Na białym obrusie i w rękawiczkach, czyli o zachowaniu się...

  Na białym obrusie i w rękawiczkach, czyli o zachowaniu się przy pucharze

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na białym obrusie i w rękawiczkach, czyli o zachowaniu się przy pucharze

  ©fot. Tomasz Bołt/Dziennik Bałtycki

  Można go brać do rąk wyłącznie w rękawiczkach. Białych albo czarnych. Jeśli się go gdzieś stawia, to wyłącznie na obrusie białym albo bordowym.
  Na białym obrusie i w rękawiczkach, czyli o zachowaniu się przy pucharze

  ©fot. Tomasz Bołt/Dziennik Bałtycki

  Przez miasto jeździł będzie incognito. W ścisłej tajemnicy. Niczym szef wywiadu do swojego odpowiednika w sojuszniczym państwie. Na tajną naradę, przed tajną akcją, która zada ostateczny cios światowemu terroryzmowi.

  Albo też jeździł będzie specjalnym samochodem, w specjalnej kolumnie. Z asystą policji. Niczym głowa zaprzyjaźnionego państwa podczas oficjalnej wizyty. Tylko nie będzie się zatrzymywał i podchodził do wiwatującego tłumu, ściskał rąk i podpisywał autografów.


  Bo to po prostu jest puchar. Ale nie byle jaki. To puchar, o który walczyć będą piłkarze podczas Euro 2012. I właśnie piłkarze zwycięskiej reprezentacji to jedyni ludzie na świecie, którzy puchar będą mogli wziąć do rąk bez specjalnych rękawiczek. Chwilę po zakończeniu finałowego meczu czerwcowej imprezy.

  4 maja ów puchar - objeżdżający miasta w Polsce i na Ukrainie w ramach tzw. Trophy Tour - przywiozą do Wrocławia. Jako pierwsi obejrzą go dziennikarze na specjalnej konferencji prasowej w gabinecie prezydenta. Puchar trafi tam w tajny sposób, tajną trasą, o bliżej nieznanej godzinie. Ot, nagle zjawi się i już. W gabinecie będą musieli mieć przygotowany specjalny obrus. Zaraz po konferencji - w równie dyskretny sposób jak poprzednio - trofeum Euro przetransportowane zostanie na wrocławski stadion. Po drodze wpadnie na dłuższą chwilę do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Suwalskiej.

  Ze stadionu o godz. 17 puchar wyruszy na Rynek. Tym razem jawnie, w specjalnej gablocie zamontowanej na dachu specjalnego samochodu. W asyście kilkudziesięciu zabytkowych aut. Puchar poruszał się będzie ulicami Lotniczą, Legnicą, Ruską, Kazimierza Wielkiego do ul. Widok, potem zawróci i z Kazimierza Wielkiego przez Gepperta wjedzie uroczyście na plac Solny i Rynek.
  Kolumna ma jechać maksymalnie z prędkością 30 km/h- tak, by widzowie mogli obejrzeć go dokładnie.

  Na Rynku - ściślej: na pl. Gołębim - stanie w specjalnej gablocie na specjalnym podeście. Tu w sobotę i niedzielę od godz. 10 do godz. 20każdy będzie mógł go odwiedzić. Uwaga! Każdy, kto do pucharu podejdzie, będzie miał zrobione pamiątkowe zdjęcie sprzętem UEFA. Zdjęcie owo trafi na stronę internetową Europejskiej Federacji Piłkarskiej. Będzie je można stamtąd ściągnąć przy pomocy specjalnego kodu, który wręczą nam zaraz po opuszczeniu podestu z pucharem. Jak się nie ściągnie, to fotka przepadnie.

  I w sobotę, i w niedzielę oglądający numer 2012 dostanie podwójną wejściówkę na jeden z wrocławskich meczów Euro 2012.
  W sobotni poranek - jeśli pogoda pozwoli - z okolic Hali Ludowej nad miasto wzbije się 35-metrowy balon w kształcie pucharu.
  A po południu tego samego dnia w Rynku czeka nas moc atrakcji, m.in. wystąpi oficjalna gwiazda Euro - Oceana. Oprócz niej na scenie pojawią się też m.in. Stachursky, a wieczorem - Budka Suflera.

  A oto szczegółowy plan imprez Trophy Tour:
  Piątek, godz. 17 - spod stadionu na al. Śląskiej wyruszy parada. Na czele trzy oficjalne samochody Euro z pucharem. Za nimi kolumna zabytkowych i innych ciekawych aut. Trasa: ul. Lotnicza, ul. Legnicka, plac Jana Pawła II, ul. Ruska, Kazimierza Wielkiego do ul. Widok i z powrotem w stronę ul. Gepperta na pl. Solny i Rynek.

  godz. 18 - oficjalne powitanie pucharu na Rynku przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

  Sobota, godz. 7 - z okolic Hali Ludowej wystartuje ba-lon w kształcie pucharu.

  godz 10 - otwarcie podestu z pucharem dla mieszkańców. Ten, kto jako 2012 stanie przed nim, dostanie podwójny bilet na mecz.Zamknięcie kolejki o godz. 19.30.

  godz. 14.30 - na scenie na Rynku zaczną się konkursy i zabawy. O godz. 17 zagra Oceana, o godz. 18 Stachursky, o godz. 20 Budka Suflera.

  Niedziela, godz. 10 - otwarcie podestu z pucharem dla odwiedzających. Ten, kto jako 2012 stanie przed nim, otrzyma podwójny bilet na mecz Euro. Zamknięcie kolejki o godz. 19.30

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Można go brać do rąk wyłącznie w rękawiczkach. Białych albo czarnych."

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Tylko w rękawiczkach? To czemu Dutkiewicz razem z tym drugim Olkowiczem (szefem turnieju Euro 2012 w Polsce) macali i pukali ten puchar swoimi gołymi, brudnymi i tłustymi łapskami?...rozwiń całość

   Tylko w rękawiczkach? To czemu Dutkiewicz razem z tym drugim Olkowiczem (szefem turnieju Euro 2012 w Polsce) macali i pukali ten puchar swoimi gołymi, brudnymi i tłustymi łapskami?

   http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/567439,czy-puchar-uefa-euro-to-podrobka-sprawdzil-to-prezydent,id,t.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   igrzyska

   w-n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   bilety czynsz haracz od deszczy a gdzie cudakiewicz-burakiewicz chleb????????????????????????????????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do głupiego tłumu: klękać, klaskać, podziwiać bo to wasz nowy Bożek!!!

   maruda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Dudkiewicz wybudowal za ponad miliard (1000 milionów złotych) mauzoleum by godnie go przechować przez trzy mecze i jeszcze robi fetę na rynku.

   Także na kolana (na nie równe i stare chodniki),...rozwiń całość

   Dudkiewicz wybudowal za ponad miliard (1000 milionów złotych) mauzoleum by godnie go przechować przez trzy mecze i jeszcze robi fetę na rynku.

   Także na kolana (na nie równe i stare chodniki), rzucać kwiaty pod nogi i modlić się tak aby widowisko było kompletne i bez skazy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdjęcie nie odpowiednie do treści artykułu

   Podpisy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   WTF?! Co to za dziwaczne zdjęcie, które nie pasuje do treści artykulu.
   Puchar korsarza?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   lolwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   ale żenada, i co mi da że go zobaczę, ze szczęścia zaczne wierzyć, że reprezenacja Polski go wygra.... ale wymyślają

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie rękawiczki?

   E. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   A to jest ten puchar co na fotce widać? Bo Panowie niosący jakoś nie bardzo stosują się do opisanych zasad i niosą puchar gołymi rękoma ! Toż to skandal :D


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bo to pewnie atrapa :)

   kraken (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

   j.w.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mafia

   Burak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   Można byłoby powiedzieć że to typowy przerost formy nad treścią. Tu jednak treścią są gigantyczne pieniądze, zarabiane przez Uefa, stąd i forma musi być równie rozdęta by nakręcać ten zgniły...rozwiń całość

   Można byłoby powiedzieć że to typowy przerost formy nad treścią. Tu jednak treścią są gigantyczne pieniądze, zarabiane przez Uefa, stąd i forma musi być równie rozdęta by nakręcać ten zgniły proceder. Żerowanie na najniższych ludzkich instynktach, monopolizowanie rynku, aż dziw bierze że pucharu nie trzeba oglądać przez specjalne różowe okulary, sprzedawane oczywiście przez konkretną firmę, sponsorującą mistrzostwa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   papamobilem go wozić!

   puk, puk! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Kaftan bezpieczeństwa by się przydał. I to nie tylko jeden....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy ten puchar.....

   o szambo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 12

   jest poświęcony?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama