Ważne
  Po bandzie: Wyzywają Golloba, plują w sieci. Ci sami

  Po bandzie: Wyzywają Golloba, plują w sieci. Ci sami

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jan Paweł II to był żartowniś. Mianowicie gdy chciał sprawdzić, jak się czuje, czy coś mu dolega - dworował sobie - wystarczyło sięgnąć po świeżą prasę. Tam było wszystko, wyjaśniał. Więc idąc za głosem Ojca Świętego, zerknąłem na zeszłotygodniowe komentarze pod swym poletkiem w gazecie. By dowiedzieć się czegoś o sobie. Czy jestem frajerem, pedałem czy może w tym tygodniu zapijaczonym pismakiem, któremu mózg wóda wyżarła. Zerem, krótko mówiąc. Okazuje się, że wszystkim po trochu.
  Po bandzie: Wyzywają Golloba, plują w sieci. Ci sami
  Cóż, zmówię za Was paciórek, kochani hejterzy, obiecuję. Władze koncernu, te od internetu, sugerowały, bym podjął dyskusję, merytoryczną, rzecz jasna. Że to krok do tego, by zacząć dyskutować pod własnymi tekstami, bo dziennikarstwo się zmienia.

  Jakoś mnie to jednak nie kręci zupełnie, szkoda prądu. Chociaż powiem Wam, że można wyłowić w sieci internautów z klasą. Nie, nie mam na myśli wyłącznie tych, którzy Cię popierają, którzy podobnie rozumują. Również tych, co potrafią się na poziomie różnić.

  I oni często przekonują mnie do swoich racji, pozwalają zerknąć na Księżyc z innej strony. Tak, przyznaję, korci, by z nimi podjąć dyskusję, by im podziękować.
  Niewiele tu trzeba dobrej woli. Wystarczy zacząć - nie zgadzam się, Wojtku (Wojtek też może być), miast - jesteś zerem, debilu. Różnica, prawda? W końcu po to jesteśmy inni, by się uzupełniać, nie zwalczać.

  Chciałbym jednak o sporcie krótko, by nieco później nawiązać do powyższego. Trzeba wyjątkowo nie czuć sportu, by gwizdać na Golloba. Za to tylko, że odważył się wyprzedzić Hampela w finale leszczyńskiej GP. W rywalizacji o tytuł indywidualnego- podkreślam, indywidualnego - mistrza świata. Otóż, gdy trzeba, jest Gollob najwybitniejszym jeźdźcem w historii dyscypliny od jazdy parą i ciągnięcia kolegi za uszy. On jeden to potrafi. Większość tylko udaje, że holuje młodego. Bo gdy za plecami robi się gorąco, zmykają do przodu, zostawiając młodego. Ale nie Gollob! Trzyma ten parasol ochronny do ostatniego łuku, do samej kreski. I niejeden raz sam był na tym zwalnianiu stratny. Bo młody trójkę dowoził, lecz on już dwójki nie. Tylko Gollob potrafi to po profesorsku. Wystarczy niepostrzeżenie, z lekka, przeciąć temu z tyłu - przed złożeniem się w łuk - tor jazdy. By hamować, musiał gaz zamykać. Ileż to razy Protasiewicza i spółkę w ten sposób denerwował. A że Hampelek był tuż po zawodach wściekły i warczał na kolegę? To dobrze! To znaczy, że nie chce już być ani trzeci, ani drugi. Bo on pod każdym względem dojrzał do złota. Jak mawiają sportowcy - po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy. To człowiek z klasą, też zasługuje na tytuł.

  Gollob, ten wielki indywidualista, wie, co znaczy siła zespołu. Pamiętacie, jak trener Makowski, swego czasu asystent Matlaka, motywował polskie siatkarki, gdy sięgały w Atlas Arenie po brąz ME? Opowiastką o pudełku kredek. Że jedną złamać łatwo. Lecz gdy weźmie się w rękę wszystkie kredki naraz, tak łatwo złamać ich już nie można. Zatem zespół, te dwanaście kredek, ma się trzymać razem. Jak para na torze. Bo jednego przejść łatwo, dwóch trudniej.

  Więc ci, co lżyli Golloba - w tłumie, anonimowo - ci stadionowi hejterzy, to oni plują w internecie. To najlepiej wam w życiu wychodzi.

  Czytaj także

   Komentarze (26)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wojciech

   Wojciech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 2

   Ja Pana lubię!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przesada?

   Janina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   Moze redaktor koerber ma kilku hejterów, ale moze nie lubia go tez ludzie, którzy wiedza, że red. nie ma racji - i co wiecej - akurat tutaj maja racje :)
   Nawet jak ktos brzydko mowi, ze redaktor...rozwiń całość

   Moze redaktor koerber ma kilku hejterów, ale moze nie lubia go tez ludzie, którzy wiedza, że red. nie ma racji - i co wiecej - akurat tutaj maja racje :)
   Nawet jak ktos brzydko mowi, ze redaktor to pedal, a przeciez nie pedal, ma piekna zone, kochanke, i piatke dzieci, i nie p***** - nie siedzi tylko i nie pisze do gazety, to moze miec racje, ze redaktor bzdury opowiada.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dociekliwośc

   pozdro z Europy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

   Między innymi cechą dziennikarza powinna być ciekawość świata, który go otacza. Cesze tej powinna także towarzyszyć dociekliwość, tak charakterystyczna dla wszelkich hien medialnych, a jednak...rozwiń całość

   Między innymi cechą dziennikarza powinna być ciekawość świata, który go otacza. Cesze tej powinna także towarzyszyć dociekliwość, tak charakterystyczna dla wszelkich hien medialnych, a jednak nieodzowna w pewnym stopniu w tym zawodzie. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że dociekliwość nie oznacza przyzwolenia na łamanie czyjejś godności i wolności.
   Wrzucenie wszystkich czytelników GW, a zwłaszcza internautów, do jednego worka z fekaliami nie najlepszą laurkę wystawia ?
   Zdjęcia redaktorów (kilku) w niedbałym ubraniu umieszczane przy tekstach np. opinii?
   Czy to tylko nonszalancja, czy brak dobrego smaku, czy brak poszanowania czytelnika?
   Tak, Pani Janino.
   Ma pani słuszną uwagę.
   Agresja wyraźnie odczuwalna w opinii "Po bandzie" wyzwala agresję zagorzałych fanów, więc polecam art.190 paragraf 1 KK jedynie po to by dyskusja była merytoryczna a nie pianą toczoną z wściekłych ... ust!


   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz

   Katarzyna. B. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 7

   Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli.
   Szanowna Redakcjo Gazety Wrocławskiej!
   [ content@polskapresse.pl ]
   [ arkadiusz.franas@gazeta.wroc.pl ]


   "Za wojnę...rozwiń całość

   Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli.
   Szanowna Redakcjo Gazety Wrocławskiej!
   [ content@polskapresse.pl ]
   [ arkadiusz.franas@gazeta.wroc.pl ]


   "Za wojnę są od­po­wie­dzial­ni nie tyl­ko ci, którzy ją bez­pośred­nio wy­wołują, ale również ci, którzy nie czy­nią wszys­tkiego co leży w ich mo­cy, aby jej przeszkodzić."!!!
   JP2
   ~~~
   cyt. "-sfrustrowani anonimowi krytycy"
   -"nieudaczniku i niedouku"
   -"niedorobiony "mądralo"
   -"Żojna (dziewczyna) mu nie daje"
   -"Tyle wiesz, co zjesz "mądralo"
   -"Do chwasta"
   -"jak nie dostaniesz w mordę, to jesteś nieszczęśliwy. Mam nadzieję, że się kiedyś tchórzu i manipulancie spotkamy w cztery oczy" = groźby karalne???

   "Gdy­by ludzie zas­ta­nawiali się nad jedną trze­cią te­go, o czym mówią, świat byłby rajem."
   C.R.Zafon
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obiektywnie

   Ruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

   Gollob miał, ma i będzie miał swoich przeciwników. Tyle samo wiary go kocha, co nienawidzi. Redaktor Koerber ma świętą rację, bo walcząc o indywidualne zwycięstwo, nie można się oglądać na kolegów....rozwiń całość

   Gollob miał, ma i będzie miał swoich przeciwników. Tyle samo wiary go kocha, co nienawidzi. Redaktor Koerber ma świętą rację, bo walcząc o indywidualne zwycięstwo, nie można się oglądać na kolegów. W DPŚ Gollob pojedzie ramię w ramię z Hampelem. Bez fochów i obrazy.
   A felieton to taka forma pisarska, w której autor wyraża swoje zdanie. Chyba najbardziej kontrowersyjna. Można się zgadzać lub nie, ale kultura obowiązuje każdego. Jak komuś puszcza ciśnienie, to odsyłam do II Rozdziału Konstytucji :) Nie ma natomiast pojęcia takiego jak „zły styl”. Jest styl własny.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patrząc w oczy

   Bartek Czekański (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 9

   Bronię dobrego dziennikarza i jego fajnej roboty oraz jego talentu. Dla mnie hejterzy i sfrustrowani anonimowi krytycy internetowi to mało wartościowi ludzie. Prawdziwy człowiek bowiem powinien...rozwiń całość

   Bronię dobrego dziennikarza i jego fajnej roboty oraz jego talentu. Dla mnie hejterzy i sfrustrowani anonimowi krytycy internetowi to mało wartościowi ludzie. Prawdziwy człowiek bowiem powinien umieć wyrażać swoje zdanie, nawet mocno krytyczne, pod własnym nazwiskiem, patrząc prosto w oczy adwersarzowi.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czełowiek

   Porucznik Gruber (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 12

   A jak wygląda nieprawdziwy człowiek ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lustro prawde ci powie

   Lustereczko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Popatrz w lustro

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez napinki.

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Szkoda, że od dłuższego czasu niemal każdy felieton red. Koerbera staje się areną wyzwisk i obrażań. Autor ma świętą rację, że zwraca uwagę na komentarze aby były po pierwsze: kulturalne, a po...rozwiń całość

   Szkoda, że od dłuższego czasu niemal każdy felieton red. Koerbera staje się areną wyzwisk i obrażań. Autor ma świętą rację, że zwraca uwagę na komentarze aby były po pierwsze: kulturalne, a po drugie: merytoryczne. Jednak nie powinien brać udziału w tej "gierce" z hejterami. Wg. mnie jest to mur nie do przeskoczenia, nie da się każdemu dogodzić, jednemu spodoba się felieton, drugiemu nie. Jeden wypowie się normalnie, drugi obrażając. Nie warto się spinać na nich i robić swoje. Jakby Ci wszyscy na dole piszący byli tacy mądrzy, sami zostaliby dziennikarzami, wybitnymi w dodatku, bo co by nie.
   PS. Panie Bartku Cz. kiedyś spotkaliśmy się na Uniwersytecie Wr. poprowadził Pan ciekawe zajęcia na zaproszenie red. Dziubka, były świetne. I widzę, że z grubej rury Pan tu jedzie w komentarzu:) Ale też uważam, że nie warto się napinać:) Pozdrawiam! zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Maxa

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   a czego można się innego spodziewać? dyskusji wokół tematu? jedynym tematem tutaj jest: obrażają mnie (czyt. krytykują felieton) anonimowy odbiorcy, plują na mnie, a ja będę robił swoje, bo im w...rozwiń całość

   a czego można się innego spodziewać? dyskusji wokół tematu? jedynym tematem tutaj jest: obrażają mnie (czyt. krytykują felieton) anonimowy odbiorcy, plują na mnie, a ja będę robił swoje, bo im w życiu nic nie wychodzi... Tak samo jak w poprzednim felietonie. O czym tu dyskutować, to jest żenujące. Odbiorca w sieci (w realu często też) zazwyczaj jest anonimowy. A krytyka i tak może być merytoryczna. Niestety autor nie jest w stanie pojąć różnicy między argumentacją ad personam a ad meritum. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do niedouka i chronicznego frustrata

   Bartek Cz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

   Jak krytyka? Co ty napisałeś merytorycznego na temat tego felietonu, poza tym, że wylałeś swoją żółć nieudaczniku i niedouku?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bałtek

   Porucznik Gruber (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 7

   Bałtek, szokujesz mnie. Twa "ironiczna" postawa jest podobna Twym adwersarzom. Język podobny, a argumenty.... lepi nie pisać!
   Ech Bałtek, Bałtek... zmieniłeś się !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie retoryczne

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   czy Ty w ogóle potrafisz czytać?! raczej nie wierzę, że ze zrozumieniem, ale skoro zdaje się, że mniej więcej składasz literki, to daj sobie jeszcze jedną szansę, żeby zrozumieć, co się zarzuca...rozwiń całość

   czy Ty w ogóle potrafisz czytać?! raczej nie wierzę, że ze zrozumieniem, ale skoro zdaje się, że mniej więcej składasz literki, to daj sobie jeszcze jedną szansę, żeby zrozumieć, co się zarzuca autorowi felietonu. Rzuć okiem na felietony Steca w gazeta.pl . Różnica między nimi a felietonami WK jest po prostu kosmiczna. Trudno wymienić wszystkie najważniejsze różnice: lotność stylu, niepretensjonalność, brak agresji w stosunku do czytelnika, brak żenujących wpadek stylistycznych, brak nieudolnego "zbliżania się" z czytelnikiem przez używanie wulgaryzmów. Przede wszystkim zaś sensowne tematy, felietony w ogóle na jakikolwiek temat... zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do "mądrali"

   Bartek Cz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   Nadal brak merytoryki. Po prostu każdy dziennikarz ma inny styl pisania i w ogóle uprawiania tego zawodu. Teksty Steca akurat mi się w ogóle nie podobają i mogę im wiele zarzucić, lecz w...rozwiń całość

   Nadal brak merytoryki. Po prostu każdy dziennikarz ma inny styl pisania i w ogóle uprawiania tego zawodu. Teksty Steca akurat mi się w ogóle nie podobają i mogę im wiele zarzucić, lecz w przeciwieńtwie do ciebie tumanie nie piszę autorytatywnie , że są złe, tylko, że mnie nie odpowiadają. A znam wielu ludzi, na których felietony Steca działają niczym czerwona płachta na byka. Rzecz gustu niedorobiony "mądralo", któremu się wydaje, że zjadł wszystkie rozumy. Wykładasz dziennikarstwo?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Leszno

   OBS ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   pamiętam Golloba w play off w Lesznie, rok 2010 - przegrywali więc zrezygnował z daleszej jazdy w tym walki ... no kapitan jak nic, statek tonie on ucieka !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   głową muru nie przebijesz

   wisnia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 11

   dokładnie takie słowa chciałam przeczytać Panie Wojtku,cieszę się,że nie tylko ja w tej dziczy tak na to patrzę...grożono mi już sądem,bo nerwy puszczały i trzeba było schłodzić...rozwiń całość

   dokładnie takie słowa chciałam przeczytać Panie Wojtku,cieszę się,że nie tylko ja w tej dziczy tak na to patrzę...grożono mi już sądem,bo nerwy puszczały i trzeba było schłodzić anty-gollobów....miło mi się zrobiło,tak jakoś:)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdy żona nie daje

   Bartek Cz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 24

   Ciekawe, co nie wyszło w życiu temu anonimowemu kde44, że się tak co tydzień (a może i częściej) dowartościowuje w internecie. Żojna (dziewczyna) mu nie daje? I jak autorytatywnie stwierdza: zły...rozwiń całość

   Ciekawe, co nie wyszło w życiu temu anonimowemu kde44, że się tak co tydzień (a może i częściej) dowartościowuje w internecie. Żojna (dziewczyna) mu nie daje? I jak autorytatywnie stwierdza: zły styl. I jeszcze podpiera się: my mamy argumenty. Jacy my? Co ty człowieku wiesz o dziennikarstwie, o stylach? Napisz, że tobie się nie podoba i tyle. Do tego masz prawo jako czytelnik. Jest wielu, którym styl felietonów red. Koerbera bardzo się podoba i ja ich znam. Więc się nieszczęsny kde44 za nas wszystkich nie wypowiadaj. Tyle wiesz, co zjesz "mądralo".zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kończ waść, wstydu oszczędź

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 8

   Kolejna agresywna, obraźliwa, zaczepna wypowiedź niejakiego "Bartka Cz.". Ciekawe, kogo tym razem wyzwie obraźliwymi inwektywami, gdy skończą mu się argumenty? Ostatnio dał dobitny pokaz swojego...rozwiń całość

   Kolejna agresywna, obraźliwa, zaczepna wypowiedź niejakiego "Bartka Cz.". Ciekawe, kogo tym razem wyzwie obraźliwymi inwektywami, gdy skończą mu się argumenty? Ostatnio dał dobitny pokaz swojego chamstwa i braku kultury dyskusji. Jeśli ktoś nie śledził, tu link: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/564949,po-bandzie-o-robieniu-laski-w-czasach-internetu-i-nie-tylko,id,t.html#komentarz-3123701

   Widzę, że jedna nauczka mu nie wystarczyła. Kończ waść, wstydu oszczędź. Sobie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do chwasta!

   Bartek Cz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 30

   Ty jednak wyraźnie jesteś takim człowiekiem, że jak nie dostaniesz w mordę, to jesteś nieszczęśliwy. Mam nadzieję, że się kiedyś tchórzu i manipulancie spotkamy w cztery oczy. Jaka nauczka...rozwiń całość

   Ty jednak wyraźnie jesteś takim człowiekiem, że jak nie dostaniesz w mordę, to jesteś nieszczęśliwy. Mam nadzieję, że się kiedyś tchórzu i manipulancie spotkamy w cztery oczy. Jaka nauczka chwaście, któremu w życiu wychodzi jedynie krytykowanie innych i to z ukrycia??? Wstyd mi za ciebie tchórzu. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Twoje miejsce jest w więzieniu, a nie na forum

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

   Grozisz, trollu? Uważaj, bo ktoś kiedyś tobie rozkwasi mordę. Imię i nazwisko już znamy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie boję się

   Bartek Cz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   To zapraszam anonimowy tchórzu, któremu radochę sprawia taplanie innych w błocie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Więc czas zacząć się bać

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

   Słuchaj mentalny dzieciaku, ja wiem, że ty tylko w ten sposób potrafisz załatwiać swoje problemy (oczywiście zawsze NIEANONIMOWO). Ja nie zamierzam działać w ten sam sposób. Od takich jak ty jest...rozwiń całość

   Słuchaj mentalny dzieciaku, ja wiem, że ty tylko w ten sposób potrafisz załatwiać swoje problemy (oczywiście zawsze NIEANONIMOWO). Ja nie zamierzam działać w ten sam sposób. Od takich jak ty jest policja. Mogę ci załatwić sprawę karną za to, co już napisałeś na tym forum w różnych wątkach. Chcesz? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

   do takich intelektualistów właśnie pisze felietonista! nic dodać nic ująć. poza jednym drobiazgiem - groźby pobicia są karalne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ok.

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   skoro Gazeta Wrocławska celuje w takich czytelników jak Bartek Cz., to zwracam honor. Felietony W Koerbergera są profesjonalne. Trafiają w poziom i gust potencjalnego odbiorcy - jaki odbiorca, taki...rozwiń całość

   skoro Gazeta Wrocławska celuje w takich czytelników jak Bartek Cz., to zwracam honor. Felietony W Koerbergera są profesjonalne. Trafiają w poziom i gust potencjalnego odbiorcy - jaki odbiorca, taki też felieton. Fakt i Super Express też są odpowiednio redagowane pod kątem potencjalnego odbiorcy. Ja w każdym razie więcej tu nie zaglądam, tak samo jak nie czytam Faktu i SE. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jezu

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 8

   jezu, co za makabra. autorze, my mamy merytoryczne argumenty - pustka merytoryczna, zły styl, bardzo źle rozumiane fraternizowanie się ze źle rozpoznanym odbiorcą. To nie są agresywne argumenty ad...rozwiń całość

   jezu, co za makabra. autorze, my mamy merytoryczne argumenty - pustka merytoryczna, zły styl, bardzo źle rozumiane fraternizowanie się ze źle rozpoznanym odbiorcą. To nie są agresywne argumenty ad personam. To, z kolei co Ty robisz, to nie jest polemika. To tak jakby ktoś mówił: ten gitarzysta nie umie grać, bo nie zna skal odpowiednich do funkcji harmonicznych, a gitarzysta odpowiadał: jakiś "hejter" się odzywa, niech lepiej powie, jak sam gra na gitarze. A w ogóle niech się najpierw sam przedstawi. Mam takich kolegów co mi mówią, że jest dobrze i ja ich będę słuchał...

   Jak powinna wyglądać polemika? "Uważam, że czytelnik to osoba taka a taka. Moje felietony są skierowane do osób o takich a nie innych cechach. Mój styl wynika z..." I napisz z łaski swojej o czym właściwie piszesz. Bo z tekstów tego wyczytać nie potrafię. Dla porównania proponuję zerknąć choćby do innych felietonistów gazety wrocławskiej.

   Jeśli zaś autorze chcesz mieć argumenty ad personam, to proszę: traktowanie wszystkich zarzutów merytorycznych jak osobistych przytyków jest w moim przekonaniu domeną osób o bardzo ograniczonych kompetencjach i pewnych siebie w wyjątkowo nieuzasadniony sposób. Chcąc nie chcąc we mnie na pewno budujesz taki obraz samego siebie. Dość masochizmu, więcej nie zaglądam do felietonów. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo