Mokra sprawa

  Danuta Bartkowiak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Można domagać się odszkodowania za zabrudzoną odzież.
  Sylwia Gańska z Głogowa nie może ukryć zdenerwowania stanem ulicy, obok której codziennie przechodzi.
  - Od kilku miesięcy, po każdym deszczu, z dwóch stron ulicy Wita Stwosza tworzą się potężne kałuże. Trzeba być wyjątkowo sprytnym i zwinnym, aby nie dać się ochlapać przejeżdżającym samochodom - mówi i prosi o pomoc w rozwiązaniu problemu.

  Według pani Sylwii, w tym miejscu chodzą przede wszystkim ludzie starsi.

  - To najkrótsza droga do kościoła i na targ. Wiele razy widziałam, jak starsze panie płakały z bezradności i złości po tym, jak zostały ochlapane brudną wodą z kałuży. Czy władze miasta nie mają litości i nie mogą coś z tą stojącą breją zrobić? - pyta Czytelniczka. - Niech ktoś z ratusza stanie pod tym niechcianym prysznicem, to będzie wiedział jaka to "przyjemność" - dodaje.

  Prezydent Jan Zubowski zapewnia, że jeszcze w tym roku ulica Wita Stwosza będzie wyremontowana, a tym samym skończy się problem z kałużami.
  - Przepraszam mieszkańców za utrudnienia, ale nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od razu - tłumaczy i prosi o zrozumienie.

  Tych, którzy już ucierpieli na skutek kałuż na tej ulicy, informujemy, że mogą domagać się zadośćuczynienia za zabrudzoną odzież.
  - Pieszy, który poniesie straty finansowe z powodu czyszczenia ubrania, powinien domagać się zwrotu kosztów od kierowcy, który go ochlapał - mówi Maciej Łukijańczuk, powiatowy rzecznik konsumentów w Głogowie, i dodaje, że to nie koniec roszczeń. - Z kolei kierowca może domagać się odszkodowania od zarządcy drogi, gdyż to on powinien zadbać o właściwe jej utrzymanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama