Warszawska prokuratura chce aresztu dla wiceprezesa...

  Warszawska prokuratura chce aresztu dla wiceprezesa wrocławskiej firmy

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Warszawska Prokuratura Apelacyjna chce tymczasowego aresztowania Grzegorza W. - wiceprezesa wrocławskiej firmy informatycznej Netline Grup. W środę został on zatrzymany przez CBA. Jest podejrzany w śledztwie dotyczącym korupcji przy przetargach informatycznych w MSWiA.
  Zarzuty przestępstwa usłyszał też Jacek W., prezes Netline Group. On jednak został zwolniony do domu po przesłuchaniach w Warszawie. Musi zapłacić 120 tysięcy złotych kaucji.

  Prokuratura w Warszawie zarzuca prezesowi i wiceprezesowi wyprowadzenie z własnej firmy około 730 tysięcy złotych. Działać mieli wspólnie z Januszem J. - aresztowanym w październiku, byłym dziś wiceprezesem Netline.

  Śledczy nie ujawniają jakie ewentualnie związki z przekupywaniem urzędników MSWiA miało "wyprowadzanie" pieniędzy ze spółki.

  Warszawska prokuratura skierowała też do sądu wniosek o aresztowanie Jacka D. naczelnika wydziału z Komendy Głównej Policji, zajmującego się projektowaniem systemów informatycznych. Decyzję o tym czy wrocławski manager i naczelnik z Komendy Główniej trafią do aresztu podejmie dziś warszawski sąd.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przetargi...

   kolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 43

   ...wygrywa albo znajomy (Prokom Krausego w Zusie dzięki Kulczykowi) albo ten, co daje łapówkę. Nawet fartuchy do szpitala sprzedając trzeba było 3% zaoferować zaopatrzeniowcowi:)
   Lista uczciwie...rozwiń całość

   ...wygrywa albo znajomy (Prokom Krausego w Zusie dzięki Kulczykowi) albo ten, co daje łapówkę. Nawet fartuchy do szpitala sprzedając trzeba było 3% zaoferować zaopatrzeniowcowi:)
   Lista uczciwie przeprowadzonych przetargów byłaby hitem, choćby miała tylko kilka pozycji.
   Ogólnie - tam gdzie przetarg o większą kasę, to może zakasać rękawy prokurator i szykować cele w areszcie. Ciekawe, że łapią tylko niektórych. Ale przecież i niektórzy prokuratorzy zarazili się łapownictwem, więc nie ma się czemu dziwić. Chciejstwo to wirus przenoszący się bez powietrza, dzięki pożądaniu dóbr wszelakich:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyprowadził z własnej firmy ...

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 59 / 36

   chory kraj wyprowadził z własnej firmy ? jak to jego firma to i jego pieniądze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama