Zagłębie poległo w Mielcu

Paweł Pluta
Pewna wygrana Chrobrego Głogów i pogrom Miedzi. Znów remis, ale tym razem dziewczyn z Lubina.

Doskonała postawa w bramce Chrobrego Fryderyka Musiała oraz zabójcze kontry jego kolegów pozwoliły głogowianom zdobyć dwa punkty w meczu z Azotami Puławy.

Tylko w pierwszych minutach pojedynek był wyrównany. Drużyna z Puław grała praktycznie jedną siódemką i siłą rzeczy opadła z sił. Skrzętnie wykorzystali to gospodarze, osiągając w 50 minucie przewagę 10 bramek.
- Pozwoliłem sobie na kilka zmian, aby pograli też zawodnicy, którzy nie występują tak często - mówił Jarosław Cieślikowski, trener Chrobrego.

W następnej kolejce jego zespół pojedzie do Legnicy na derby z Miedzią. W środę legniczanie polegli jednak z kretesem w Płocku, ulegając Wiśle różnicą aż 15 bramek. Pierwszą bramkę Miedź rzuciła, kiedy płocczanie mieli już na koncie 3. Potem nafciarze systematycznie odjeżdżali siódemce z Legnicy.

Po trzech remisach szczypiorniści Zagłębia Lubin jechali do beniaminka z Mielca po zwycięstwo. Wracają jednak na tarczy! Słaba gra w obronie lubinian oraz świetna postawa golkipera Stali przyczyniły się do sensacyjnej porażki Zagłębia.

Dobrze dla ekipy Jerzego Szafrańca, że teraz w rozgrywkach ekstraklasy nastąpi przerwa. W tym czasie w eliminacjach do mistrzostw Europy 2010 walczyć będzie reprezentacja. W następną środę (29.10) Polska zagra w Bydgoszczy z Czarnogórą, a 2 listopada (niedziela) na wyjeździe z Rumunią.
W środę rozegrano także ostatnie, zaległe spotkanie 7. kolejki ekstraklasy kobiet. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pozazdrościły chyba swoim kolegom z męskiej siódemki dramatycznych końcówek, kończących się remisami. W Gdańsku podzieliły się punktami z miejscowym AZS AWFiS.

W pierwszej połowie minimalną przewagę miał zespół z Gdańska i na przerwę schodził prowadząc 17:15. W drugiej, między 41 a 46 minutą, lubinianki rzuciły 6 bramek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 24:21. Kiedy w 53 minucie wygrywały 27:23, wydawało się, że zainkasują 2 punkty. Nic z tego. Podopieczne Bożeny Karkut dały sobie rzucić 6 goli, nie trafiając ani razu do siatki rywalek.

W nerwowej końcówce gdańszczanki wyrównały z rzutu karnego na 12 sek. przed ostatnią syreną. Po ostatnim ataku Joanny Obrusiewicz sędziowie odgwizdali faul, ale nie wskazali na 7. metr, choć lubinianka była bezlitośnie ciągnięta za koszulkę podczas rzutu.
W tę sobotę (godz. 16.30) formę zespołu z Gdańska sprawdzi w Jeleniej Górze Carlos-Astol, natomiast Zagłębie podejmie (godz. 16) u siebie Słupię Słupsk.

Chrobry Głogów - Azoty Puławy 34:28 (16:13)

Chrobry: Zapora, Pitoń, Musiał - Nyćkowiak, Paluch 7, Żak 6, Świtała 6, Piotrowski 3, Kuta 3, Łuczak 1, Szymyślik 4, Jasiński, Stodko 4, Wita.

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 32:27 (16:11)

Zagłębie: Malcher, Zaprutko- Niedośpiał 1, Zadura 3, Steczek, Tomczak 8, Adamczak Paweł 2, Skalski 1, Kozłowski 2, Obrusiewicz 3, Migała 1, Anuszewski 3, Kieliba 3, Motylewski.

Wisła Płock - Miedź Legnica 33:18 (16:9)

Miedź: Kryński, Kiepulski - Ścigaj 3, Kawaliow 2, Będzikowski 1, Fabiszewski 1, Grębosz 2, Skrabania 1, Szabat, 4, Góreczny 2, Brygier, Rosiak 1, Petela 1, Hajgenbart.