Być piękną jak Bruni i bogatym jak ślepy Grek

  Być piękną jak Bruni i bogatym jak ślepy Grek

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jesteśmy jednak szczęśliwym narodem. Grecy się martwią, że wszyscy niewidomi mieszkańcy wyspy Zakinthos (w tym kilkunastu ślepych taksówkarzy i myśliwych) stracą swoje inwalidzkie renty. Prawie połowa Francuzów jest załamana tym, że nie będzie już się zachwycała kreacjami Carli Bruni. W Polsce zaś do rangi tragedii narodowej dojrzał sukces dojrzałych dziewczyn z zespołu Jarzębiny.
  Jacek Antczak

  Jacek Antczak

  Po tym, jak o wieśniactwie, buractwie, obciachu (lub odwrotnie - melodyjności, poczuciu humoru i dystansu do siebie) przyśpiewki pt. "Koko Euro Spoko" (posłuchaj) wypowiedziały się największe autorytety w naszym kraju (tylko Władysław Bartoszewski nie zajął jeszcze stanowiska) i po tym, gdy program o piosnce zrobił Tomasz Lis, wielu Polaków ma już dosyć tego Euro, i to miesiąc przed jego rozpoczęciem.

  Niektórzy mało zorientowani mieszkańcy naszego "miasta gospodarza" tak się pogubili w tym piłkarskim zamieszaniu, że myśleli, iż Puchar Euro przywieziono na Rynek, bo zdobyli go piłkarze Śląska Wrocław.
  No i prawie tak było. Naprawdę istnieją jeszcze ludzie, zwłaszcza kobiety, które uważają, że co prawda piłka jest okrągła, bramki są dwie, ale spalony nie istnieje i życie jest gdzie indziej. Dla polskiej Adamiakowej, która wbrew zapowiedziom Smudy nie dostała powołania na Euro, prawdziwe życie toczy się na przykład w ekskluzywnych sklepach. Z wyjątkiem Biedronek, które co prawda przeszły lifting, ale eksluzywne i tak nie będą, a w ogóle nie są sklepami, tylko "oficjalnymi sponsorami reprezentacji Polski na Euro".

  Prawdziwe życie Adamiakowych toczy się np. w sklepach z kosmetykami. I tutaj rada dla pań. Jeśli zauważycie, że piękne ekspedientki podchodzą do was i zachowują się dziwnie, to proszę nie przecierać oczu ze zdumienia i nie kupować podwójnego kremu pod oczy.

  Otóż może być to efekt eksperymentu wykonanego niedawno przez badaczy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Psychologowie zrobili sprzedawczynie na bóstwo ("wyeksponowane policzki, wytuszowane rzęsy, powiększone kredką oczy, podkreślone usta") i poprosili, by... naśladowały gesty, mimikę i postawę klientek. Gdy kobieta pochylała się nad testerem i kładła ręce na biodrach, sprzedawczyni "po 2 sekundach" robiła to samo. Jeśli klientka stała z rękoma z tyłu, eks-pedientka przybierała podobną pozycję. I co się okazało? Że małpowane przez atrakcyjne ekspedientki klientki są w stanie wydać na kosmetyki o 100 zł więcej niż podczas rutynowej obsługi przez niepomalowaną sprzedawczynię. Zdaniem psychologów potwierdziło to teorię atrakcyjności, mówiącą, że piękni ludzie są lepiej odbierani przez społeczeństwo. A jak nas jeszcze naśladują, to zwiększają zyski sklepów, w których pracują.

  Pod warunkiem że ich klientki nie są niewidomymi Greczynkami z Zakinthos, które nie dość, że nie przyjadą na Euro, to ich teraz nawet na cienie do powiek nie będzie stać.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja nie wiem, o co chodzi.....

   Pola w Negri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 24

   Nic nie kumam. Może jestem głupi, a może to Pan pomylił redakcję Wrocławskiej z redakcją Odry i pojechał jakoś tak między wierszami? Może to poezja? Proszę mi wyjaśnić jakiś ukryty sens tego czegoś...rozwiń całość

   Nic nie kumam. Może jestem głupi, a może to Pan pomylił redakcję Wrocławskiej z redakcją Odry i pojechał jakoś tak między wierszami? Może to poezja? Proszę mi wyjaśnić jakiś ukryty sens tego czegoś (zgodnie z wytycznymi "władz koncernu", aby reagować na forum), bo czytam to piąty raz i tzw. związku nie widzę. Z góry pięknie dziękuję. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIE TAKI ROSJANIN DOBRY, JAK GO MALUJĄ

   vanad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 33


   Zobacz bierność polskiego rządu, która zadziwia wszystkie kraje:

   http://www.gwidonsfiles.pl/684/nie-taki-rosjanin/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   he he, zabawny tekst

   leniuch102 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 36

   może Antczak wyglądacie jak kmieć, ale piszecie wporzo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aluzji nie zrozumiałam

   Ela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

   "Biedronki nie są sklepami"- To czym są? Najbardziej mnie zabolało, co pan chciał zasugerować pisząc o niewidomych?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Elu...

   JA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Niczego nie sugerowałem - w Grecji odebrano właśnie 200 tysięcy emerytur i rent pobieranych na różne sposoby, najczęsciej przez "nieżyjących" odd wielu lat, w tym kilkaset mieszkańcom Zakintos,...rozwiń całość

   Niczego nie sugerowałem - w Grecji odebrano właśnie 200 tysięcy emerytur i rent pobieranych na różne sposoby, najczęsciej przez "nieżyjących" odd wielu lat, w tym kilkaset mieszkańcom Zakintos, którzy podawali się za niewidowmych ( w tym myśliwi i taksówkarze - czynni i zywi). A samochody dostawcze Biedronek nazywają się "sponsor reprezentacji Polski" a nie samochody dostawcze, więc uznałem po prostu, że to juz nie są sklepy:). Pozdrawiam. JAzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziękuję

   Ela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 22

   Ja zrozumiałam tekst pana,tylko czemu on tak bardzo uszczypliwy jest.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama