Młodzi naukowcy z Wrocławia dostaną stypendia od Fundacji na...

  Młodzi naukowcy z Wrocławia dostaną stypendia od Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

  MON

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ośmiu wrocławskich naukowców odebrało na Zamku Królewskim w Warszawie stypendia Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej w ramach programu START.
  Laureaci tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu - w sumie 117 osób - zostali wyłonieni spośród 968 kandydatów. Są to naukowcy przed trzydziestką (lub mający do 32 lat, jeśli korzystali z urlopów wychowawczych), tuż przed lub tuż po zrobieniu doktoratu, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki i pochodzący z ośrodków badawczych w całej Polsce.

  Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł. Wśród nagrodzonych wrocławskich naukowców są: po trzy osoby z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki oraz po jednej z Akademii Medycznej i Uniwersytetu Przyrodniczego.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Właśnie, chętnie poznamy...

   Janusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

   A może GW napisze coś o osiągnięciach tych zdolnych naukowców? Bo jakoś o tym cicho, nie słyszałem o żadnym poważnym osiągnięciu wrocławskiego naukowca w ostatnich latach. Tak, wiem, że owe...rozwiń całość

   A może GW napisze coś o osiągnięciach tych zdolnych naukowców? Bo jakoś o tym cicho, nie słyszałem o żadnym poważnym osiągnięciu wrocławskiego naukowca w ostatnich latach. Tak, wiem, że owe stypendia funkcjonują na zasadzie: "na bezrybiu i rak ryba", ale może lepiej byłoby je w takim razie przeznaczyć na ważniejsze i pożyteczniejsze cele? Po co podatnicy mają finansować naukę, z której nasz kraj i tak nic nie ma, a zamiast tego mnożą się na uczelniach afery, przekręty, nepotyzm, plagiaty, układy i uznaniowość etc. Znając realia, w jakich funkcjonuje polska nauka, rozdawane są granty i stypendia, jakoś nie chce mi się wierzyć, że tych stypendiów tym razem nie dostali krewni i znajomi królika. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto to jest - prosimy o nazwiska!

   Alex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 14

   Dlaczego tak mało informacji o tych wartościowych, młodych ludziach. O durnym Kaczyńskim to się rozpisujecie i tych PISowych oszołomach..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chętnie poznamy...

   ciocia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 15

   laureatów... gratulacje dla zwycięzców....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama