Matura 2012: Wczoraj zakończyli rok szkolny, za tydzień...

  Matura 2012: Wczoraj zakończyli rok szkolny, za tydzień egzaminy

  Marek Zoellner

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Chociaż usłyszeli już ostatni dzwonek i są absolwentami, to wcale nie oznacza, że mają wakacje. Dla 24,2 tys. uczniów dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych (6500 we Wrocławiu) w piątek zakończył się rok szkolny.
  - U nas zdało 100 proc., czyli 268 osób - cieszyła się Izabela Koziej, dyrektorka IX LO we Wrocławiu przy ul. Skargi. Na dziedzińcu ogólniaka, którego patronem jest Juliusz Słowacki, wręczono dyplomy i wyróżnienia. Jedną z nagród za najwyższą średnią uzyskaną w ciągu trzech lat nauki (5,07) odebrała Katarzyna Butkiewicz.

  - Na pewno coś jeszcze przed maturą powtórzymy, ale odsapnąć też przecież trzeba. Uczyliśmy się całe trzy lata i już więcej się chyba do głowy nie da wbić - przyznają świeżo upieczeni absolwenci, którzy za tydzień rozpoczną najpoważniejszy egzamin w życiu.

  Początek maturalnego maratonu w piątek (4 maja). Najpierw o godz. 9 język polski na poziomie podstawowym, a o godz. 14 wiedza o tańcu. Sobota i niedziela są oczywiście wolne od egzaminów. W poniedziałek (7 maja) - język polski na poziomie rozszerzonym i historia muzyki. We wtorek (8 maja) - matematyka i łacina, w środę (9 maja) - matematyka i historia sztuki, w czwartek (10 maja) - język angielski, w piątek (11 maja) - wos., fizyka i astronomia. Potem znów będzie weekend, a po nim egzaminy z biologii, chemii, informatyki i pozostałych języków obcych. Tegoroczne matury potrwają do 25 maja.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama