Ważne
  Czeki dla ekologicznych

  Czeki dla ekologicznych

  Robert Borkacki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Finał konkursu o Puchar Recyklingu, towarzyszący targom POLEKO, należał do Dolnoślązaków.
  W stolicy Wielkopolski absolutnym rekordzistą konkursu okazała się spółka Usługi Komunalne Wodnik z Trzebnicy. Firma, która zdobyła aż 10 nagród i jedną nominację, zajmuje się wywozem oraz segregacją odpadów stałych. Prowadzi także - zwłaszcza w szkołach - edukację ekologiczną, Za swoje działania spółka otrzymała nagrody finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Puchar Recyklingu Polskiej Izby Ekologii i wyróżnienia w kategorii Edukacja Ekologiczna i Zielony Kontakt.
  Wśród pięciu statuetek znalazła się również nagroda z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - Odniesiony sukces jest zasługą całej załogi - zapewnia Maria Spalińska, prezes trzebnickiej spółki.

  Kolejny laureat - Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Izery w Lubomierzu - otrzymał wyróżnienie w kategorii "Szklana statuetka" i nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych z WFOŚiGW we Wrocławiu. Za co? Od 1 września 2007 do 30 czerwca 2008 zakład zebrał aż 341,84 tony opakowań szklanych. Nagrodę firma zamierza wykorzystać na dalszą rozbudowę systemu segregacji oraz promowanie tego systemu, a także edukację ekologiczną w gminach.

  Zakład Gospodarowania Odpadami w Gaci został uhonorowany w konkursie trzykrotnie. Prowadzona przez tę spółkę od września 2007 roku zbiórka i segregacja odpadów dała imponujące efekty. Chodzi między innymi o 663,52 tony tworzyw sztucznych i 588 ton szkła opakowaniowego. Zakład zdobył wyróżnienie w kategorii "Złota Bela Makulatury", nagrodę w kategorii "Lider Zbiórki Tworzyw" oraz czek na 10 tys. zł z WFOŚiGW we Wrocławiu.

  - Tę nagrodę przeznaczymy na zakup zestawów pojemników do selektywnej zbiórki odpadów w naszym systemie zbierania, który z roku na rok będziemy rozbudowywać - zapewnia Kazimierz Bączek, prezes zarządu ZGO w Gaci.
  Spółka od momentu uruchomienia sortowni prowadzi zajęcia edukacyjne dotyczące przeróbki odpadów, w szczególności komunalnych, które są organizowane dla wszystkich: od przedszkolaków aż po uczestników Uniwersytetu III Wieku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo