Koncert z cyklu "Polubisz poniedziałki": Jak zagrać na szkle

  Koncert z cyklu "Polubisz poniedziałki": Jak zagrać na szkle

  Magdalena Talik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Założone przez studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej Stowarzyszenie Ars & Studium działa z coraz większym rozmachem i zaprasza do udziału w swoich imprezach (m.in. cyklu "Polubisz poniedziałki") artystów, dla których czasem trudno byłoby znaleźć przestrzeń w tradycyjnych salach koncertowych.
  Najlepszym tego dowodem jest najbliższy poniedziałkowy koncert Glass Duo czyli Anny i Arkadiusza Szafrańców, których fascynuje brzmienie szkła. Na czym dokładnie ono polega ? Na przykład wykorzystywana przez artystów Harmonika szklana to instrument przedziwny (można go m.in. zobaczyć w Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu).

  Obserwujemy jak nanizane na jedną oś szklane kielichy za sprawą pedału obracają się, a ich dotykanie wyzwala niezwykły, hipnotyczny dźwięk. Ponadto Szafrańcowie pokażą szklaną harfę. Jeśli wydaje nam się, że wspomniane instrumenty to tylko dziwactwo wynalazców ubiegłych stuleci, które nie znalazło żadnego zastosowania, będziemy w błędzie.

  Harmoniką szklaną fascynowali się klasycy wiedeńscy, a podczas koncertu posłuchamy m.in. utworów Mozarta.
  Początek o godz. 19 w sali konferencyjnej Ossolineum. Bilety kosztują 16 i 13 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama