mu konsultantka powiedziała,40 letnie dziewice lepiej omijać

   4 tyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 10

   j.w

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czasem trzeba

   ktosik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 22

   gdyby nie te kolejki do kasy w PKO to też bym częściej korzystał z kasy niż z bankomatu. Mi tez się zdarza wypłacać większe sumy z bankomatu ale na szczęście nie miałem takiej sytuacji... W końcu...rozwiń całość

   gdyby nie te kolejki do kasy w PKO to też bym częściej korzystał z kasy niż z bankomatu. Mi tez się zdarza wypłacać większe sumy z bankomatu ale na szczęście nie miałem takiej sytuacji... W końcu bankomat wypłaca do 50 banknotów...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocławianin się zadłużył, bo szparka była za ciasna

   murena231 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 25

   co za idiotyczny tytuł!!! Czy autor zdał maturę z j. polskiego?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama