Planujesz wynająć swoje mieszkanie na Euro? Ubezpiecz je!

  Planujesz wynająć swoje mieszkanie na Euro? Ubezpiecz je!

  MON

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nawet 150 euro za dzień można zarobić na wynajmie mieszkania kibicom, którzy przyjadą do Wrocławia na Euro 2012. Osoby zainteresowane wynajmem mieszkań kibicom zamieszczają swoje ogłoszenia w internecie. Ceny są zróżnicowane.
  Najtaniej za wynajem kawalerki oferenci chcą około 180 zł za noc od osoby. Eksperci jednak podkreślają, że zanim wynajmiemy mieszkanie, war-to się zabezpieczyć przed jego ewentualnymi uszkodzeniami, zwłaszcza że kibice piłkarscy niekoniecznie będą spokojnymi lokatorami. Dla wynajmującego wyjścia są dwa. Pierwszym jest podpisanie umowy, w której szczególną uwagę zwróci się na zapisy dotyczące odpowiedzialności najemcy za zniszczenia oraz na wysokość kaucji.


  - Druga możliwość to wykupienie ubezpieczenia na wypadek dewastacji mieszkania przez kibiców - tłumaczy Bartosz Turek z firmy Home Broker, autor raportu na ten temat.

  Na rynku pojawiły się specjalne oferty skierowane do najemców mieszkań podczas mistrzostw Euro. PZU oferuje możliwość ubezpieczenia od dewastacji na krótki okres, np. dwa tygodnie czy też na miesiąc. Za takie ubezpieczenie należy zapłacić 40 zł.

  - Większość pozostałych firm chciałaby podpisać umowę na rok. W przypadku Generali jest to 6 miesięcy - tłumaczy Bartosz Turek. Eksperci jednak podkreślają, że nawet wykupienie takiego dłuższego ubezpieczenia może się opłacać, zwłaszcza że najemca będzie miał poczucie bezpieczeństwa. Należy wyłożyć za nie około 230 zł, jednak te koszty zrekompensują zyski z najmu, które mogą wynieść kilkanaście razy więcej.

  Właściciele mieszkań mają też do wyboru inne formy zabezpieczenia. Mogą wymagać od kibiców, którzy będą zainteresowani najmem, by ubezpieczyli się od odpowiedzialności cywilnej, czyli od wyrządzonych szkód. Mogą też wykupić takie ubezpieczenie samodzielnie.

  Jeśli obawiamy się ewentu-alnych szkód, które mogą ponieść sąsiedzi, możemy wykupić ubezpieczenie OC, na wypadek szkód poniesionych przez innych mieszkańców, np. w wyniku zalania. Koszty takiego ubezpieczenia nie są duże. Wynoszą od 18 do 30 zł rocznie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ubezpiecz mieszkanie

   przezorny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 50

   i koniecznie zamów wizytę u psychoterapeuty. Bo jak zobaczysz wartość wypłaconego odszkodowania - nie pomogą tabletki na uspokojenie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama