Ważne
  Most Szczytnicki oddano kierowcom

  Most Szczytnicki oddano kierowcom

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od soboty już korzystamy z nowej jezdni. Jazdę utrudnia wymiana trakcji tramwajowej.
  Od soboty most Szczytnicki nareszcie jest przejezdny. Kierowcy przejadą po nim w obie strony, czyli od pl. Grunwaldzkiego i od al. Kochanowskiego. Ale nie oznacza to końca wszystkich kłopotów drogowych w tym rejonie miasta.

  Remont przeprawy już się skończył, ale jeszcze miesiąc drogowcy będą zakładali trakcję, aby mogły tamtędy jeździć również tramwaje. Dlatego na czas prac wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

  I tak z ul. Różyckiego nie będzie można wjechać na most. Kierowcy będą musieli skręcić w al. Kochanowskiego, a później zawrócić. Na Różyckiego również nie wjedziemy z przeprawy - trzeba pojechać na Kochanowskiego.
  Na alei kierowców czeka kolejna zmiana. Bo na sam most trzeba będzie wjechać po torowisku. Jezdnia zajęta będzie przez sprzęt robotników, którzy będą rozbierali drogę do zastępczych mostów.

  Z kolei od strony centrum na Szczytnicki można wjechać jedynie osią Grunwaldzką (jezdnia pomiędzy rondem Reagana a mostem). Zaś ulica Grunwaldzka zostanie zamknięta na odcinku od Bujwida do mostu. Dlaczego?
  - Ze względu na to, że będą tam prowadzone prace przy zakładaniu trakcji - informuje Krzysztof Kubicki z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

  Remont mostu Szczytnickiego był największym drogowym koszmarem ostatnich lat. Naprawa trwała blisko 30 miesięcy. Była wielokrotnie przedłużana, bo drogowcy napotykali na coraz to nowe przeszkody. Raz były to kamienne ceglane łuki, które wymagały gruntownej reperacji, a następnie zdewastowane chodniki. Wykonawca tłumaczył, że - zanim nie przystąpiono do rozbiórki - trudno było przewidzieć, że most jest w tak złym stanie. Całość prac kosztowała 64 miliony złotych.
  W przyszłym roku kierowcy mogą spodziewać się kolejnych utrudnień. Remontowana będzie sąsiednia przeprawa - most Zwierzyniecki. Drogowcy rozkopią też ul. Curie-Skłodowskiej.


  Pojadą inaczej

  Od soboty zmienia się rozkład jazdy tramwaju nr 3 i nr 12. Trójka nie pojedzie już do samej Leśnicy. Swój przystanek końcowy będzie miała na pętli na Pilczycach. Tam też będzie zawracać w stronę centrum.
  Z kolei tramwaj nr 12 pojedzie wydłużoną trasą, bo już nie tylko do ul. Kwiskiej, jak dotychczas, ale właśnie do wyremontowanej pętli Pilczyce. Przez nią będzie jeździł także autobus nr 128. Na pętlę Pilczyce pojedzie też nocny autobus linii 243 z Księża Wielkiego.
  JK

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo