Drożej za prawko we Wrocławiu

  Drożej za prawko we Wrocławiu

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Można zapisać się już na egzamin na nowym renault. Przez wymianę aut kursy zdrożeją nawet o 300 zł.
  We Wrocławiu zarówno Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, jak i szkoły nauki jazdy ostro przygotowują się do wymiany samochodów z fiatów panda lub punto na renault clio. Zdawać egzamin na nowym aucie będzie można od końca listopada. Ustaliliśmy, że pierwszy wolny termin to 3 grudnia.

  Przez wymianę aut kolejki na egzamin już się wydłużyły dwukrotnie. Dłużej poczekają przede wszystkim ci, którzy ciągle uczą się jeździć na fiatach. Oni jeśli zakończą kurs teraz, to najbliższy egzamin mogą zdawać od nowego roku. Jeszcze ciaśniej zrobi się w WORD-zie, gdy 15 renault zastąpi 15 fiatów.

  Wymiana aut na pewno połączy się też z podwyżką cen kursów. Szkoły jazdy muszą jakoś na nowe auta zarobić. Ponadto renault są droższe w utrzymaniu niż fiaty i więcej palą. Według szacunków prawa jazdy mogą zdrożeć nawet o 300 zł.

  Potwierdzają to firmy z Zielonej Góry, które przeżyły już wymianę fiatów na renault.
  - Renault jest mocniejszym autem, droższym w utrzymaniu i serwisowaniu, dlatego ceny, tak jak u nas, we Wrocławiu na pewno podskoczą - uważa Zbigniew Groński z zielonogórskiej szkoły nauki jazdy.

  Tam kurs kosztuje średnio 1600 zł, we Wrocławiu na razie jeszcze w granicach 1150-1200 zł.
  - Mamy bardziej konkurencyjny rynek, więc ta podwyżka może być nieco niższa, ale na pewno będzie - mówi Danuta Kardaś, wiceprezes Stowarzyszenia Instruktorów Kształcenia Kierowców we Wrocławiu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Garść pytań

   Kytutr

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 31

   Czy oznacza to, że od teraz zdawać się będzie Egzamin Na Prawo Jazdy Samochodem Renault? Dlaczego preferuje się tylko jeden model samochodu egzaminacyjnego? Czy można to tłumaczyć oszczędnością...rozwiń całość

   Czy oznacza to, że od teraz zdawać się będzie Egzamin Na Prawo Jazdy Samochodem Renault? Dlaczego preferuje się tylko jeden model samochodu egzaminacyjnego? Czy można to tłumaczyć oszczędnością WORDu? Czy raczej korupcjogennymi mechanizmami? Dlaczego nikt nie pomyślał o większych kosztach dotykających kursantów? Kto na tym zarobił najwięcej?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama