Wrocław: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Wrocław: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

Marek Zoellner

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Wrocław: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli
W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja do wrocławskich przedszkoli publicznych. Podobnie jak w przypadku szkół najpierw będzie to nabór elektroniczny. Od 7 do 17 maja rodzice i opiekunowie mogą uzyskać hasło do tzw. konta edukacyjnego dziecka. Jeśli w ubiegłych latach posłali jego rodzeństwo do przedszkola, hasło otrzymają w tej samej placówce. Jeżeli robią to po raz pierwszy, będą musieli zajrzeć na stronę rekrutacyjną wrocławskiego wydziału edukacji i tam wygenerują klucz.
Wrocław: Ruszyła rekrutacja do przedszkoli
CZYTAJ TEŻ: ZAPISY DO PRZEDSZKOLI. RODZICE STALI W KOLEJCE CAŁĄ NOC

W publicznych przedszkolach prowadzonych przez miasto w tym jest 3735 miejsc dla dzieci w wieku 3-4 lat. Oprócz nich powstaje kolejnych 875 miejsc w placówkach, które od 1 września ma prowadzić fundacja Family Wrocław (dla dzieci w wieku 3-6 lat).
- Na razie trudno określić, czy wystarczy miejsc dla wszystkich dzieci. Nie wiemy, ile osób weźmie udział w rekrutacji. Poza tym nie wiadomo, ile dzieci ostatecznie zostanie przepisanych do szkół podstawowych - mówi Ewa Przegoń, wicedyrektor miejskiego wydziału edukacji. W tym drugim przypadku chodzi o dzieci 6-letnie urodzone w 2006 r., których rodzice w tym roku mają wybór: mogą zostawić malucha w przedszkolu lub już po wakacjach założyć mu tornister. Dzieci w tym wieku we Wrocławiu jest 5585. Jak dotąd prawie 3 tys. z nich ma od 1 września pójść do I klasy lub szkolnej zerówki - co wynika z deklaracji składanych w kwietniu przez rodziców.

Kolejnym ważnym terminem, ale tylko dla rodziców starających się o miejsce dla dziecka w placówce integracyjnej, będzie 15 maja. Do tego dnia muszą oni bowiem złożyć w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego przy ul. Zapolskiej odpowiedni wniosek.
Następny krok i następne ważne daty to 7-18 maja. W tym czasie należy wygenerować elektronicznie na stronie rekrutacyjnej podanie, wybrać przedszkola, do których chcemy startować (to może być najtrudniejsza część zadania), a następnie podanie wydrukować. W tym roku wybierać można aż sześć placówek. Ta, do której najbardziej chcielibyśmy posłać dziecko, będzie przedszkolem pierwszego wyboru.

I właśnie w sekretariacie przedszkola pierwszego wyboru powinniśmy zostawić wy-drukowane podanie, o którym przed chwilą była mowa. Jeśli nasze dziecko się do niego dostanie, a dowiemy się tego 28 maja, powinniśmy złożyć w nim wizytę ponownie - najpóźniej do 1 czerwca.
A to dlatego, że trzeba będzie jeszcze złożyć oświadczenie woli, potwierdzające, że faktycznie chcemy, by nasz maluch korzystał z usług właśnie tej placówki.

OFERTA WROCŁAWSKICH PRZEDSZKOLI - część I (kliknij)
OFERTA WROCŁAWSKICH PRZEDSZKOLI - część II (kliknij)
OFERTA WROCŁAWSKICH PRZEDSZKOLI - część III (kliknij)


Gdyby podczas rekrutacji się nam nie powiodło, to na naszej liście mamy jeszcze pięć innych adresów i z pewnością do któregoś z tych przedszkoli zostaniemy zakwalifikowani. Ostateczne wyniki kwalifikacji mają zostać ogłoszone 6 czerwca.
Oczywiście samo składanie podań i wpisywanie tajnych haseł w internecie to nie wszystko. Miasto ustawiło poprzeczkę wysoko, szczególnie dla rodzin, które nie mieszkają we Wrocławiu. Podczas naboru urzędnicy będą nas ostro podliczać. Pod uwagę są bowiem brane tzw. punkty rekrutacyjne i tylko ci, którzy zdobędą ich najwięcej, będą mogli zaprowadzić dziecko do placówki, którą sobie wymarzyli.

Za co jesteśmy punktowani? Aż 1000 pkt otrzymają dzieci, których matka lub ojciec są rodzicami samotnie wychowującymi dzieci. We Wrocławiu interpretowane jest to w ten sposób, że taką osobą jest rodzic lub prawny opiekun dziecka, którego drugi rodzic:
  • nie żyje,
  • nie uznał ojcostwa bądź został go pozbawiony,
  • jest zawieszony w wykonywaniu władzy rodzicielskiej,
  • przebywa w więzieniu.

Kolejne punkty dostaną rodzice, którzy swoje roczne zeznania podatkowe PIT za 2011 rok złożyli w urzędzie skarbowym we Wrocławiu. Jeśli zrobił tak tylko jeden z rodziców, dostanie 300 pkt. Gdy oboje - będą ich mieli 600 pkt. Wysoko notowane są też maluchy, których rodzeństwo już chodzi do wybranego przedszkola albo podstawówki, jeśli obie placówki tworzą zespół szkolno-przedszkolny. Za każdego brata lub siostrę można otrzymać 150 pkt.
Drugi etap rekrutacji dla tych, którzy nie dostali się do przedszkola pierwszego wyboru, rozpocznie się 6 czerwca. Wówczas będzie się można starać o miejsca w placówkach, które jeszcze nie zostały zapełnione. Zapominamy o elektronice i uzbrojeni w dokumenty osobiście chodzimy od przedszkola do przedszkola i składamy podania.

Przypomnijmy, że w tym roku miejsc nie zwolnią jeszcze wszystkie sześciolatki. Dopiero w 2014 roku obowiązkowo pójdą one do szkoły. Teraz ich rodzice mają wybór i mogą zdecydować, że dziecko zostaje jeszcze w przedszkolu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (3)

Komentarze (23)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przedszkole Mali Odkrywcy

Kacha (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 13

Są wolne miejsca w przedszkolu Mali odkrywcy na Psim Polu-Zakrzowie. Dobry dojazd z miasta. Przedszkole działa od 7 do 18. Dzieciaki dostają zdrowe posiłki, bawią się ekologicznymi zabawkami, mogą...rozwiń całość

Są wolne miejsca w przedszkolu Mali odkrywcy na Psim Polu-Zakrzowie. Dobry dojazd z miasta. Przedszkole działa od 7 do 18. Dzieciaki dostają zdrowe posiłki, bawią się ekologicznymi zabawkami, mogą codziennie uczyć się angielskiego. Myślę, że jest warte uwagi h******www.maliodkrywcy.com.pl/zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
www.lawendoweskrzaty.net

www.lawendoweskrzaty.net (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 8

Zapraszamy do nowego Punktu Przedszkolnego na Karłowicach - są jeszcze wolne miejsca.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki już dziś. tel. 601-922-313

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ile macie punktów w rekrutacji?

Dziewczyna z lipca (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

tak z ciekawości...Moje max to 641

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jakie polecane przedszkole niepubliczne na Krzykach/Grabiszynku

roch (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

czy polecacie jakies prywatne przedszkole w okolicach: Racławicka-Krzycka-Skarbowców?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
w

w (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 11

co to ma byc, milion na trawe na stadionie jest, a tu selekcja. Jak mlodzi ludzie maja pracowac i wychowywac dzieci, jesli sa takie problemy z glupim przedszkolem !!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Żłobek i przedszkole

Akademia Maluszka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

Witam,
Pragnę poinformować o powstaniu nowego żłobka i przedszkola we Wrocławiu na ul. Tarnogajskiej 18.
Akademia Maluszka
www.akademiamaluszka.com.pl

Zapisy trwają. Są jeszcze wolne miejsca!...rozwiń całość

Witam,
Pragnę poinformować o powstaniu nowego żłobka i przedszkola we Wrocławiu na ul. Tarnogajskiej 18.
Akademia Maluszka
www.akademiamaluszka.com.pl

Zapisy trwają. Są jeszcze wolne miejsca! Akademia Maluszka

Wrocław: Krzyki, Śródmieście, Stare Miasto, Tarnogaj, Gaj, Gajowice, Huby, Borek, Powstańców Śląskich, Brochów Księże, Przedmieście Oławskie, Stare miasto, Przedmieście Świdnickie,zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
lawa

rozbój (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 23 / 10

1000 !!!!! 850 za 10 h plus do tego wyzywienie pewnie ok. 150 zl rozboj w bialy dzien!!!! A jeszcze do tego dostaniecie dofinansowanie z Urzedu Miasta, nie ładnie...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
rekrutacja

garym (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 56 / 20

"Jeśli w ubiegłych latach posłali jego rodzeństwo do przedszkola, hasło otrzymają w tej samej placówce."

proszę nie zmylać rodziców. W placówce można uzyskać hasło tylko w przypadku, gdy...rozwiń całość

"Jeśli w ubiegłych latach posłali jego rodzeństwo do przedszkola, hasło otrzymają w tej samej placówce."

proszę nie zmylać rodziców. W placówce można uzyskać hasło tylko w przypadku, gdy uczęszcza do niej to dziecko dla którego staramy się o miejsce w innym przedszkolu. jeżeli do rekrutacji przystępuje dziecko pierwszy raz, to dane do logowania generowane są na stronie. niezależnie ile rodzeństwa posiada i gdzie one uczęszczają.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ach, gdzie te czasy.......

` (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 30 / 11

Pamiętam te czasy ,gdy oboje rodzice pracowali,stać było ich na żłobek, przedszkole i normalne życie... gdzie te czasy???? spaniała solidarność wszystko roz...waliła


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Też pamietam

bertsi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

Moje dwoje dzieci nie chodziło w latach siedemdziesiątych/osiemdziesiątych do przedszkola, bo mieliśmy zbyt duże zarobki - nie było nas stać na samochód, a wyjazd na czasy co dwa lata. Proszę nie...rozwiń całość

Moje dwoje dzieci nie chodziło w latach siedemdziesiątych/osiemdziesiątych do przedszkola, bo mieliśmy zbyt duże zarobki - nie było nas stać na samochód, a wyjazd na czasy co dwa lata. Proszę nie pisać bzdur.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

:) (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 42 / 8

samochod, wyjazdy i inne ... = WSZYSTKO NA KREDYT :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
POLSKA!nic dodac nic ujac...

m (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 46 / 13

nasz kraj jest chory, nie prowadzi polityki pro rodzinnej !!!dzieci do przedszkoli sa rekrutowane co najmniej jak na studia...rece opadaja na sama mysl jak samotna matka lub ojciec, ktory tyra na...rozwiń całość

nasz kraj jest chory, nie prowadzi polityki pro rodzinnej !!!dzieci do przedszkoli sa rekrutowane co najmniej jak na studia...rece opadaja na sama mysl jak samotna matka lub ojciec, ktory tyra na caly etat musi tylac sie od przedszkola do przedszkola w poszukiwaniu wolnego miejsca i w dodatku wspomne tylko, ze jeszcze musimy za to placic!!!ok rozumiem platnosc za katering ale oplaty sredn 300 zl za msc to przy sredniej pensji 1500 zl na reke, oplatach istna rewelka! za Podstawowke sie nie placi wiec czemu za przedszkole???:(:(:(Pozdrawiam wszystkich rodzicow, ktorzy, podobnie jak ja, musza przejsc przez to cale rekrutacyjne bagno czekajac na cud przyjecia!!!Zycze wam i sobie samej wytrwalosci!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tylko za darmo!

rozsądny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

najlepiej wszystko za darmo! a w którym państwie na świecie jest za darmo? ja mam płacić na wasze dzieci? z jakiej racji? ja ciężko pracuję na to co mam, państwo mi wydziera ile może i jeszcze na...rozwiń całość

najlepiej wszystko za darmo! a w którym państwie na świecie jest za darmo? ja mam płacić na wasze dzieci? z jakiej racji? ja ciężko pracuję na to co mam, państwo mi wydziera ile może i jeszcze na wasze przedszkola idzie moja krwawica! przedszkoli od zarąbania we Wrocławiu, tylko wszyscy chcą za darmo, no jasne! a opłacić lokal, media, pracowników, wyposażenie? jakim prawem chcecie za darmo???zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
:)

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 6

rozsadny, "w którym państwie na świecie jest za darmo?" sprawdz socjalny w Switzerland i Sweden :)


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sweden..tia..

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 50 / 12

chyba nam jeszcze daleko do tych państw i to pod każdym względem. chyba nie ma co porównywać?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tylko za darmo

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 44 / 16

nazywasz się " rozsądny" a powinno być "frustrat"

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
opłaty

rodzice (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 42 / 16

A myślisz, że nam nie wydziera?! Chodzi o to, że o nas nie dba. Co,tylko bogaci mogą mieć dzieci? jakiś absurd. Jesteśmy normalną rodzina, czteroosobową, miesięcznie średnio za PAŃSTWOWY żłobek i...rozwiń całość

A myślisz, że nam nie wydziera?! Chodzi o to, że o nas nie dba. Co,tylko bogaci mogą mieć dzieci? jakiś absurd. Jesteśmy normalną rodzina, czteroosobową, miesięcznie średnio za PAŃSTWOWY żłobek i PAŃSTWOWE przeddszkole płacimy 750 - 800 zł - to b. dużo. Nie wspomnę o zajęciach dodatkowych, odzieży, zabawkach edukacyjnych, książkach, butach....A pewnie od września znów opłaty pójdą w górę....zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tylko za darmo!

rozsądny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 69 / 17

czyli ja nie mając jeszcze dzieci mam się dokładać do twojego żłobka i przedszkola? i to jest uczciwe? ja nie odliczam sobie na koniec roku ulgi na dzieci, nie dostaję żadnej pomocy finansowej ale...rozwiń całość

czyli ja nie mając jeszcze dzieci mam się dokładać do twojego żłobka i przedszkola? i to jest uczciwe? ja nie odliczam sobie na koniec roku ulgi na dzieci, nie dostaję żadnej pomocy finansowej ale mam płacić na utrzymanie państwowych przedszkoli? skoro tyle płacicie to równie dobrze możecie wysłać dziecko do prywatnego, przynajmniej nie będę się dopłacać. a swoja droga pierwsze słyszę aby państwowe przedszkole czy żłobek tyle kosztowało, prywatne okazują się tańsze przy tej kwocie o której piszesz...
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
8

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 10

czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie informacja dotyczy żłobka i przedszkola w sumie 750-800 zł. Widać że wylewasz żółć, wydaje Ci się że ile jest tej ulgi na dzieci...... o jakiej pomocy finansowej...rozwiń całość

czytaj ze zrozumieniem, wyraźnie informacja dotyczy żłobka i przedszkola w sumie 750-800 zł. Widać że wylewasz żółć, wydaje Ci się że ile jest tej ulgi na dzieci...... o jakiej pomocy finansowej mówisz? Jesteś zgorzkniałym malkontentem, zostań lepiej bez tych dzieci i nie wypowiadaj się więcej.
A na starość dużo zdrowia życzę by nikt nie powiedział Ci że musi odprowadzać składki na leczenie takiego starca jak Ty. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ech..

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

ile by nie było ulga jest.
co do studiowania, w moim przypadku z własnej kieszeni opłacone ciężką pracą.
wszyscy narzekają, że rekrutacja, że nie ma miejsc a ja znam kilka placówek we Wrocławiu...rozwiń całość

ile by nie było ulga jest.
co do studiowania, w moim przypadku z własnej kieszeni opłacone ciężką pracą.
wszyscy narzekają, że rekrutacja, że nie ma miejsc a ja znam kilka placówek we Wrocławiu które pustkami świecą, prywatne za 500/ 600 PLN za cały dzień, miasto dopłaca 250 PLN do dziecka. W czym rzecz pytam? Czy te państwowe są takie super, że wszyscy tam biegną? i trąbią że miejsc nie ma. Otóż są!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bez szans na przedszkole

Zmartwiona (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

Proszę o adresy ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zapomniał wół jak cielęciem był...

zbyt rozsądany (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 8

a za szkołę płaciłeś Pan czy nie, a studiowałeś Pan za darmo czy nie?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
czy to nie jest chore?!

czesia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 39 / 12

Cieszę się, że moje dzieci już są dorosłe - a wnuki (mam nadzieję ) będą wychowywać się poza naszym p...nym krajem ;)
P.S. pięknym oczywiście

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo