Siatkówka: Polki o finał powalczą z Niemkami

    Siatkówka: Polki o finał powalczą z Niemkami

    PW

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Biało-czerwone w trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego o awans do igrzysk olimpijskich pokonały Serbki 3:2 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału zawodów rozgrywanych w Antalyi. Polki zmierzą się w sobotę (g. 17.30, Polsat Sport) z Niemkami, które rozbiły w ostatnim starciu grupy A - Bułgarię 3:0.
    W kolejnej półfinałowej parze Turcja podejmie drugi zespół "polskiej" grupy. O te miano walczy Rosja i Holandia.

    Finał zaplanowany jest na niedzielę (g. 17.30). Tylko jego zwycięzca uzyska przepustkę na igrzyska.

    Grupa B

    Polska - Serbia 3:2 (29:27, 25:21, 21:25, 19:25, 15:13)

    Polska: Skorupa (3), Żebrowska (6), Okuniewska (18), Skowrońska-Dolata (10), Werblińska (20), Bednarek-Kasza (12) i Maj (libero) oraz Kaczor (8), Kasprzak (4), Martałek (2), Wołosz.

    Serbia: Krsmanović (15), Antonijević (2), Malesević (9), Ninković (19), Starović (22, MVP), Blagojević (10) i Cebić (libero) oraz Brakocević (5), Ognjenović, Vesović.

    Rosja - Holandia (piątek, g. 18)

    1. Polska    	3  	7 	9-5
    
    2. Rosja 2 4 5-4
    3. Holandia 2 2 4-5
    4. Serbia 3 2 5-9


    Grupa A

    Niemcy - Turcja 1:3 (25:18, 16:25, 23:25, 28:30), Niemcy - Bułgaria 3:0 (25:22, 25:22, 25:11)

    1. Turcja	3	9	9-1
    
    2. Niemcy 3 6 7-3
    3. Bułgaria 3 3 3-6
    4. Chorwacja 3 0 0-9


    Półfinały: Turcja - Rosja/Holandia (sobota, g. 14.30), Polska - Niemcy (sobota, g. 17.30).

    Finał w niedzielę o g. 17.30.

    Spotkania pokazuje Polsat Sport.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać