Miasto o stadionie: Prace trwają, pozwolenia będą

  Miasto o stadionie: Prace trwają, pozwolenia będą

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Iluminacja wrocławskiego stadionu ma być gotowa do Euro. Na zdjęciu podświetlenie naszej areny podczas prób

  Iluminacja wrocławskiego stadionu ma być gotowa do Euro. Na zdjęciu podświetlenie naszej areny podczas prób ©fot. Paweł Relikowski

  Na zakończonej właśnie konferencji prasowej wiceprezydent Maciej Bluj oraz szef biura prasowego Paweł Czuma informowali o sytuacji na stadionie miejskim. Zdaniem urzędników stanowiska dwóch firm: Imtech oraz głównego wykonawcy: Max Boegl są sprzeczne i szanse na porozumienie są niewielkie. Jednak firma Imtech, jak twierdzą w magistracie, prowadzi prace przy instalacji elektrycznej na prośbę urzędu miejskiego.
  Iluminacja wrocławskiego stadionu ma być gotowa do Euro. Na zdjęciu podświetlenie naszej areny podczas prób

  Iluminacja wrocławskiego stadionu ma być gotowa do Euro. Na zdjęciu podświetlenie naszej areny podczas prób ©fot. Paweł Relikowski

  - Nie ma zagrożenia, żeby iluminacja wrocławskiego stadionu nie była gotowa na Euro - zapewniał wiceprezydent Maciej Bluj. Nie wyjaśniono jednak kto i kiedy zapłaci za prace wykonywane przez pracowników Imtechu. Czy magistrat będzie musiał wyłożyć dodatkowe pieniądze na budowę stadionu? Trudno się przecież spodziewać, aby Imtech pracował charytatywnie. Nie jest to wykluczone. Jednak w urzędzie zapewniają, że Imtech zostanie opłacony najpewniej z puli pieniędzy, która już wcześniej została przeznaczona na budowę stadionu.


  Nie odniesiono się natomiast do problemu podwykonawców firmy Imtech, którzy również zgłaszali, że nie są im płacone pieniądze za prace.

  Urzędnicy poinformowali natomiast, że jutro na stadionie straż pożarna będzie prowadziła odbiory techniczne. Dokumentacja z tych odbiorów ma być gotowa już na początku przyszłego tygodnia. - Wszystkie inne potrzebne pozwolenia i dokumenty będziemy mieli zgromadzone w drugiej połowie kwietnia, na pewno przed końcem miesiąca - zapewniali dziennikarzy urzędnicy.

  Poinformowano także, że Śląsk Wrocław już niemal na pewno wróci na Pilczyce 29 kwietnia. Wtedy nasza drużyna ma rozegrać mecz u siebie z Zagłębiem Lubin.

  Czytaj także

   Komentarze (23)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie jest

   Domino (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   wiceprezydent stadionowy, członek rady nadzorczej 2012? Nie przybył na konferencję? Może przesłuchuje i wspomina życzenia? http://www.f******/Bawia-sie-zamiast-pracowac,artykuly,53170,1.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   udać

   w-n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   udać to się może k....e i urzędnikowi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   włanczam, a tu pan Bluj

   Jazzer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Jak to dzisiaj w Faktach powiedział pan Bluj - alarmy siE włANczają. No, sie włanczaja.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TROCHE OPTYMIZMU

   KOLA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   STADION JEST DROGI TO PRAWDA.ALE JEST DROGI BO ZOSTAL WYBUDOWANY
   W MOMENCIE KIEDY NA RYNKU BUDOWLANYM BYLA HOSSA. PEWNIE MOZNA BYLO
   WYBUDOWAC GO TANIE ZREZYGNOWAC Z PARKINGU NA KTORY TERAZ JEST...rozwiń całość

   STADION JEST DROGI TO PRAWDA.ALE JEST DROGI BO ZOSTAL WYBUDOWANY
   W MOMENCIE KIEDY NA RYNKU BUDOWLANYM BYLA HOSSA. PEWNIE MOZNA BYLO
   WYBUDOWAC GO TANIE ZREZYGNOWAC Z PARKINGU NA KTORY TERAZ JEST DUZO MIEJSCA
   TAM GDZIE MIALO BYC CENTRUM HANDLOWE.
   NAPEWNO JEST WIELE POTRZBNIEJSZYCH RZECZY W MIESCIE.
   ALE UDALO SIE GO WYBUDOWAC NA CZAS.
   EURO ODBEDZIE SIE WE WROCLAWIU. TO MIASTO MOZE SIE ROZWIJAC POZA WYOBRAZENIA
   WIELU LUDZI WIEC MOZE STADION TEZ NA SIEBIE ZAROBI.
   MOZE DZIEKI TEJ IMPREZIE NASZE MIASTO JEDNAK COS ZYSKA I UDA SIE DZIEKI TEMU ZROBIC TE POTRZEBNE RZECZY.TERAZ NALEZY JUZ TYLKO MYSLEC O PRZYSZLOSCI.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głupi ludzie krzyczą w necie

   edi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Gadasz jak potłuczony. Dla miasta stadion to same straty i kłopoty dla mieszkańców, na których zresztą zostanie przerzucony obowiązek spłacania długów przez ponad 20 lat.
   Twoja ocena Euro ma się...rozwiń całość

   Gadasz jak potłuczony. Dla miasta stadion to same straty i kłopoty dla mieszkańców, na których zresztą zostanie przerzucony obowiązek spłacania długów przez ponad 20 lat.
   Twoja ocena Euro ma się tak do rzeczywistości jak twoja znajomość netykiety o czym świadczy twój krzyk za pomocą klawisza Caps Lock.
   Stadion zostanie zburzony zanim będzie spłacony, bo tak zrobiono w Portugalii i Austrii z deficytowymi stadionami po zakończeniu imprez dla których zostały zbudowane. Nic co obiecywano na Euro a czym otumaniono mieszkańców aby nie protestowali z powodu wydatków na Euro, nie zostało wykonane, no może poza remontem ul.Lotniczej .Tramwaj plus to niewypał , podobnie jak ITS , a z powodu stadionu wypaczono przebieg trasy T+ na Kozanowie. Euro miało dać pracę do kilkudziesięciu tysięcy wrocławian. Miało powstać kilkanaście hoteli a całe miasto miało zmienić radykalnie wygląd. Owszem setki osób pracowało na rzez Niemców ale nie dostali zapłaty. Polskie firmy przegoniono z placu budowy a Niemcom się pozwala na wielomiesięczne opóźnienia. Od lat się mówi o proniemieckosci naszego magistratu. 11 mln co roku idzie na spółeczkę Euro2012 , która nie potrafiła koordynować budowy i zapewnić terminów, co nie przeszkodziło pobierać wszystkim pracownikom sporych pieniędzy. Trudno przewidzieć ile będą kosztowały straty wyrządzone przez kibiców.
   Już wiadomo że nie ma kto pilnować strefy kibica. W policji brakuje 7000 etatów ale dotąd to jej nie przeszkadzało a wakaty były celowe, bo kasa szła na premie. Ponoć prywatne firmy mają się tym zająć i pewnie będą zarabiać 2 mln za każdy dzień. Promocja Wrocławia o której tak mówiono będzie się ograniczać do widoku dziury przy stadionie , którą będą próbować zakryć trawą i płachtami z reklamami.
   Ruch na Śląskiej ma być wstrzymany bo ulica obsuwa się w stronę dziury i byłby wstyd gdyby gości przysypało podczas katastrofy budowlanej transmitowanej na cały świat. Po polskiemu to jest organizować imprezy przez kilka miesięcy na stadionie, na którym nie ma zezwolenia na użytkowanie, a trawa nie che rosnąc. Stadion miał utrzymywać Solorz ale on nie jest głupcem wyrzucającym pieniądze i było do przewidzenia, że samofinasujaca się galeria to ściema, czyli kłamstwo mające ogłupić mieszkańców aby się dali wpędzić w długi.Wszyscy stracą, a zarobi tylko prezydent i jego znajomi oraz UEFA. Po Euro stadionem się zajmą prokuratorzy ( w Poznaniu i Gdańsku oraz Warszawie już się zajmują) ale to marna pociecha bo ja i bez prokuratorów już dziś wiem kto odpowiada za cały ten bajzel. To my za to będziemy płacić a nie ci co polecą ze stołków. Wrocław nie est przygotowany do prowadzenia takich wielkich imprez bo np nie ma metra. Jedna wielka kompromitacja będzie transmitowana przez wszystkie telewizje świata. Mam nadzieję ze dzięki niej inwestorzy będą omijać "pawia Europy". Ile powinien kosztować stadion to widać na przykładzie Kijowa .Właśnie o te kilkaset milionów różnicy upomną się prokuratorzy. A stadion nie był budowany w boomie inwestycyjnym jak kłamiesz, tylko w kryzysie na rynku budowlanym po krachu światowym.Polskie firmy nie zarobiły a mieszkańcy będą teraz płacić większe podatki.Dlaczego dotąd podatków nie zwiększono nie muszę tłumaczyć, ale Euro szybko się skończy i ludziom się oczy otworzą jak zrozumieją jak zostali oszukani.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pier..olisz jak potłuczony

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 26

   No i co z tego, że się udało tą Velvet Arenę wybudować? Co z tego, że Euro się odbędzie we Wrocławiu? Co Wrocław będzie z tego miał poza długami i czerwcowym chaosem komunikacyjnym? No może...rozwiń całość

   No i co z tego, że się udało tą Velvet Arenę wybudować? Co z tego, że Euro się odbędzie we Wrocławiu? Co Wrocław będzie z tego miał poza długami i czerwcowym chaosem komunikacyjnym? No może jeszcze trochę pijanych kibiców, którzy zdemolują kilka wozów T+ i obszczają cały Rynek i jego okolice. Stadion na siebie nie zarobi, to więcej jak pewne, a miasto z tych mistrzostwach poza długami nie zyska nic. Zarobią na tych mistrzostwach to conajwyżej właściciele knajp i hoteli, no i oczywiście najwięcej kasy wyciągnie z nich UEFA, ale samo miasto jedyne co będzie miało po tych mistrzostwach, to długi, przez które nie zostanie zrealizowanych wiele potrzebnych inwestycji. Tak, należy myśleć o przyszłości, bo ta się czarno dla Wrocławia rysuje przez to zas..ane Euro 2012.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hossa-nna

   Lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   czy ty wiesz co to hossa i bessa? Ignorancja twa dot. sytuacji w budownictwie jest żenująca.

   Pozostałe "przemyślenia" na średnim poziomie stanów niskich w Miedonii....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co wy p......... w tej gazecie - zmieńcie dilerów!

   PoetaProzaik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Wczoraj tam byłem i prócz prób systemu alarmowego na "parkingu podziemnym", kilku robotników układających kostkę i krawężniki, i jednej koparki w słynnej dziurze która stoi od paru dni w jednym...rozwiń całość

   Wczoraj tam byłem i prócz prób systemu alarmowego na "parkingu podziemnym", kilku robotników układających kostkę i krawężniki, i jednej koparki w słynnej dziurze która stoi od paru dni w jednym miejscu, nic się tam nie dzieje - przecież to jakieś stare zdjęcie gdzie jeszcze nie ma powieszonej tej badziewnej i brudnej - ponoć białej - szmaty.
   Przestańcie robić z ludzi idiotów!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   vb

   Naiwni- popracują, a potem kopa w d..ę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   "Jednak firma Imtech, jak twierdzą w magistracie, prowadzi prace przy instalacji elektrycznej na prośbę urzędu miejskiego. "
   A od kiedy to pracuje się na prośbę? Rozumiem tworzy się nowe prawo -...rozwiń całość

   "Jednak firma Imtech, jak twierdzą w magistracie, prowadzi prace przy instalacji elektrycznej na prośbę urzędu miejskiego. "
   A od kiedy to pracuje się na prośbę? Rozumiem tworzy się nowe prawo - prośba zamiast umowy, bo o tworzeniu nowego prawa budowlanego już wszyscy wiemy, a szczególnie Ci, którzy mieli do czynienia z pewnym wydziałem UM.
   Po postu, po tylu kłamstwach i niedopowiedzeniach wiara w słowa urzędu to zwykła naiwność, a szansa postawienia urzędu i maksia pod ścianą i odzyskania kasy może się nie powtórzyć jak po EURO wkroczy prokurator.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Upadek Króla Dynamizmu

   Darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   miasto bierze kolejne 150 mln pożyczki "na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu"...rozwiń całość

   miasto bierze kolejne 150 mln pożyczki "na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu" http://iwroclaw.pl/wps/portal/bip?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/bip_pl/bip/umw/przetargi_oferty_miasta/uslugi/zp+pn+39+2012+wfn

   Z lektury tej strony wynika, że Wrocław ma już 34 zaciągnięte kredyty w róznych bankach na kwotę ponad 2 miliardów złotych.
   Niektóre z tych kredytów są na: "splatę zobowiązań wynikających z zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz wyemitowanych papierów wartościowych".
   Czyli miasto roluje już długi.
   A więc filmowy żart http://www.youtube.com/watch?v=ZpzCumG8pzY stał się rzeczywistością.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   humor

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Co zrobić jak długi wychodzą z pod dywanu i kąsają w nogi? Wziąć kolejny kredyt i kupić większy dywan.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajnie to brzmi

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   "już niemal na pewno" - czyli nie "na pewno"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POMYSŁ

   POMYSŁ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

   PROPONUJE WDROZYC STUDENCKI PROJEKT P.I.W.O. JAKO ILUMINACJA STADIONU :))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bżdzi równierz Pan Szachowski

   Brewiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Niech się pan nie ośmiesza, który organ budowlany we Wrocławiu respektuje podane przez Pana przepisy. We Wrocławiu zegar chodzi w przeciwną stronę. Niech Pan czasami pomyśli zanim Pan tu na forum...rozwiń całość

   Niech się pan nie ośmiesza, który organ budowlany we Wrocławiu respektuje podane przez Pana przepisy. We Wrocławiu zegar chodzi w przeciwną stronę. Niech Pan czasami pomyśli zanim Pan tu na forum bryluje znajomościami przepisów bo trzeba jeszcze stworzyć państwo w którym urzędnicy je respektują. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zakręty wykręty prze..........

   uy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   A Pan BLUI się nie dołoży do stadionu???????Może warto by było kilka słów na ten temat powiedziec opini publicznej...............i tak sprawa wyjdzie na jaw


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka jedna

   Małgosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   Na pewno się dołoży... może np. za pośrednictwem zaprzyjaźnionej kancelarii prawnej?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama