Co czwarty z nas nie rozliczył się z fiskusem. Dziś ostatni...

  Co czwarty z nas nie rozliczył się z fiskusem. Dziś ostatni dzień!

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tylko do północy 30 kwietnia podatnicy mieli czas na dostarczenie do urzędu skarbowego (albo wysłanie przez internet lub nadanie na poczcie) rozliczenia PIT za 2011 rok. Do Urzędu Skarbowego Wrocław Śródmieście do godz. 14 w poniedziałek nie wpłynęła aż jedna czwarta PIT-ów. Podobnie było w innych wrocławskich skarbówkach.
  Najwięcej osób składa PIT-37, czyli zeznanie podatkowe osób fizycznych nieposiadających własnej działalności. - Do wczoraj PIT-37 złożyło u nas 27 tys. podatników z 40 tys. należących do tego okręgu podatkowego - mówi Małgorzata Such z Urzędu Skarbowego Wrocław Śródmieście.

  - Kolejka jest bardzo długa i petenci bez przerwy podchodzą do okienek. Bardzo wielu z nich zostawiło składanie wniosku podatkowego na ostatnią chwilę - mówi Marta Siwek, kierownik działu obsługi w I Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu przy ul. ks. Czesława Klimasa (obsługuje powiat wrocławski).

  Zeznanie podatkowe można złożyć dziś do północy osobiście w urzędzie skarbowym, przesłać pocztą (ważna jest data na stemplu pocztowym), a także przez internet. Drogą elektroniczną otrzymamy potwierdzenie złożenia deklaracji PIT. Nie
  będzie nam potrzebny podpis elektroniczny. Przez internet bezpłatnie złożymy PIT-28, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A i wniosek PIT-16 w roku 2012.

  - Niezbędne informacje związane ze składaniem zeznań podatkowych drogą elektroniczną znajdziemy na stronie www.szybkipit.pl. Po zapoznaniu się ze szczegółami, PIT wyślemy korzystając z aplikacji e-Deklaracje lub z
  interaktywnego formularza zamieszczonego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl - mówi Bartosz Chojnacki z Izby Skarbowej we Wrocławiu

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie przesadzajcie

   Marco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

   Rozliczenia tych co wysłali je w tym tygodniu na poczcie, po prostu jeszcze nie dotarły lub nie zostały jeszcze policzone.

   Bardziej mnie zastanawia po jaką cholerę w ogóle ludzie muszą...rozwiń całość

   Rozliczenia tych co wysłali je w tym tygodniu na poczcie, po prostu jeszcze nie dotarły lub nie zostały jeszcze policzone.

   Bardziej mnie zastanawia po jaką cholerę w ogóle ludzie muszą wypełniać zeznania. Przecież urząd może przysyłać każdemu rozliczenie przygotowane przez siebie, i dać czas na poprawki a jeżeli nie będzie odpowiedzi w terminie to rozliczyć wedle wzoru. Ulgi na dzieci itp można liczyć, bo dane są w urzędzie...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama