Wrocław: Organizacja ruchu podczas Euro 2012 (ZOBACZ)

  Wrocław: Organizacja ruchu podczas Euro 2012 (ZOBACZ)

  Artur Szkudlarek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Organizacja ruchu podczas Euro 2012 (ZOBACZ)

  ©fot. Michał Pawlik

  Tylko mieszkańcy, niepełnosprawni, posiadacze abonamentów w parkingach wielopoziomowych, dostawcy i goście hotelowi będą mogli w czasie Euro 2012 we Wrocławiu wjechać do ścisłego centrum Wrocławia. Dla pozostałych - nawet dla taksówkarzy - teren ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, Grodzką i Piaskową będzie zamknięty (można będzie jeździć tymi ulicami, ale nie skręcimy z nich w stronę Rynku). Oto szczegółowa organizacja ruchu podczas Euro we Wrocławiu.
  Wrocław: Organizacja ruchu podczas Euro 2012 (ZOBACZ)

  ©fot. Michał Pawlik

  Obowiązywać tu także będzie zakaz parkowania. To już ostateczna organizacja ruchu zatwierdzona przez policję i miasto. Dodatkowo przed meczami od placu Dominikańskiego w kierunku Stadionu na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony pas ruchu.

  ZOBACZ GDZIE POWSTANĄ SPECJALNE PARKINGI NA EURO

  Oto szczegółowa organizacja ruchu na Euro 2012 we Wrocławiu  Zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu w dni meczowe, tj. 8, 12 i 16 czerwca 2012 r.

  Organizacja ruchu na 3 godziny przed meczem:
  Od placu Dominikańskiego w kierunku Stadionu na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony pas ruchu.

  Organizacja ruchu wokół Stadionu w dni meczowe:
  Al. Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego od godz. 6.00 rano. Od ul. Lotniczej w rejon stadionu wjazd tylko za upoważnieniem.

  Parkingi dla autobusów grup kibiców zorganizowanych przez federacje rozgrywające mecze (posiadający akredytacje) zostaną uruchomione przy ul. Królewieckiej (przy krańcówce) i przy ul. Lotniczej (w okolicy zintegrowanego przystanku tramwajowo- kolejowego).

  Komunikacja miejska na stadion

  TRAMWAJ
  6 linii regularnych i 2 specjalne:
  od ul. Królewieckiej (sektory B, C): linie: 31PLUS, 32PLUS, T1
  od ul. Lotniczej (sektory A, D): linie 3, 33PLUS, 10, 20, T2

  AUTOBUS
  Shuttle bus /autobus wahadłowy/S2 będzie kursował z centrum miasta (przystanek Galeria Dominikańska) do stadionu i z powrotem (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej). Kursuje w dni meczowe.

  Shuttle bus /autobus wahadłowy/S1 będzie kursował z lotniska do stadionu i z powrotem. Kursuje w dni meczowe.

  Shuttle bus /autobus wahadłowy/F1 będzie kursował z lotniska do centrum (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej) i z powrotem (kurs zaczyna z przystanku Galeria Dominikańska). F1 będzie kursował w dni meczowe, dzień przed i dzień po meczu.

  W pozostałe dni (niemeczowe) w okolice stadionu można dotrzeć tramwajami nr 3, 10, 20, 31PLUS, 33PLUSoraz pociągami zatrzymującymi się na stacji Wrocław Stadion.

  Strefa Kibica 8 czerwca - 1 lipca
  Zlokalizowana w Rynku, Placu Solnym i częściowo ul. Świdnickiej, a więc w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym ze wszystkimi obszarami miasta. Najwygodniejszym sposobem dotarcia do strefy będzie tramwaj. Wszystkie tramwaje łączące parkingi P&Rze strefą kibica oznakowane będą na froncie ikoną strefy kibica.

  W związku z funkcjonowaniem strefy:
  w dni meczowe (8, 12, 16 czerwca 2012 r) będzie obowiązywał zakaz ruchu i parkowania w okolicy Rynku, w strefie ograniczonej ulicami Kazimierza Wielkiego, Grodzką i Piaskową

  przez cały okres funkcjonowania strefy będzie obowiązywał zakaz parkowania na wyznaczonych trasach dojścia do Strefy Kibica.

  W obszarze ulic: Kazimierza Wielkiego, Grodzka, Piaskowa w dni meczowe wyznaczona zostanie tzw. strefa zamknięta dla ruchu ogólnego. Wjazdy do strefy będą wygrodzone i nadzorowane przez Policję i Straż Miejską.

  Wjazd do strefy zamkniętej dla ruchu ogólnego nie będzie możliwy przez ul. Gepperta oraz Więzienną.  Uprawnienia do wjazdu w strefę zamkniętą posiadać będą:

  - mieszkańcy na podstawie zameldowania lub umowy najmu
  - osoby niepełnosprawne na podstawie orzeczenia (legitymacji) o niepełnosprawności ruchowej
  - goście hotelowi na podstawie potwierdzonej rezerwacji hotelowej
  - serwisanci w celu dokonania pilnych napraw (gaz, telekomunikacja itd.) na podstawie dokumentu poświadczającego konieczność dokonania naprawy w danym momencie
  - dostawy w zakresie obsługi handlu i usług będą mogły być realizowane w sposób tradycyjny, tj. w godz 6-9 rano
  - posiadacze miejsc parkingowych na parkingach podziemnych lub wewnętrznych będą mogli wjechać na teren strefy za okazaniem ważnego abonamentu.

  Te osoby są upoważnione do wjazdu do strefy bez możliwości parkowania w pasie drogowym. Możliwość parkowania tylko i wyłącznie na parkingach wewnętrznych czy podziemnych.

  Do obsługi gości przybywających do strefy kibica własnymi samochodami miasto zorganizuje sieć parkingów Park and Ride, czyli P&R. Parkingi te oferować będą łącznie około 8 tysięcy miejsc parkingowych i zlokalizowane zostaną w miejscach z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej, w okolicach głównych dróg wjazdowych do miasta. Parkingi będą opatrzone numerami i specjalnie oznakowane.

  Na czas trwania turnieju pomiędzy kluczowymi miejscami (stadion, parkingi, Strefa Kibica itp.) pojawi się dodatkowe oznakowanie.

  Dla kierujących samochodami i autobusami będą to znaki białe, z czarnymi symbolami lub tekstem  Oznakowanie dla pieszych zostanie przygotowane w kolorze fioletowym (zgodnie z systemem kolorów UEFA EURO 2012™) z białą strzałką.

  Czytaj także

   Komentarze (53)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapamiętasz

   Pac. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 16

   re. wolantariat "niezapomnianych dni" - idiota.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mega

   wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 33

   UEFA = MegaMAFIA!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i znowu dupa

   aapp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   i znowu ktos dał ciała ze ZDIUMU. Urzędnicy sami robia korki i utrudniaja jazdę. W okolicach Rynku nastawiali znaków zakaz skrętu w lewo i żeby wyjechać z Uniwerysteckiej w strone pl. I maja należy...rozwiń całość

   i znowu ktos dał ciała ze ZDIUMU. Urzędnicy sami robia korki i utrudniaja jazdę. W okolicach Rynku nastawiali znaków zakaz skrętu w lewo i żeby wyjechać z Uniwerysteckiej w strone pl. I maja należy skręcić z ul. Niwersyteckiej w prawo-tak stanowi znak, objechać Grodzką, Piaskową, Plac Dominikański. Trasa W-Z(kilka km , iles tam skrzyżowań i świateł) i dopiero skręcic w lewo w św. Mikołaja. Pogratulować. Należałoby osobie która to wymyśliła kazać przejść się trasą jaka ma pokonać samochó to może zmądzreje. A wystarczyłoby tylko umożliwić skręt z unowwersyteckiej w lewo w Więzienna , do Kotlarskiej, w prawo do Odrzańskiej i na światłach w lewo w Grodzą, szybciej, krócej i chyba rozsądniej, no ale w urzędach nie sprzwdzaja myślenia, jeszcze dostaną nagrodeę za wspaniałą organizację ruchu.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   xxl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 13

   ta sytuacja z wyjazdem spod Uniwrku w prawo i dookoła nie jest wymyślona na Euro tylko "trwa" już od co najmniej ponad roku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdiumowiec

   ZD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 22

   Ogłaszam wszystkim, że ZDiUM jest tylko i wyłącznie wykonawcą projektów przysyłanych przez Urząd Miejski. I wieszanie na ZDiUM wszystkich psów z okolicy jest nie na miejscu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   kate (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 28

   rozumiem że wjazd na maślice komunikacją miejską nie będzie utrudniany? nie posiadam zameldowania ani umowy najmu... a niestety do pracy muszę jakość dojechać i wrócić..


   Zdjęcie autora komentarza
   komunikacją miejską

   Michał Zawiski

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 27

   wjedziesz bez problemu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Maślice

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Tez mieszkam na maślicach, ale z tego co tu piszą to wynika, że strefą zamkniętą są okolice rynku, a na maślicach tylko jedna ulica, tj. al. śląska, proszę mnie poprawić, jeśli źle myślę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miasto spotkań

   Wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   Ale jaja! Goście hotelowi nie dojadą taksówką pod hotel! To tylko możliwe we Wrocławiu!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Goście

   Ona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 19

   Goście hotelowi będą mogli dojechać pod hotel - czytaj ze zrozumieniem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czytaj ze zrozumieniem

   ata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 13

   NA PODSTAWIE POTWIERDZONEJ REZERWACJI

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koszmar

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 16

   Tylko Wrocław wymyślił strefę kibica w Rynku, paraliżując dojazd do hoteli w centrum! Inni szanują swoje najcenniejsze zabytki!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sesja Rady Miejskiej

   Egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

   Jutro tj. czwartek 17.05.2012r. Rada Miejska Wrocławiu będzie głosowała nad uchwałą powołującą nową spółkę miejską zajmującą się odpadami i realizującą obecne cele ZDiUM.Wiąże się z tym wzrost...rozwiń całość

   Jutro tj. czwartek 17.05.2012r. Rada Miejska Wrocławiu będzie głosowała nad uchwałą powołującą nową spółkę miejską zajmującą się odpadami i realizującą obecne cele ZDiUM.Wiąże się z tym wzrost opłaty za wywóz śmieci, który dotknie nas Wrocławian.Spotkajmy sie na sesji rady i zaprotestujmy jako społeczeństwo obywatelskie.Pozdrawiamzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trochę późno to ogłaszasz

   (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

   niewiele osób zdąży przeczytać i jeszcze mniej zdoła zorganizować sobie wolny czas


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sesja Rady Miejskiej

   Egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

   Będzie to XXVI sesja Rady Miejskiej i rozpocznie sie o godzinie 12.00, trzecim punktem obrad będzie decyzja o powołaniu właśnie tej spółki o nazwie EKOSTANDARD.Możemy wykorzystać drogę e-mailową i...rozwiń całość

   Będzie to XXVI sesja Rady Miejskiej i rozpocznie sie o godzinie 12.00, trzecim punktem obrad będzie decyzja o powołaniu właśnie tej spółki o nazwie EKOSTANDARD.Możemy wykorzystać drogę e-mailową i zasypać biuro rady pocztą - brm@um.wroc.pl zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZGO ?! BYŁO JUŻ !

   JAJA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 16

   TO SA JAKIEŚ JAJA , PARĘ LAT TEMU BYŁA WŁAŚNIE TAKA JEDNOSTKA POD NAZWĄ ZGO , NALEŻAŁO JĄ ROZPIŻYĆ I Z ZDIK'U I ZGO ZROBIĆ ZDIUM , TERAZ ZNÓW REKONSTRUKCJA , CIEKAWE KTO ZA TO ZAPLACI , STRATA KASY...rozwiń całość

   TO SA JAKIEŚ JAJA , PARĘ LAT TEMU BYŁA WŁAŚNIE TAKA JEDNOSTKA POD NAZWĄ ZGO , NALEŻAŁO JĄ ROZPIŻYĆ I Z ZDIK'U I ZGO ZROBIĆ ZDIUM , TERAZ ZNÓW REKONSTRUKCJA , CIEKAWE KTO ZA TO ZAPLACI , STRATA KASY , CZASU , CAŁE TO ZAMIESZANIE . PEWNIE ZNÓW KOMUŚ OBIECALI STANOWISKO PREZESA , BĘDĄ KOLEJNI DYREKTORZY , GŁ.KSIEGOWA ITP.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ma co, my śmigamy do Poznania!

   Michał z ekipą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

   Tam tez zamkna czesc centrum, ale chociaz wynagrodza niedigodnosci mieszkancom i turystom dobra rozrywka w Strefie, gdzie zagra min.: Die Antwoord /dla nas mega wypas/, Alphaville czy Ray Wilson i...rozwiń całość

   Tam tez zamkna czesc centrum, ale chociaz wynagrodza niedigodnosci mieszkancom i turystom dobra rozrywka w Strefie, gdzie zagra min.: Die Antwoord /dla nas mega wypas/, Alphaville czy Ray Wilson i pakiet polskich wykonawcow-razem ponad 40 darmowych koncertow :)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łooooooo

   kitix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 11

   Die antwoort w poznaniu? Dzięki za info;)))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zemsta za sędziego Webba

   mix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 12

   Czy to zemsta kibiców za sędziego Webba? http://golasso.pl/kibice-hutnika-sabotuja-anglikow-oni-nas-zabija,artykul.html?material_id=4fb36caffbaeddb57d000000

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FUCK EURO!

   FUCK EURO! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 17

   FUCK EURO!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FUCK EURO!

   G (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 16

   POPIERAM!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja też

   ggg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   podpisuje sie pod tym


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Yes, yes, yes

   pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

   and rafaello mastro tyż!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na pl Dominikańskim nie ma co wydzielać

   Ul. Oławska i pl Dominikański to nie to samo. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

   Plac Dominikański tak jest, tak i był wciśniety pomiędzy kościół św Wojciecha, ulice św Katarzyny, bł Czesława, Wita Stwosza, To o czym autorze piszesz , o wydzieleniu pasa , znajduje sie na...rozwiń całość

   Plac Dominikański tak jest, tak i był wciśniety pomiędzy kościół św Wojciecha, ulice św Katarzyny, bł Czesława, Wita Stwosza, To o czym autorze piszesz , o wydzieleniu pasa , znajduje sie na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi, Oławskiej i bł Czesława
   Oto OFICJALNE, ustalone i wykrojone przez UM we Wrocławiu granice placu Dominikańskiego
   http://fotopolska.eu/291889,foto.html
   Czyli te 100-150 metrów dalej, na północ
   Równie dobrze mogłeś napisać , pl Bema czy też pl Powstańców Śl, rondo Pileckiego, jakie to ma dla Ciebie, autorze, znaczenie...
   I to plac i tamto plac... zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama