Ważne
  Dolnoślązacy zagrają w toskańskim Livorno

  Dolnoślązacy zagrają w toskańskim Livorno

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Marilyn Monroe i Marlena Dietrich - spektakle o dwóch wielkich gwiazdach przywiozą do toskańskiego Livorno wrocławskie aktorki - Ewelina Niewiadowska i Anna Skubik.
  Ewelina Niewiadowska

  Ewelina Niewiadowska ©materiały prasowe

  Monodramy będą prezentowane podczas Dni Polskich, które szykują Theatralia, czyli organizator sierpniowego Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych Melodrama w Jelczu-Laskowicach.
  Włoska publiczność posłucha też Big-Bandu Jelcz-Laskowice, którego liderem jest muzyk i pedagog wrocławskiej Akademii Muzycznej Łukasz Perek.

  - Dni Polskie organizujemy po raz drugi. W tamtym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc postano-wiliśmy ją powtórzyć. Mam nadzieję, że - podobnie jak jelczański festiwal szkół teatralnych - inicjatywa na stałe wpisze się w nasz kalendarz - wyjaśnia Gianbruno Torrano z Theatraliów.

  Dla Eweliny Niewiadowskiej wyjazd do Włoch będzie szczególny - w Livorno pokaże po raz pierwszy przygotowywany od wielu miesięcy monodram "To moja Marilyn Monroe". Wrocławscy widzowie zobaczą spektakl o polskiej, raczej pod-rzędnej artystce, której życiorys bardzo przypomina życiorys blondwłosej ikony kina, kilka tygodni później.

  Anna Skubik zagra dla Włochów znakomity monodram lalkowy "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich", który gościł już na wielu światowych scenach, w tym m.in. na deskach słynnego nowo-jorskiego teatru La MaMa. Aktorka wciela się na scenie w dwie postaci - diwę oraz jej pielęgniarkę Glorię. Między obiema paniami jest delikatnie zarysowany podtekst erotyczny.
  Dni Polskie rozpoczęły się w czwartek i potrwają do niedzieli.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nt.Monodram

   Krisu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 45

   Miałem prawdziwą satysfakcje oglądać obydwie sztuki na żywo. Ania zagrała po prostu świetnie, ale to ,co zrobiła Ewelina zwaliło mnie z nóg.Jeżeli tylko z nóg.Pierwszy raz byłem na takim...rozwiń całość

   Miałem prawdziwą satysfakcje oglądać obydwie sztuki na żywo. Ania zagrała po prostu świetnie, ale to ,co zrobiła Ewelina zwaliło mnie z nóg.Jeżeli tylko z nóg.Pierwszy raz byłem na takim przedstawieniu - no i poszedłbym jeszcze raz,potem drugi i trzeci i znów.Później,grając koncert ,cały czas miałem tę osobistość przed oczami,pomiędzy ciurkiem pisanymi nutami.Fantastyczne!Pozdrawiam obydwie mistrzynie sztuki.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo