Siechnice mają nowy ratusz (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Siechnice mają nowy ratusz (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Artur Szkudlarek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Siechnice mają nowy ratusz (ZOBACZ ZDJĘCIA)
  1/5
  przejdź do galerii

  ©fot. Artur Szkudlarek

  W piątek w samo południe, oficjalnie otwarty zostanie ratusz w Siechnicach. Odbędzie się również uroczysta sesja Rady Miejskiej. - W piątek urząd nie będzie jednak dostępny dla mieszkańców. Zapraszam wszystkich, którzy chcą zwiedzić budynek na sobotę. Będzie można go oglądać w godzinach od 10 do 14 - mówi Milan Ušák, burmistrz gminy Siechnice.
  Otwarcie urzędu miejskiego nie oznacza również, że od poniedziałku zaczną pracować w nim urzędnicy, a mieszkańcy będą mogli załatwiać swoje sprawy. - Urząd zacznie normalnie funkcjonować od 1 lipca - zaznacza Ušák.

  Przeniosą się tutaj pracownicy urzędu miejskiego, który obecnie funkcjonuje w Świętej Katarzynie. Będzie tutaj również posterunek policji i poczta. Swoje miejsce znajdą także dwa największe stowarzyszenia działające na terenie gminy - emeryci i wędkarze.

  Inaczej niż pierwotnie zakładano, w nowym Ratuszu nie będzie siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Gospodarki Komunalnej. - One zostaną przeniesione do Świętej Katarzyny, do budynku, w którym obecnie jest urząd miejski - wyjaśnia burmistrz.


  Otwarcie Ratusza, to dopiero początek zmian w tym miejscu. Przed budynkiem powstanie reprezentacyjny plac, który w założeniu ma być centrum Siechnic i miejscem spotkań mieszkańców. - A w dni handlowe będzie tutaj targowisko - kończy Milan Ušák. Z boku Ratusza zlokalizowany został parking tymczasowy, który będzie z czasem powiększony i zmodernizowany.

  Okolicę natomiast będzie można podziwiać z tarasu, który znajduje się ostatniej, szóstej kondygnacji. Na razie jednak nie ma jeszcze planów, czy i w jakiś sposób zostanie on zagospodarowany.

  Cała inwestycja będzie kosztowała ok. 13 mln zł plus koszty obsługi finansowej. Gmina będzie spłacała ok. 3 mln zł rocznie. - To duże obciążenie dla budżetu, ale nie tak wielkie, żeby spowodowało jakąś katastrofę - kończy burmistrz.

  Czytaj także

   Komentarze (40)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dojrzejecie zrozumiecie

   koli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 24

   może się podobać lub nie. jedno natomiast jest pewne - jest funkcjonalny!
   proszę popatrzeć jaki budynek w tym roku zdobył nagrodę architektoniczną - budynek Centrum Informacji Naukowej i...rozwiń całość

   może się podobać lub nie. jedno natomiast jest pewne - jest funkcjonalny!
   proszę popatrzeć jaki budynek w tym roku zdobył nagrodę architektoniczną - budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. proszę zobaczyć jego zdjęcia. tak wygląda architektura XXI wieku... barok kiedyś też krytykowano...ale czy to oznacza, że teraz nie zachwycamy się jego pięknem??
   do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piękna gmina, piękny ratusz

   Lotto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 20

   Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie, że osoby które to pisały znam z widzenia :) mijają mnie czasem takie ponuraki, ludzie wiecznie niezadowoleni z życia, zawistni... Takim, to nawet piękny,...rozwiń całość

   Czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie, że osoby które to pisały znam z widzenia :) mijają mnie czasem takie ponuraki, ludzie wiecznie niezadowoleni z życia, zawistni... Takim, to nawet piękny, nowy ratusz będzie powodem do narzekań.
   Ja również przeprowadziłam się jakiś czas temu z Wrocławia do Siechnic. We Wrocławiu nadal pracuję. Sąsiedzi także dojeżdżają do pracy do Wrocławia. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z naszego nowego miejsca. Obserwujemy rozwój gminy, na naszych oczach rósł nowy ratusz. Nie liczyliśmy na takie szczęście, wszyscy podkreślamy, że to jak wygrana w lotto :) Nie wiem, dlaczego wieloletni mieszkańcy gminy nie potrafią tego docenić. Bardzo mi ich żal...
   Ciekawe, czy ktoś z tych ponuraków był w srodku w ratuszu, na ostatnim piętrze? Pięknie, dech zapiera! Polecam wszystkim! Byli z nami znajomi z Wrocławia i chcą tu kupić mieszkanie. Osoby, które zapewniają, że się stąd wyprowadzą serdecznie do tego namawiam - będzie więcej miejsca na pozytywną energię!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lotto i podatki

   xara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 23

   Lotto - od wygranej w lotto, jak piszesz, to płaci się podatki:-)) - a Ty płacisz tam, gdzie mieszkasz (S), czy tam gdzie pracujesz (Wrocek), a może jeszcze gdzie indziej?; mam nadzieję, że płacisz...rozwiń całość

   Lotto - od wygranej w lotto, jak piszesz, to płaci się podatki:-)) - a Ty płacisz tam, gdzie mieszkasz (S), czy tam gdzie pracujesz (Wrocek), a może jeszcze gdzie indziej?; mam nadzieję, że płacisz podatki na "swoją" nową gminę S.

   a ponadto, chyba w tym budynku nie chodzi o taras, którym tak się zachwycasz - wieżę widokową to masz w Kotowicach. Ten budynek to jest zwykły urząd, w którym pracują gminni urzędnicy i tyle - moim zdaniem chodzi tu wyłącznie o funkcjonalność budynkuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Malkontentów chór

   Zadowolony. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 17

   Kiedy czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów, to płakać się chce..
   Po jaką cholerę było budować stadiony !? Lepiej było rozdać kasę bezdomnym !
   Po co nowe drogi ? Przecież tylko bogaci mają...rozwiń całość

   Kiedy czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów, to płakać się chce..
   Po jaką cholerę było budować stadiony !? Lepiej było rozdać kasę bezdomnym !
   Po co nowe drogi ? Przecież tylko bogaci mają nowe auta , a ich stać na naprawy..!
   Po co to, po co tamto... Niemcy to potrafią.. ! Czesi wszystko mają lepsze.. ! itd.
   Ludzie, czy jako naród potrafimy tylko narzekać i chwalić cudze ?
   Ratusz może się podobać, albo nie. Sprawa gustu.
   Skoro region się rozwija, to posiadanie nowoczesnego budynku administracji nie jest chyba niczym nadzwyczajnym.
   Zgadzam się ,że drogi mamy fatalne, sam dojeżdżam do pracy do Wrocławia i szlag mnie czasami trafia ,ale zarządcą głównych dróg jest GDDKiA i Starostwo Powiatowe , a nie gmina !
   Co ma piernik do wiatraka ??
   Od kilku lat mieszkam właśnie w Siechnicach, przeprowadziłem się z Wrocławia i jestem bardzo zadowolony!!!
   TAK!!! Jestem zadowolony!!!
   Mam gdzie pospacerować z dzieckiem, mam względny spokój, szkołę pod nosem (starą i małą), mogę spokojnie zrobić zakupy ( w Biedronce, dla biedaków ), mam boisko ( nierówne i małe ) itd...(w nawiasach gotowe odpowiedzi dla malkontentów)
   Zgadzam się , że istnieje wiele pięknych miejsc, zapewne piękniejszych od Gminy Siechnice, ale jak się sprowadzałem, to widziałem co brałem, a na przełomie kilku lat mojego zamieszkiwania , naprawdę wiele się zmieniło na plus.
   Syndrom nowo-bogackich , którym się wydaje, że skoro spłacają kredyt za mieszkanie, to wszystko inne powinni dostać natychmiast i za darmo, widoczny w niektórych wypowiedziach. Wstyd.
   Z przyjemnością pomogę spakować się tym ,którym się w Siechnicach nie podoba,
   całą resztę serdecznie pozdrawiam.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a Zadowolonych niewielu

   xara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 15

   hmmm....., a mnie uczyli, że rozwoju regionu nie mierzy się ilością (i nowoczesnością) budynków administracji publicznej!!! nawet takiego wskaźnika nie ma:-))

   brakuje tylko peanów na cześć...rozwiń całość

   hmmm....., a mnie uczyli, że rozwoju regionu nie mierzy się ilością (i nowoczesnością) budynków administracji publicznej!!! nawet takiego wskaźnika nie ma:-))

   brakuje tylko peanów na cześć burmistrza, coś na kształt klasyki filmowej z "Misia" - łubu dubu .... niech żyje nam prezes.... burmistrz naszego klubu:-)) a może Zadowolony jest z klubu burmistrza?? kto wie??zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błazenada

   hjb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 47

   Gmina której nie stać na zmianę ulic Świerczewskiego i Żymierskiego, dwóch komunistycznych zbrodniarzy, funduje sobie ratusz dla pierdzistołków i biurw


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głupota

   dana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 10

   co za brednie piszesz dlaczego ma gminę nie stać na zmianę nazwy ulicy po prostu nie chcą tego starsi mieszkańcy gminy i ot cała wiedza o tym dawno już była poruszana sprawa zmiana nazwy ulic na...rozwiń całość

   co za brednie piszesz dlaczego ma gminę nie stać na zmianę nazwy ulicy po prostu nie chcą tego starsi mieszkańcy gminy i ot cała wiedza o tym dawno już była poruszana sprawa zmiana nazwy ulic na zebraniach
   a mądrzy radni słuchają swoich wyborców.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ulica Świerczewskiego

   Julia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

   A czy ktoś zapytał ludzi, którzy tam mieszkają czy oni w ogóle takiej zmiany chcą? Rozumiem, że ten, kto to pisał na żadnej z tych ulic nie mieszka? :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wszelakiej maści "znawców" architektury współczesnej

   kenobi07 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 58

   Wszystkie zastrzeżenia i uwagi dotyczące wyglądu ratusza w Siechnicach i nie tylko kierujcie tu:

   http://www.mackow.pl/

   Oczywiście każdy krytykant potrafi zrobić to znacznie lepiej niż...rozwiń całość

   Wszystkie zastrzeżenia i uwagi dotyczące wyglądu ratusza w Siechnicach i nie tylko kierujcie tu:

   http://www.mackow.pl/

   Oczywiście każdy krytykant potrafi zrobić to znacznie lepiej niż profesjonalna pracownia projektowa.

   Ps. Nie jestem miejskim urzędnikiem z Siechnic, nigdy nie byłem i nie będę. Nikt mnie nie opłaca za publikację przychylnych treści itp. Piszę tylko i wyłącznie we własnym imieniu.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nieładny, wygląda jak remiza strażacka

   nix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 87 / 31

   i wieża słaba
   nie wyszło :(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gratulacje

   kozak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 22

   Jaka gmina taki ratusz :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kontrgratulacje

   xara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 33

   co więcej - jaka gmina taki ratusz, a jaki ratusz taki burmistrz:-))

   no ale toż to jednak nie Thespian, choć autor siechnickiego architektonicznego cuda ten sam:-))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Usak burmistrzem

   Biskupia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 19

   Milam Usak był rzecznikiem praw obywatelskich we Wrocłąwiu. Prowadził nieudolnie sprawę Biskupia we Wrocławiu, podczas jednej z rozmów powiedział do mnie ,, jak się ktos do niczego nie nadaje to...rozwiń całość

   Milam Usak był rzecznikiem praw obywatelskich we Wrocłąwiu. Prowadził nieudolnie sprawę Biskupia we Wrocławiu, podczas jednej z rozmów powiedział do mnie ,, jak się ktos do niczego nie nadaje to zajmuje się polityką. '' No i proszę.........zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   piękny...

   pro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 12

   a gdzie pas startowy?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale, ale, ale ......... ratusz to wizytówka

   Zszokowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 28

   Nie ma charakteru, wizji, prezencji, jest toporny, wulgarny, nieestetyczny i daję I miejsce w konkursie makabryły. Wygląda jak fabryka lub parking wielopoziomowy, jakby był niedokończony. Jest jak...rozwiń całość

   Nie ma charakteru, wizji, prezencji, jest toporny, wulgarny, nieestetyczny i daję I miejsce w konkursie makabryły. Wygląda jak fabryka lub parking wielopoziomowy, jakby był niedokończony. Jest jak logo gminy - nijaki i bezbarwny. Nawet daleko mu do uznania go za galerię handlową. Nie wiadomo do czego bryła nawiązuje - nie jest połączeniem hołdu dla przeszłości gminy oraz wizji jej przyszłości. Czy wyraża on również szacunek dla samej gminy i jej mieszkańców? Gdzie zatem szukać koncepcji architektury centrum i ratusza Siechnic? Wyraz megalomanii w skali mikro. A układ infrastrukturalny jak był fatalny tak jest (przede wszystkim w zakresie bezpiecznych rozwiązań). Proponuję również ogłoszenie konkursu na hymn Siechnic (może połączenie dźwięków kotłowni z elektrowni i krowy z obory) - takie miejsko-wiejskie klimaciki w rodzaju KOKOKO EURO SPOKO, jako dopełnienie ratusza i loga. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Smerfy...

   Ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 16

   Był taki Smerf-Maruda. Pomyślałam o nim od razu jak przeczytałam ten komentarz. Ha, ha! A do tego Smerf -znawca sztuki! Najbardziej mi się podoba określenie budynku: wulgarny:-) Skąd czerpałeś...rozwiń całość

   Był taki Smerf-Maruda. Pomyślałam o nim od razu jak przeczytałam ten komentarz. Ha, ha! A do tego Smerf -znawca sztuki! Najbardziej mi się podoba określenie budynku: wulgarny:-) Skąd czerpałeś natchnienie, człowieku?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Smerfetki Ali

   xara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

   i słusznie Zszokowany nazwał to coś "wulgarnym". Jakbyś Alu znała łaciński źródłosłów, to wiedziałabyś, co oznacza ten wyraz. No ale, aby to wiedzieć trzeba mieć stosowne wykształcenie.

   P.S. Alu -...rozwiń całość

   i słusznie Zszokowany nazwał to coś "wulgarnym". Jakbyś Alu znała łaciński źródłosłów, to wiedziałabyś, co oznacza ten wyraz. No ale, aby to wiedzieć trzeba mieć stosowne wykształcenie.

   P.S. Alu - w języku polskim nie pisze się (i nie mówi także): "mi się podoba", tylko "mnie się podoba" - to taki oczywisty błąd na poziomie podstawówki. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas pokaże

   Cerda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 23

   ...tyle wypocin a zero merytoryki. Wszystko jest kwestią gustu. Polecam przynajmniej "liznać" trochę wiedzy n/t wspólczesnych trendów w architekturze, współczenych realizacji w europie. Nowoczesna...rozwiń całość

   ...tyle wypocin a zero merytoryki. Wszystko jest kwestią gustu. Polecam przynajmniej "liznać" trochę wiedzy n/t wspólczesnych trendów w architekturze, współczenych realizacji w europie. Nowoczesna architektura w takiej miejscowości jak Siechnice (nie ujmując niczego Siechnicom) nie zostanie najprawdopodobniej dobrze odebrana przez większość mieszkańców, niestety (podobnie jak u Kereza) zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może i tak .....

   Zszokowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 17

   To gdzie ta merytoryka? A jeżeli o trendach mowa - to oczywiście wraz z nimi istnieje coś takiego jak estetyka i to coś co przykuwa uwagę. Nie widzę aby ratusz wraz z otaczającą go zabudową tworzył...rozwiń całość

   To gdzie ta merytoryka? A jeżeli o trendach mowa - to oczywiście wraz z nimi istnieje coś takiego jak estetyka i to coś co przykuwa uwagę. Nie widzę aby ratusz wraz z otaczającą go zabudową tworzył atrakcyjną przestrzeń - a to też jest istotny warunek współczesnych trendów (dodam - nie tylko europejskich). Sądzę, że Siechniczanie - podobnie jak mieszkańcy innych miejscowości - bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego co jest atrakcyjne.
   A odnośnie liźnięcia - to proponuję liznąć taką koncepcję:
   http://www.zdunskawola.pl/www/portal?id=246757
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama