Taneczny spektakl we wrocławskim Capitolu

  Taneczny spektakl we wrocławskim Capitolu

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pokaż, jak tańczysz, a powiem Ci, kim jesteś. Bo w tańcu nie ma miejsca na udawanie.
  Tu jak na dłoni widać wszystkie kompleksy i zahamowania. O próbie ich przezwyciężenia opowiada najnowszy spektakl wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

  "Imponderabilia"- wspólne dzieło dwóch choreografów - Jacka Gębury i Leszka Bzdyla, nie powala. Pomysł na przedstawienie dobry, choreografia też, gorzej z wykonaniem. Nowa grupa tancerzy, wyłowiona z całej Polski, prezentuje bardzo nierówny poziom.

  Akcja "Imponderabilii" toczy się po kolei w trzech przestrzeniach teatralnych - w tzw. orkiestrówce, baletówce i na Małej Scenie. W każdym z tych miejsc podzielona na grupy publiczność ogląda inną taneczną etiudę. Przy muzyce Davida Eugene'a Edwardsa bohaterowie snują swoją opowieść o maskach, do których noszenia zmusza ich społeczeństwo. Wyraźnie widać różne style (m.in. akcenty tanga u Pawła Skalskiego i świetny technicznie Piotr Małecki, pokazujący elementy baletu). Dzięki tej różnorodności każda z postaci w inny sposób pokazuje swoje emocje. Nie brak też tańca współczesnego, hip-hopu i funky jazzu.

  Wszyscy spotykają się na Dużej Scenie, gdzie następuje zabawny finał, którego mottem są słowa Jana Kochanowskiego: "Nie traćcie nadzieje/jakkolwiek się dzieje".
  W "Imponderabiliach" czasami kuleje synchronizacja ruchów tancerzy, wydaje się, że ruchy niektórych postaci są niedbałe. Miejmy jednak nadzieję, że to wina krótkiego czasu przeznaczonego na próby i kolejny spektakl z tańcem w roli głównej, który przygotowuje w Capitolu Gębura, będzie zatańczony z większą precyzją.

  "Imponderabilia", Teatr Muzyczny Capitol, Mała Scena, ul. Piłsudskiego 72. W tym miesiącu spektakle zobaczymy jeszcze 4 i 5 listopada o g. 20. Bilety: 25 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama