Wrocław: Pożar w gospodarstwie z owcami na Rędzinie

  Wrocław: Pożar w gospodarstwie z owcami na Rędzinie

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pięć jednostek straży pożarnej interweniowało przed godz. 24 przy ul. Wędkarzy 12. Paliły się tam pomieszczenia gospodarcze, w których właściciel trzymał owce. Zwierzęta udało się wyprowadzić. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
  Wiadomo jednak, że okoliczni mieszkańcy pod koniec kwietnia interweniowali w sprawie tego właściciela i stada owiec u prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza traktując go jako ostatnią (jak napisali w liście) "deskę ratunku".

  Oto fragmenty listu, który publikowaliśmy na naszej stronie internetowej:

  " (...) Hodowla owiec i kóz, przysparzająca jedynie tym nieszczęsnym stworzeniom niczym niezawinione przez nie cierpienia; bezustanny fetor rozkładającej się padliny i stosy zwierzęcego nawozu; zalegające podwórze wraki samochodów i gnijące odpadki; brak nadzoru weterynaryjnego; brak studni do pojenia zdziczałego "stada" zwierząt, pojonych wodą z Odry… Oraz wprost porażająca niekompetencja władz wszelkiego typu i autoramentu, potrafiących jedynie tworzyć pisma w odpowiedzi na pisma.

  Szanowny Panie Prezydencie Miasta Wrocławia!
  Jesteśmy już na skraju wyczerpania nerwowego, przed nami kolejne lato, lato pełne fetoru, smrodu i gromady much unoszących się na Rędzinem. Kolejne lato wielkiego napięcia psychicznego, napięcia nie tylko bezpośrednich sąsiadów "hodowcy", ale i posesji stojących w znacznym oddaleniu od budynków zajmowanych przez rędzińskiego "hodowcę". Czy pozostawieni sami sobie, lekceważeni przez kolejnych urzędników, mamy postąpić w myśl zasady "gdy władza zawodzi, obywatele biorą sprawy we własne ręce"? Czy tak zaiste może się dziać, jak się dzieje, w mieście organizatorze Euro 2012? Proszę pomyśleć o mieszkańcach Rędzina. Zwłaszcza wówczas, gdy pełen słusznych pochwał za wzorowe na tle innych miast przygotowanie do Euro 2012 będzie zasiadał Pan Prezydent w honorowej loży stadionu.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oko za oko

   edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 37

   No to policja powinna przesłuchać teraz wszystkich tych podłamanych nerwowo, co im owieczki niemiło pachniały mimo, że się pobudowali na Rędzinie czyli przy polach irygacyjnych, na które wielki...rozwiń całość

   No to policja powinna przesłuchać teraz wszystkich tych podłamanych nerwowo, co im owieczki niemiło pachniały mimo, że się pobudowali na Rędzinie czyli przy polach irygacyjnych, na które wielki pompy wylewały goowna z całego Wrocławia.
   Ciekaw jestem czy mieszkamy w bandyckim kraju czy kraju prawa.
   Jeśli policja nie znajdzie sprawców nie wykluczone, że w ramach wendety spłonie parę chałup i będą mogli się na nowo pobudować w bardziej pachnącej okolicy.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pozar

   karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 13

   ty kretynie, jesli tam nie byłeś i nie widziałeś w jakich warunkach były trzymane te biedne zwierzęta to nie zabieraj głosu, chyba że dla ciebie normalne jest trzymanie ich we własnych odchodach,...rozwiń całość

   ty kretynie, jesli tam nie byłeś i nie widziałeś w jakich warunkach były trzymane te biedne zwierzęta to nie zabieraj głosu, chyba że dla ciebie normalne jest trzymanie ich we własnych odchodach, bez wody nie wspomne już o jedzeniu. stodoła bez dachu ledwo stojąca.
   hodowla na 5.
   jeszcze jedno, jakbyś nie wiedział w sąsiedztwie tej stodoły stoją same stare budynki z czasów wojny, a jej mieszkańcy to głownie emeryci a nie podpalacze i właściciele nowych domów


   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pozar...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 57

   pewnie barany palily papierosy...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pewnie ktoś wziął sprawy

   xiao (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 27

   we własne ręce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm

   Mariusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 44

   Patrzę na google.maps i przy wędkarzy 12 stoi klinkierowa chałupa więc coś jest nie halo.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama