Przywitaj lato szczupłą sylwetką!

  Przywitaj lato szczupłą sylwetką!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przywitaj lato szczupłą sylwetką!
  1/2
  przejdź do galerii
  Zmniejszona aktywność fizyczna oraz zapotrzebowanie na bardziej kaloryczne dania przyczyniają się do przybywania nadmiernych kilogramów w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy jeszcze przed wakacjami, maj to ostatni dzwonek, aby zaplanować odpowiednią kurację odchudzającą.
  Przedwakacyjna dieta

  W trosce o piękną sylwetkę musimy zastanowić się nad naszym stylem życia i dotychczasowymi nawykami żywieniowymi. Warto wprowadzić zmiany do codziennego menu, tak aby znalazły się w nim różnorodne, odżywcze i niskokaloryczne produkty. O pomoc w dopasowaniu indywidualnej diety najlepiej poprosić dietetyka.

  - Pełnowartościowa kuracja odchudzająca musi zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, tylko w odpowiednich proporcjach. Powinna być bogata w owoce i warzywa, należy natomiast ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i unikać smażonych oraz panierowanych potraw. Wyeliminujmy też ziemniaki, makarony, ryż, rośliny strączkowe oraz białe pieczywo - radzi Joanna Kostyszyn, dietetyk Naturhouse.

  Niezbędnym składnikiem kuracji odchudzającej jest również niegazowana woda mineralna. Powinniśmy pić jej co najmniej 1,5 l dziennie, najlepiej między posiłkami. Korzystny wpływ na nasze zdrowie będą miały herbaty ziołowe oraz zielona herbata. Podczas diety starajmy się unikać alkoholu, który powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Jedynie przy specjalnej okazji możemy napić się lampki czerwonego wina wytrawnego.

  - Pamiętajmy o ograniczeniu słodkich i kalorycznych przekąsek. Niezwykle ważne jest także regularne spożywanie pięciu posiłków dziennie - dodaje dietetyk Naturhouse, Róża Żukowska.

  Recepta na skuteczne odchudzanie
  Indywidualnie dobrana dieta to podstawa sukcesu. Dodatkowo niezbędne jest włączenie w nasz codzienny plan aktywności fizycznej. Kiedy tylko jest taka możliwość, zrezygnujmy z jazdy samochodem na rzecz spaceru lub zajęć fitness czy jazdy rowerem. Bardzo ważne jest także wsparcie bliskich osób, a przede wszystkim eksperta, który na bieżąco będzie kontrolował przebieg kuracji.

  Najbliższą okazją do spotkania z dietetykiem będzie akcja ogólnopolska "Przywitaj lato z nową sylwetką!", podczas której w dniach 7 maja - 7 lipca będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Oprócz badania składu ciała, dietetyk pomoże nam poznać przyczynę naszych problemów z wagą i zaproponuje skuteczne sposoby ich rozwiązania. Przyjdź i jeszcze przed wakacjami ciesz się piękną sylwetką!

  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Wystarczy umówić się telefonicznie lub kliknąć w link www.zaproszenie.naturhouse-polska.pl.

  Centra Dietetyczne Naturhouse we Wrocławiu


  C.H. Bielany - hala TESCO
  ul. Czekoladowa 9
  Bielany Wrocławskie
  tel. 71 311 21 13
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek - Sobota: 10:00 - 21:00
  Niedziela: 10:00 - 20:00 ul. Szewska 24/26
  tel. 71 344 00 54

  ul. Szewska 24/26
  tel. 71 344 00 54

  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 11:00 - 19:00
  Środa, Piatek: 8:00 -16:00

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo