Młode głowy pełne pomysłów

  Młode głowy pełne pomysłów

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Publikujemy fragmenty czatu z Olgą Napiontek, doktorantką w Instytucie Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, która jest współtwórczynią Fundacji Civis Polonus.
  Organizacja wspiera młodzieżowe inicjatywy. Jak promować w szkole zdrowy tryb życia? Czy każdy może kandydować do samorządu uczniowskiego? O tym dyskutowali w środę internauci w ramach prowadzonej przez naszą gazetę akcji "Szkoła bez przemocy".

  ~ pg biala piska: Jak starać się o sponsoring dla samorządu na konkursy?
  ~ Olga Napiontek: Jest kilka możliwości. Można starać się o nagrody rzeczowe od sponsorów, przekazywane na rzecz szkoły. Nie niesie to za sobą konieczności podpisywania oficjalnych umów. Druga możliwość, to występowanie o różnego typu środki zewnętrzne - np. z urzędu gminy.

  ~ sbp: W naszej szkole nie został jeszcze wybrany samorząd. Jak to zorganizować?
  ~ Olga Napiontek: Wybory powinny być demokratyczne. Kandydaci muszą mieć okazję opowiedzieć o swoich planach - w formie debaty, plakatów, albo informacji na szkolnej stronie internetowej. Jednym słowem - muszą poinformować resztę, czego chcą dokonać. Samorząd jest przecież reprezentantem młodych i ze swoich działań powinien się rozliczać właśnie z uczniami.

  Pełen zapis czatu można zobaczyć na stronie www.szkolabezprzemocy.pl.
  Program "Szkoła bez przemocy" "Polska-Gazeta Wrocławska" prowadzi wraz z Fundacją Grupy TP.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama