Ważne
  Swingujące siostry

  Swingujące siostry

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Swingujące lata 40. i szamani prosto z Syberii: przed nami muzyczny weekend, czyli kolejna część Ethno Jazz Festivalu. Imprezy, która od trzech lat prezentuje wrocławianom brzmienia world music.
  Po raz pierwszy w Polsce wystąpi trio Puppini Sisters (sobota, C.S. Impart, ul. Mazowiecka 17, g. 19.30, bilety: 50, 80, 100 zł). Marcella Puppini, Stephenie O'Brien i Kate Mullins czerpią z tradycji swingu, burleski i rockabilly. I serwują te gatunki w jazzowym sosie.

  Ich image też nawiązuje do stylistyki lat 40. i 50. Na scenie występują w gorsetach i wysoko upiętych włosach. Brytyjki wydały dwa krążki ("Betcha Bottom Dollar" i "The Rise and Fall of Ruby Woo"), ale ich piosenki już od czterech lat pojawiają się na smooth jazzowych składankach. Trzy siostry coverują balladę Kate Bush "Wuthering Heights" czy takie standardy, jak "Mr. Sandman", ale przede wszystkim same piszą piosenki.

  W niedzielę w synagodze Pod Białym Bocianem (ul. Włodkowica 7, g. 19.30, bilety33-60 zł) usłyszymy szamańskie głosy z Syberii, czyli Huun Huur Tu, Sainkho Namtchylak i Gendosa. Wszyscy artyści pochodzą z Tuwy i specjalizują się w tzw. śpiewie gardłowym. Jest to specjalna technika śpiewu, polegająca na wydobywaniu głosu z zaciśniętego gardła.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo