Ważne
  Policja: Naczelnik, który pomiatał ludźmi wraca na...

  Policja: Naczelnik, który pomiatał ludźmi wraca na stanowisko

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policja: Naczelnik, który pomiatał ludźmi wraca na stanowisko
  "Rysiek, bo cię zap..., k...! Nie nadajesz się na to stanowisko! Przez trzydzieści lat musiałem czekać na tę chwilę, żeby ci to powiedzieć! Bo myślałeś, k..., że sobie tu posiedzisz i ch... zrobisz!" - wrzeszczał na jednego z podwładnych oficer wrocławskiej policji. Po tym, jak ujawniliśmy nagranie, został zawieszony. Teraz wraca na stanowisko. A jego podwładni boją się zemsty.
  Policja: Naczelnik, który pomiatał ludźmi wraca na stanowisko
  Fragmenty nagrania z awanturą, jaką urządził naczelnik, ujawniliśmy 27 grudnia ubiegłego roku (przeczytaj cały tekst). Do incydentu doszło 13 grudnia w gmachu Komendy Miejskiej.  Szef Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Włodzimierz Jastrzębski wściekł się na podwładnego, bo policjanci z wydziału pojechali zabezpieczyć ślady włamania i nie byli przy zabezpieczeniu manifestacji w rocznicę ogłoszenia

  Po naszym tekście naczelnik został zawieszony i wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Nie wyjaśniło ono wszystkich wątpliwości. Jastrzębskiego ukarano naganą. Po kilku miesiącach wrócił na stanowisko. Jego podwładni są pełni obaw.
  - Chłopaki zeznawali w postępowaniu dyscyplinarnym całą prawdę. Mówili o wszystkim, co się działo. Nie tylko o incydencie, który został nagrany - opowiadają nasi informatorzy w komendzie. - Podobnych zdarzeń z awanturami i pomiataniem było więcej. Mówiono chłopakom, żeby się nie bali, bo naczelnik na pewno nie wróci. I co teraz?

  Teraz policjanci boją się zemsty szefa. Tym bardziej, że Włodzimierz Jastrzębski świetnie wie, kto i jakimi informacjami go obciążał w postępowaniu dyscyplinarnym. Zgodnie z procedurą, miał prawo zapoznać się z aktami sprawy.
  "Od momentu wszczęcia postępowania dyscyplinarnego Naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej faktycznie nie sprawuje swojej funkcji. W chwili obecnej przebywa na zwolnieniu lekarskim" - napisał w odpowiedzi na nasze pytania kierujący wrocławską policją młodszy inspektor Dariusz Kokornaczyk.

  Z naszych informacji wynika jednak, że policjantom zapowiedziano już, że Włodzmierz Jastrzębski wróci na swoje stanowisko. W ubiegłym tygodniu był już nawet jeden dzień w pracy. Dopiero później wziął zwolnienie lekarskie. Czy zatem policjanci mają się czego obawiać?
  - Nie jestem człowiekiem mściwym ani negatywnie nastawionym - mówi nam naczelnik Włodzimierz Jastrzębski. - Policjanci nie muszą się obawiać.
  Ale to nie wszystko. Z informacji, które do nas dotarły, wynika, że jeden ważny wątek całej sprawy nie został do końca wyjaśniony.

  Nagranie awantury, które ujawniliśmy w grudniu na stronie www.gazetawroclawska.pl, kończy się odgłosem przypominającym dźwięk przeładowywanej broni. Nasi rozmówcy twierdzą, że był to swego rodzaju "komentarz" jednego ze świadków do całego zajścia.
  - Ktoś nie wytrzymał i słysząc wrzaski naczelnika, po prostu przeładował broń. Później zabezpieczył ją i schował do szafy - opowiada nam osoba znająca szczegóły zajścia. - Jeśli nie zmieni się atmosfera w wydziale i sposób traktowania podwładnych, to w końcu ktoś nie wytrzyma i może dojść do tragedii - dodaje.

  "Odnosząc się do kwestii związanej z odgłosem przeładowywanej broni informuję, że żadna z osób obecnych na miejscu podczas nagrania nie potwierdziła, by taka sytuacja miała miejsce" - pisze do nas młodszy inspektor Dariusz Kokornaczyk.
  Być może nikt nie potwierdził. Łatwo się zresztą domyślić, dlaczego. Jednak wyraźnie słychać, że ktoś broń przeładował.
  Kilka miesięcy temu, gdy ujawniliśmy nagranie kierownictwu komendy miejskiej, informowano nas, że awantura odbywała się w pomieszczeniu, gdzie funkcjonariusze przygotowują się do służby i stąd dźwięk broni. Nam wydaje się istotne, czy ten dźwięk nagrał się przypadkowo, czy może komuś, kto ma dostęp do broni i ostrej amunicji, puściły nerwy.

  Czytaj także

   Komentarze (36)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawdziwe psy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 12

   ratlerki i yorki z kokardkami na głowach :))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieprzone kolesiostwo

   Glina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

   Szara żeczywistość, szczęście że ja tego nie muszę doświadczyć. Panie Naczelniku-to faktycznie odpowiedzialne stanowisko więć stul pysk i nie psuj krwi tym ludziom. Masz pomagać a nie ich jebać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   władza...???

   wykroczenioweic z Polski B łódzkie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

   tak było jest i będzie - stare przysłowie wojskowe mówi : pkt 1 przełożony ma zawsze rację pkt 2 jeżeli nie ma racji patrz pkt 1.
   więc albo jesteś dupowłazem i masz dobrze albo urobisz sobie ręce...rozwiń całość

   tak było jest i będzie - stare przysłowie wojskowe mówi : pkt 1 przełożony ma zawsze rację pkt 2 jeżeli nie ma racji patrz pkt 1.
   więc albo jesteś dupowłazem i masz dobrze albo urobisz sobie ręce po łokcie a i i tak Cię mają w 4 literach chociaż właściwie to wychodzi 5 liter
   POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z DRUGIEJ OPCJI zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super

   GW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 21

   i tak właśnie jest w naszej chochanej milicji
   nie ma ch..... na nich
   szkoda, że tak naprawdę to co jest priorytetem pracy technika zostaje wyparte np przez manifestacje niedzielne pikniki i tym...rozwiń całość

   i tak właśnie jest w naszej chochanej milicji
   nie ma ch..... na nich
   szkoda, że tak naprawdę to co jest priorytetem pracy technika zostaje wyparte np przez manifestacje niedzielne pikniki i tym podobne inne bzdury
   a obywatele czekają po parę godzin na technika bo się okazało nagle, że na cały powiat jet dwóch znaczy w pracy jet więcej ale nie do pracy technika......
   i jak ma tu być dobrze
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja trzeba mieć

   złyPies (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 28

   na ulicy czy w ciemnej bramie wszyscy jesteśmy równi czy to generał czy posterunkowy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawia

   romek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   Równi na cmentarzu, kto ich zobaczy na ulicy, może pod sklepem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za mało takich naczelników

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 17

   Nieróbstwo, rozluźnienie dyscypliny służbowej to skutki braku odpowiedniej ilości takich własnie naczelników. Jak można pojechać na zabezpiecznie śladów nie informując o tym swojego przełożonego ?...rozwiń całość

   Nieróbstwo, rozluźnienie dyscypliny służbowej to skutki braku odpowiedniej ilości takich własnie naczelników. Jak można pojechać na zabezpiecznie śladów nie informując o tym swojego przełożonego ?
   Nasi informatorzy w komendzie... do tego własnie doszło. Nie policjanci mają informatorów, a sami stali się informatorami. Dokąd zmierzasz Policjo...dokąd ?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   burak

   GW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 7

   wiesz co miło, że coś piszesz.... szkoda, że nic nie wiesz a skoro nic nie wiesz to po co piszesz.....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przestepca

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 9

   Gdy by na mnie się tak wydarł i zeszmacił był by to jego ostatni numer . Tu popełniono przestępstw znieważenia policjanta , mobbingu przekroczenia uprawnień.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO Cholere

   MIKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 24

   Jestem gliną 30 lat nikt nie wygrał z takimi sukinsynami tu ręka rękę myje, gdzie komendant wojewódzki w katowicach PANIE BIEL kim pan jest pociotkiem tego pana. Szkoda pisać panowie policjanci...rozwiń całość

   Jestem gliną 30 lat nikt nie wygrał z takimi sukinsynami tu ręka rękę myje, gdzie komendant wojewódzki w katowicach PANIE BIEL kim pan jest pociotkiem tego pana. Szkoda pisać panowie policjanci szkoda policja to bagno i to wielkiezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   balon rośnie aż pęknie z hukiem...

   Aspirant-KMP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 11

   Czy wy qrw... tzw. przełożeni tego pokroju zdajecie sobie w ogóle sprawę do czego możecie doprowadzić???? Każdy z nas gliniarzy jest tylko człowiekiem i w pewnym momencie bańka może pęknąć... i...rozwiń całość

   Czy wy qrw... tzw. przełożeni tego pokroju zdajecie sobie w ogóle sprawę do czego możecie doprowadzić???? Każdy z nas gliniarzy jest tylko człowiekiem i w pewnym momencie bańka może pęknąć... i zdecydowanie Policjant doprowadzony do stanu skrajności zanim się sam zdejmie w takiej agonii, może zdjąć wielu takich idiotów, aż będzie czerwono na ścianach... Nie chciałbym być wtedy w takiej komendzie, a tymbardziej w skórze takiego kacyka - zwanego mylnie przełożonym!!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może pęknąć

   police (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 32

   ... i kto wtedy zabezpieczy ślady? :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żart!!!

   Policjant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 12

   Naczelnik - PENER!!! Traktuje policjantów jak gówno i wraca na stołek? Gdzie zasady etyki zawodowej? Żart...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo