Wrocław: PiS walczy o powrót historii do szkół

  Wrocław: PiS walczy o powrót historii do szkół

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  - Lekcje historii w szkole, to rdzeń edukacji patriotycznej - mówi Kazimierz Michał Ujazdowski, poseł PiS z Wrocławia. Przed pomnikiem kardynała Kominka na Ostrowie Tumskim pokazał przygotowany projekt ustawy o nauczaniu historii w szkołach. PiS już w środę będzie chciał ją wprowadzić do porządku obrad Sejmu.
  Po co te nowe przepisy? Roman Kowalczyk, nauczyciel historii i dyrektor w LO XVII przy ul. Tęczowej wyjaśnia, że program, zwłaszcza w liceach został okrojony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. - Historia jest tylko w klasach pierwszych, w kolejnych potraktowany jest niemal jak przedmiot uzupełniający - wskazuje Kowalczyk i dodaje, że efekt będzie taki, że w każdej szkole a nawet kasie uczniowie będą się uczyć czegoś innego.

  Zdaniem Ujazdowskiego i innych polityków PiS jest jeszcze czas, by to zmienić i nauczać historii tak, jak się godzi. Jeżeli tego nie uda się zrobić, to trud nauczania tego przedmiotu będą musiały podąć inne środowiska np. Kościół.

  Wrocławski poseł PiS liczy jednak na przychylność innych parlamentarzystów, którzy opowiedzą się za obowiązkową nauką historii w wymiarze 2 godzin tygodniowo w gimnazjach i liceach. A jeżeli to się nie uda, to liczą, że przepisy zostaną zmienione tak, by blok tematyczny "Ojczysty Panteon i ojczyste spory" był obowiązkowy dla wszystkich uczniów z klas II i III liceów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama