Piłka ręczna: Lubinianki o krok od finału

Paweł Pluta
Anna Pałgan doznała kontuzji kolana w pierwszym meczu i nie zagra przez kilka tygodni
Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin dwukrotnie pokonały u siebie AZS Politechnikę Koszalin i do awansu do finału play-off potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Po ponad miesięcznej przerwie wróciły na parkiet piłkarki ręczne PGNiG Superligi. Ta pauza nie zaszkodziła mistrzyniom Polski. KGHM Metraco Zagłębie Lubin dwukrotnie pokonało w weekend AZS Politechnikę Koszlalińską i od awansu do wielkiego finału dzieli je już tylko jedno zwycięstwo. Trzeci mecz półfinałowej rywalizacji obu zespołów zostanie rozegrany w Koszalinie.
W sobotę lubinianki bardzo szybko uzyskały kilkubramkową przewagą i już do końca meczu rozdawały karty. Szkoda tylko, że tę wygraną Zagłębie okupiło kontuzją Anny Pałgan.
W niedzielę mistrzyniom Polski nie poszło już tak z płatka. Po pierwszych 30 minutach gospodynie wygrywały czterema bramkami i wydawało się, że po przerwie będą powiększać przewagę. Jednak to koszalinianki odrabiały starty. Było nerwowo, ale Zagłębie wygrało dwiema bramkami.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalin 33:22 (16:9)
Zagłębie:
Ćwirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Ciepłowska 2, Pałgan 1, Semeniuk-Olchawa 6, Obrusiewicz 4, Migała 12, Jelić 1, Bader, Paluch, Jochymek 4, Byzdra.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalin 20:18 (12:8)
Zagłębie:
Ćwirko, Maliczkiewicz - Załęczna 1, Ciepłowska 1, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 5, Migała 4, Jelić, Bader, Jochymek 1, Byzdra 3.
Stany rywalizacji w półfinale play-off (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Zagłębia. Trzeci mecz w Koszalinie.

Drugi półfinał: Vistal Łączpol Gdynia - SPR Lublin 35:31 (17:16) oraz 28:29 (13:18). Stany rywalizacji w półfinale play-off (do trzech zwycięstw): 1:1. Trzeci i czwarty mecz w Lublinie.