Ważne
  Wrocławianie czekają na superszybkie połączenia

  Wrocławianie czekają na superszybkie połączenia

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W połowie przyszłego roku Telefonia Dialog zamierza rozpocząć kilkuletni program zakładający doprowadzenie sieci światłowodowej do mieszkań swoich abonentów. Spowoduje to rewolucję w korzystaniu z usług medialnych.
  Rada nadzorcza wrocławskiego operatora zatwierdziła właśnie strategiczne cele spółki na najbliższe lata. Na inwestycje w całej Polsce Dialog chce przeznaczyć 1,2 mld złotych. Pozwoli to na wymianę dotychczasowych sieci miedzianych na światłowodowe. Dostęp do internetu przez instalację światłowodową umożliwia ściąganie dowolnej ilości filmów i gier, korzystanie z internetowej telewizji i usług multimedialnych.

  Zapewnia to też gwarantowaną szybkość przesyłu i koniec kłopotów technicznych - połączenia nie będą przerywane. Przy wykorzystaniu takiej sieci można osiągnąć szybkość nawet 100 megabitów na sekundę. Dość powiedzieć, że obecnie prędkości oferowane na rynku wynoszą od 1 do 6 megabitów.

  - Po zatwierdzeniu naszej strategii przez radę nadzorczą i KGHM będziemy mogli przystąpić do opracowania harmonogramu prac - mówi Piotr Mazurkiewicz, prezes Telefonii Dialog we Wrocławiu. - Doprowadzanie sieci światłowodowych do mieszkań abonentów rozpocznie się w połowie przyszłego roku, a najwięcej robót zostanie wykonanych w latach 2010-2013.

  Nie wiadomo, ile będzie kosztować dostęp do usług telefonicznych, internetu i telewizji interaktywnej przez światłowód.
  - To nie będzie usługa adresowana tylko dla zamożnych klientów - zastrzega Piotr Mazurkiewicz. - Chcemy, aby mógł z niej korzystać przeciętny użytkownik.

  W połowie przyszłego roku wrocławski operator planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych. Chce też uruchomić wirtualną sieć komórkową - liczy na 130 tys. klientów w 2015 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo