Piłka nożna. Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4 [WYNIK, RELACJA]

Jakub Guder, Twitter - @JakubGuder
Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4. Krzysztof Janus strzelił dwa gole w siedem minut i uratował Zagłębie (zdjęcie ilustracyjne) fot. Piotr Krzyżanowski
Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4 [WYNIK, RELACJA]. Rewelacja z II ligi znów prowadziła z drużyną ekstraklasy 1:0 i 2:1 w 1/16 Pucharu Polski. Piłkarzy Zagłębie uratował jednak Krzysztof Janus, który strzelił dwa gole w siedem minut.

Lubimy piłkarski Puchar Polski. To takie rozgrywki, w których mamy trochę folkloru, sporo emocji no i zawsze znajdzie się parę niespodzianek. Tak jak to było w poprzednim sezonie właśnie z Błękitnymi Stargard (II liga, a zatrzymali się dopiero na półfinale z Lechem), czy w 2011 roku z Gryfem Wejherowo (wówczas trzecia liga - ograł Koronę Kielce i Górnika Zabrze docierając do ćwierćfinału). W piłce zresztą często kibicuje się słabszym, stąd pewnie taka satysfakcja przy awansie ekip z niższych lig. No i wiadomo - Puchar Polski to rozgrywki tysiąca drużyn. Każdy może zaistnieć.

Błękitnych nie dało się lekceważyć już po tym, czego dokonali w poprzedniej edycji pucharu, ale i w tym roku dołożyli do pieca. W I rundzie wyeliminowali Termalicę Bruk-Bet Nieciecza - beniaminka ekstraklasy. Dlatego Zagłębie musiało mieć się na baczności.

Trener Piotr Stokowiec dokonał w składzie sporej rotacji w porównaniu do meczu z Niecieczą. Szansę od pierwszej minuty dostali m.in. bramkarz Martin Polacek, młody napastnik Eryk Sobków, Arkadiusz Woźniak czy Adrian Błąd. Niezmieniona została właściwie cała defensywa, nie licząc Đorđe Čotry.

Błękitni mecz zaczęli ambitnie i ta ambicja przynosiła korzyści. Dość często atakowali bramkę gości, co wreszcie zaprocentowało golem Radosława Wiśniewskiego w 23 min. Zagłębie do przerwy było w ofensywie dość bezradne, a gdy już w 45 min. przed dobrą okazją stanął Woźniak, to Arkadiusz Woźniak obronił.

Stokowiec w szatni zareagował i na drugą połowę wyszli Jarosław Kubicki i Krzysztof Janus. Wyrównał udało się tuż po wznowieniu gry - Sobków wykorzystał podanie Woźniaka. Jednak chwilę potem Wiśniewski strzelił drugiego gola, w po strzale z wolnego Wojciecha Fadeckiego, piłkę wybił obrońca.

Oblicze meczu zmienił rezerwowy Janus, który w siedem minut trafił dwa razy do siatki. Błękitnych dobił jeszcze Sobków.

PUCHAR POLSKI 2015/2016
Pozostałe mecze 1/16 Pucharu Polski

We wtorek: Olimpia Grudziądz – Lech Poznań 0:2 (Holman 9, 86), Wda Świecie – Korona Kielce 0:1 (Grzelak 80 k., w 66 min. karnego nie wykorzystał inny piłkarz Korony Tomasz Zając.), Dolcan Ząbki – Cracovia 2:3 (Świerblewski 2, Gołębiewski 26 - Kapustka 1, Zjawiński 47, 67).
W środę: Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin (17.30, Polsat Sport), Zawisza Bydgoszcz – Chrobry Głogów (18), Stal Stalowa Wola – Piast Gliwice (17), Stomil Olsztyn – Śląsk Wrocław (19.45), GKS Bełchatów – Bytovia Bytów (20), Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice (18.30), Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk (17), Górnik Łęczna – Legia Warszawa (20.30, Polsat Sport), Wigry Suwałki – GKS Katowice (19), Jutro: Ruch Chorzów – Wisła Kraków (20, Polsat Sport), Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała (18).

Pary 1/8 Pucharu Polski (23.09):
Jagiellonia/Pogoń – Zagłębie, Lech – Ruch/Wisła, Zawisza/Chrobry – Stal/Piast, Miedź/Podbeskidzie – Stomil/Śląsk, Bełchatów/ Bytovia – Arka/Chojniczanka, Puszcza/Lechia – Łęczna/Legia, Sosnowiec/Zabrze – Korona, Cracovia – Wigry/GKS Katowice.

Materiał oryginalny: Piłka nożna. Błękitni Stargard - Zagłębie Lubin 2:4 [WYNIK, RELACJA] - Gazeta Wrocławska