Języki poszły gładko

  Języki poszły gładko

  Małgorzata Rabenda

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Języki obce to dla wrocławskich gimnazjalistów bułka z masłem. Tak przynajmniej wynika z próbnych testów przeprowadzonych w trzecich klasach kilka tygodni temu.
  Zbiorczych danych próbnego egzaminu nie ma, ale wiadomo już, że w wielu gimnazjach uczniowie zdobyli średnio 70 proc. punktów. To sporo.
  Sprawdzian był próbą generalną przed prawdziwym egzaminem, który czeka uczniów w kwietniu. W przyszłym roku po raz pierwszy trzecioklasiści będą zdawać nie tylko test humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy, ale też właśnie językowy.

  Dyrektorzy szkół przyznają, że po próbnym egzaminie nie boją się już o los swoich uczniów.
  - Z niemieckiego trzecioklasiści zdobyli średnio 70 proc. punktów, z angielskiego ponad 60 - cieszy się Irena Deptuszewska, dyrektor Gimnazjum nr 9 przy ul. Sarbinowskiej we Wrocławiu. Podobnie było w Gimnazjum nr 14 przy ul. Kołłątaja.
  - Co najmniej kilku uczniów może u nas pochwalić się wynikami powyżej 95 proc. - mówi z dumą dyrektor szkoły Łucja Żyłka.

  Październikowy sprawdzian poszedł lepiej niż egzamin przygotowany w marcu przez Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wtedy gimnazjaliści nie radzili sobie zwłaszcza z rozumieniem tekstu ze słuchu.
  Przez 3 lata wyniki testów językowych nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich. Mogą stanowić jednak kryterium w drugim naborze, kiedy o miejsce w szkole będą walczyć uczniowie z listy rezerwowej. Pomogą też przydzielić pierwszaków do grup językowych w szkołach średnich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama