Menu Region

Stawy Milickie kuszą turystów nową ofertą (GALERIA)

Stawy Milickie kuszą turystów nową ofertą (GALERIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Artur Szkudlarek

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Spółka Stawy Milickie rozszerza swoją ofertę turystyczną. - Chcemy stać się centrum turystyki jednodniowej i weekendowej na Dolnym Śląsku - zapowiada Sławomir Mazurek, prezes spółki.
Do tej pory Stawy Milickie, a nawet szerzej - Dolina Baryczy, kojarzyła się głównie z karpiem, który lądował w grudniu na świątecznym stole. I to się nie zmieni, bowiem ryba - w różnorodnych postaciach - będzie nadal znakiem rozpoznawczym centrum turystycznego w Rudzie Sułowskiej.

Już od pierwszych dni maja Zagroda pod Szczęśliwym Karpiem będzie jednak miejscem, gdzie każdy turysta będzie mógł rozpocząć swoją wędrówkę po stawach milickich.


Główną atrakcją będzie fotosafarii, czyli polowanie... z aparatem, podczas którego będzie można uwiecznić bogactwo milickiej przyrody, a zwłaszcza ptaków i innych zwierząt zamieszkujących okolice stawów.

- Przygotowane mamy trzy trasy, po których będą jeździły wozy konne z turystami. Dziennie będziemy mogli przewieźć maksymalnie do 150 osób. Pamiętajmy, że jest tutaj rezerwat przyrody, więc musimy zachować równowagę między ekosystemem i chęcią pokazania naszego przyrodniczego bogactwo turystom - wyjaśnia Sławomir Mazurek, prezes Stawów Milickich.

Inną atrakcją dla całych rodzin będzie zwiedzanie skansenu rybactwa, w którym - w dużym akwarium - z bliska będzie można obejrzeć wszystkie gatunki ryb hodowanych w tutejszych akwenach. Znajdą się w nim też różne urządzenia wykorzystywane do łowienia, sortowania czy przetwórstwa ryb.

- Te urządzenia, choć pochodzą nawet z lat 60. ubiegłego wieku, jeszcze niedawno nam służyły, albo takie same są wciąż wykorzystywane. Bo choć technologia się zmienia, to jednak metody wykorzystywane w rybołówstwie od setek lat są takie same - dodaje prezes spółki.

Kopalnią wiedzy o rybach i stawach milickich jest Piotr Domagała, który na temat każdego eksponatu udostępnionego w skansenie potrafi mówić godzinami. Można się od niego także dowiedzieć m.in. z której ryby, jako jedynej, można zrobić flaczki albo czy będziemy kiedyś jeść milicki kawior z hodowanych tutaj jesiotrów.

- Nasze jesiotry mają ok. 3 lat. Najwcześniej kawior można z nich uzyskać za pięć lat. Trudno dziś wyrokować, czy to nam się uda. Obecnie jesteśmy na etapie eksperymentowania z tym gatunkiem. Rozwijamy jego hodowlę, ale dziś za wcześnie mówić o milickim kawiorze - tłumaczy Piotr Domagała.

To nie jedyne atrakcje. Wokół stawów milickich można jeździć rowerem i uprawiać nordic walking. Możliwe są także spływy kajakowe.
Reklama
8

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nie wolno grillowac 5 tys. kary

+55 / -41

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rabbit (gość)  •

Nie wolno nigdzie grylowac oprocz BALKONOW W KOMUNISYCZNYCH BLOKACH tak pisano niedawno
a co wy na to??? GRIIL nie dla Was oj nie dal Was Panstwo zakazuje i tyle!!! a wy nie macie nic do powiedzenia hehehehe

odpowiedzi (0)

skomentuj

antykomar wanted

+56 / -48

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pz (gość)  •

no i nie wolno zapomnieć o chmarach krwiopijczych owadów, bo zniechęcą dożywotnio.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ja uwielbiam

+69 / -58

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fisherman (gość)  •

Arboretum Wojsławice , Kolorowe Jeziorka Rudawy Janowickie, Muzeum Lokomoty w Jaworzynie Śląskiej, Zalew Mietków Zimą . A Wy co polecacie w promieniu 100 km od Wrocka??

skomentuj

polecam

+47 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

podpis (gość)  •

jezioro nazwane świdnickim w Zagórzu Śląskim Sztolnie walimskie i w Głuszycy oraz Nowej Rudzie i piekne Góry Stołowe Lądek Polanica Duszniki Zdrój Szczawno Zdrój i Książ koło Wałbrzycha

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lubiąż

+51 / -52

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

M (gość)  •

Wojsłąwice są piękne! Zwłaszcza wtedy, kiedy kwitną rododendrony :). Ja od siebie dorzucam Lubiąż- warto się wybrać i pooglądać klasztor cystersów, bohatera wielu teledysków ;)

odpowiedzi (0)

skomentuj

zdjęcia nie zachęcają

+71 / -75

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

(gość)  •

foto-antyreklama

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do Doliny Baryczy koniecznie trzeba zajrzeć

+74 / -68

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Riv (gość)  •

Nie opodal Wrocławia teren na rowerowy weekend!!! Super;-)))

skomentuj

oby

+83 / -65

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

iwka (gość)  •

rowerowy tak, nie grillowy, coby poniektórzy "turyści" się nie pomylili...

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama