Wrocław: Działacze Solidarności głodują w obronie historii

  Wrocław: Działacze Solidarności głodują w obronie historii

  AGO

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Naród, który nie zna swojej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie" - pod takim hasłem rozpoczęła się dziś o godz. 17 głodówka, zorganizowana w stolicy Dolnego Śląska przez NSZZ Solidarność. W budynku związku przy placu Solidarności 1/3/5 protestują w ten sposób trzej działacze "S" - Marek Muszyński, Eugeniusz Szumiejko i Janusz Wolniak.
  Jednocześnie przy ul. Świdnickiej, obok sklepu H&M, rozpoczęła się akcja informacyjna. Bierze w niej udział kilka osób, które trzymają baner z informacją o głodówce. Zbierają też podpisy przeciwko planowanemu przez ministerstwo edukacji zmniejszeniu liczby nauczania godzin historii w liceach od września tego roku.

  - Planowana redukcja godzin, poświęconych na nauczanie historii, nie pozwoli przerobić wszystkich istotnych wydarzeń w dziejach Polski. W ten sposób uczniowie nie dowiedzą się kto to był major Hubal albo jak wprowadzono stan wojenny - wyjaśnia Łukasz Tkacz, student i pasjonat historii, który zbiera podpisy. - Żądamy natychmiastowego rozpoczęcia konsultacji społecznych w sprawie nowej podstawy programowej - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO prostu odchudzanie

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   Grubasy i nieroby z "Solidarności" będą miały okazję do odchudzenia się i tyle. Dlatego popieram ten protest, coś zrobią dla swojego zdrowia warchlaki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idioci...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 9

   Idioci...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama