Cały czas siedzimy na walizkach

Paweł Pluta
Szczypiornistki Carlos-Astol Jelenia Góra w ciągu ostatnich 4 dni przejechały autokarem 1500 km.

W sobotę grały w Brześciu w Challenge Cup. Prosto z Białorusi udały się do Słupska, gdzie w środę pokonały w ekstraklasie miejscową Słupię. W nocy wróciły do Jeleniej Góry, by w sobotę (godz. 16.30) zmierzyć się z Victory Regią Mińsk w rewanżu europejskich pucharów. A w następną środę czeka je wyjazd na kolejny ligowy mecz, tym razem do Piotrkowa Tryb.

- Cały czas siedzimy na walizkach, nic więc dziwnego, że zmęczenie dało o sobie znać także w Słupsku - mówi Zdzisław Wąs, II trener Carlos-Astolu. W pierwszej połowie jeleniogórzanki robiły dużo błędów technicznych i do przerwy sensacyjnie prowadziły gospodynie. Potem zrobiło się nawet 16:12 dla Słupii, ale w 44 min był już remis po 20. Od tego momentu w ciągu 9 minut zespół z Jeleniej Góry zdobył 7 bramek nie tracąc żadnej i losy meczu zostały przesądzone.

Piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin nie miały problemów z pokonaniem w Chorzowie Ruchu, który ostatnio zremisował z Łączpolem Gdynia.
Tym razem niespodzianki nie było, bo lubinianki od razu narzuciły rywalkom swój styl gry. Co prawda w 10 minut Ruchowi udało się zmniejszyć przewagę Zagłębia do jednej bramki (4:5), ale kilka chwil później zespół Bożeny Karkut prowadził już 9:4. W drugiej połowie Zagłębie nadal kontrolowało sytuację. Trudniejsze zadanie czeka lubinianki w sobotę (godz. 16), gdy podejmą u siebie Piotrcovię.