Bałkańskie tradycje

  Bałkańskie tradycje

  NAJ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tambura, tarambuka i kobzy. A jakby było mało: sitar, tabla i saz. Z takim pakietem instrumentów do Wrocławia przyjedzie Nikolai Ivanov, bułgarski malarz, kompozytor i performer.
  Muzyk wystąpi w klubie Rura przy Łaziennej 4 wraz ze swoją grupą, Om Art Formation. Zespół powstał w konkretnym celu. Aby tworzyć różnorodną kulturowo, syntetyczną i plastyczną muzykę. Stąd, np. tybetańskie śpiewy połączone z gitarą akustyczną, fortepianem i elektroniką. Wszystko to przypomina jazz, New Age i minimalizm razem wzięte. Resztę egzotycznych instrumentów (i motywów) muzycy czerpią z przede wszystkim z tradycji bałkańskiej.

  Ivanowi i reszcie członków grupy dobrze znane są bułgarskie festiwale ethno, takie jak "Saloon of the Arts" czy "Varna Summer". Na co dzień, Om Art Formation grywają w klubach jazzowych i fusion, dają też przedstawienia awangardowe. Zespół ma na koncie wpis do Księgi Rekordów Guinessa. Muzycy zagrali bowiem koncert na wysokości 5345 metra n.p.m., w Kalapatar pod Mount Everestem. W ciągu siedmiu lat istnienia skomponowali też muzykę do kilkunastu filmów, baletów i przedstawień teatralnych.

  klub Rura przy ul. Łaziennej 4, czwartek, 6 listopada, g. 20.30,. bilety 12-14 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama