Krzyki w parku Południowym

  Krzyki w parku Południowym

  Leszek Niedzielski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pewien polityk ucieszył się bardzo, gdy po wielu wyczerpujących psychicznie rozprawach sąd orzekł, iż tenże polityk w czasach PRL-u nie był wielbłądem.
  Jednak prokurator nie był zadowolony z takiego wyroku i wniósł apelację o ponowne rozpatrzenie sprawy. Prokurator domagał się bardziej precyzyjnego orzeczenia, mianowicie, czy ów polityk w czasach PRL-u nie był wielbłądem jednogarbnym, czy być może nie był wielbłądem dwugarbnym, a więc, czy nie był dromaderem, czy być może nie był baktrianem, ponieważ jest to duża różnica. Różnica tkwi nie tylko w tym, czy się nie ma jednego garbu, czy dwóch garbów się nie ma. Co prawda, zarówno dromader, jak i baktrian jest używany jako zwierzę juczne, jako wierzchowe i pociągowe, ale prócz tego dodatkowo baktrian, po łacinie "Camelus bactrianus", jest trzymany w hodowli również dla mleka, wełny, mięsa i skór. Wielbłąd wielbłądowi nierówny, a trzeba pamiętać, że do tej samej rodziny należą jeszcze: gwanako, lama, alpaka i wigoń.

  I jak tu rozstrzygnąć, czym się nie było w czasach PRL-u? Łatwiej powiedzieć, czym chce się być w dzisiejszych czasach. Nie kim, a czym. To proste - trzeba zwrócić na siebie uwagę, to znaczy, trzeba, żeby inni zwrócili na nas uwagę. A żeby inni mogli na nas zwrócić uwagę, trzeba bardzo głośno krzyczeć. Trzeba krzyczeć, żeby się w tłumie wyróżnić, mimo że tłum też krzyczy. Ciszą, kiedy wszyscy dookoła nas krzyczą, na pewno się nie wybijemy ponad tłum. W ciszy, i kiedy sami jesteśmy cisi, trzeba koniecznie krzyczeć. Żeby śpiewać, trzeba krzyczeć, żeby tańczyć, trzeba krzyczeć, żeby tańczyć na lodzie, trzeba krzyczeć, żeby się śmiać, trzeba krzyczeć, żeby mieć talent, trzeba krzyczeć, żeby być fabryką gwiazd, trzeba krzyczeć i żeby krzyczeć, trzeba krzyczeć.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama