Kto będzie zarządzał w ośrodku nad Zalewem Mietkowskim?

  Kto będzie zarządzał w ośrodku nad Zalewem Mietkowskim?

  Artur Szkudlarek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas długiego weekendu ośrodek sportów w Borzygniewie ma być otwarty

  Podczas długiego weekendu ośrodek sportów w Borzygniewie ma być otwarty ©fot. Jerzy Wójcik

  Nie został rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie dzierżawcy Ośrodka Sportów Wodnych w Borzygniewie ogłoszony przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Nie zgłosił się bowiem nikt, kto byłby zainteresowany prowadzeniem otwartego przed rokiem ośrodka tuż nad Zalewem Mietkowskim. Przed wolnymi dniami majowymi warto jednak uspokoić tych, którzy chcieli skorzystać z zaplecza nad popularnym podwrocławskim zalewem. Brak dzierżawcy nie oznacza to, że inwestycja warta ponad 4 mln złotych stoi niewykorzystana.
  Podczas długiego weekendu ośrodek sportów w Borzygniewie ma być otwarty

  Podczas długiego weekendu ośrodek sportów w Borzygniewie ma być otwarty ©fot. Jerzy Wójcik

  - Ośrodek Sportów Wodnych powstał przy współpracy Starostwa Powiatowego z gminą Mietków. Jednak ze względu na fakt, że to my jesteśmy głównym beneficjentem dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego, nie mogliśmy przekazać gminie administrowania ośrodkiem. Dlatego ogłosiliśmy przetarg na zewnętrznego operatora - tłumaczy Wojciech Nowak z referatu sportu Starostwa Powiatowego.

  Dlaczego nikt się nie zgłosił do przetargu?
  Wpływ na to miały z pewnością skomplikowane zapisy oferty przetargowej, które były konieczne ze względu na unijne dofinansowanie. - Braliśmy pod uwagę również taki scenariusz. Dlatego przygotowaliśmy inny wariant, by przed długim weekendem nie okazało się, że nie można korzystać z ośrodka. Podpisaliśmy tymczasowe porozumienie z lokalną firmą Mizia Jacht, która nim zarządza w naszym imieniu. Dzięki temu można wypożyczyć łódkę, zacumować jacht czy skorzystać z toalety - tłumaczy Wojciech Nowak.

  To rozwiązanie tymczasowe. Dopóki starostwo nie podejmie ostatecznej decyzji, czy nadal będzie szukać operatora zewnętrznego, czy też utworzy własną jednostkę, np. Powiatowy Ośrodek Sportu, która zajmie się zarządzaniem ośrodkiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www

   www (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 78 / 47

   www.mikosport.pl/windsurfing1/index.htm

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama