Dolnośląskie szpitale dostaną miliony złotych

  Dolnośląskie szpitale dostaną miliony złotych

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Urząd marszałkowski chce zmienić fatalne wskaźniki dotyczące umieralności ofiar wypadków oraz noworodków. Dolny Śląsk przoduje, niestety, pod tym względem w ogólnopolskich statystykach.
  W poniedziałek wicemarszałek Piotr Borys i przewodniczący sejmiku Jerzy Pokój poinformowali w Jeleniej Górze o zmianach w polityce zdrowotnej samorządu województwa. Dolnośląskie szpitale dostaną wielomilionowe dotacje unijne na rozwój. Będą też pieniądze na nowe przychodnie w mniejszych miejscowościach i przyszpitalne stacje ratownictwa. W sumie do podziału są 72 mln zł.

  Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze otrzymał 3,6 mln zł, a kolejne 4,9 mln zł zapisano na liście rezerwowej.
  - W pierwszej kolejności chcielibyśmy kupić rezonans magnetyczny, urządzenie do diagnozowania chorób neurologicznych oraz onkologicznych. Jesteśmy w trakcie przetargu na urządzenie do angiografii dla kardiologii interwencyjnej - mówi Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala.

  Dotacje mają też dostać między innymi: wałbrzyski szpital imienia Sokołowskiego (6,8 mln zł), Wojewódzki Szpital w Legnicy (9,9 mln zł), wałbrzyski szpital ginekologiczno-położniczy (2,1 mln zł), Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu (3,8 mln zł), Szpital w Zgorzelcu (5,5 mln zł), Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze (3,4 mln zł) i szpital powiatowy w Kamiennej Górze (3,5 mln zł).

  Wartość pomocy dla szpitali wrocławskich może w sumie przekroczyć 36 mln zł.
  - Chcemy poprawić dostępność służby zdrowia także w małych miejscowościach - powiedział marszałek Borys.
  Pieniądze na modernizację lub budowę przychodni trafią m.in. do gmin: Nowogrodziec, Mysłakowice, Mirsk, Przeworno, Lubomierz, Pieszyce i Pielgrzymka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama