Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Absurdalne decyzja sędziów w meczu Śląsk - Stal (WIDEO)

Paweł Kucharski
Tomasz Hołod
Sportowi sędziowie błędy popełniali, popełnią i popełniać będą - taki urok sportu. Jednak to, co zagwizdali "sprawiedliwi" w meczu koszykarskiej II ligi pomiędzy Śląskiem Wrocław a Stalą Ostrów Wlkp., zakrawa o kpinę z czystej i sportowej rywalizacji. Marnym pocieszeniem jest w tym wszystkim fakt, że pomogli WKS-owi.

To był drugi, bardzo ważny, mecz finału play-off o awans do pierwszej ligi. Na niespełna trzy minuty przed końcem drugiej kwarty goście z Ostrowa prowadzili 34:27. Wtedy to piłkę dostał Radosław Hyży. Skrzydłowy Śląska wbił się pod kosz, ale został sfaulowany. W tym momencie do akcji wkroczyli sędziowie.

Arbitrzy orzekli, że przewinienie popełnił nie Jakub Dryjański (numer 11), co wydawało się oczywiste, a Mariusz Matczak (numer 13). Jak widać na filmie, ten drugi nie miał zadnego kontaktu z Hyżym.

Na tym nie koniec kontrowesji, bo sędziowie postanowili zrobić z siebie jeszcze większych błaznów. Co prawda w pierwszym momencie orzekli, że Hyży będzie wykonywał dwa rzuty wolne, ale po chwili jednak zmienili zdanie. Otóz okazało się, że ich zdaniem piłka była w locie opadającym i zaliczyli dwa punkty! Rudowłosy skrzydłowy WKS-u wykonywał więc tylko jeden rzut z linii.

Dodajmy, że Śląsk ostatecznie wygrał ze Stalą 67:64, a wspomniany Matczak spędził na parkiecie zaledwie 14 minut. Z boiska wyleciał za pięć fauli.