Próba generalna przed egzaminem z języków

  Próba generalna przed egzaminem z języków

  Małgorzata Rabenda

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawie 6 tysięcy wrocławskich gimnazjalistów pisało we wtorek półtoragodzinny test z języka obcego.
  To próba przed kwietniowym egzaminem, który po raz pierwszy będzie obowiązkowy dla wszystkich trzecioklasistów. Do tej pory zdawali oni egzamin humanistyczny i matematyczno-przyrodniczy.

  Sprawdzian miał pokazać, jak będzie wyglądał kwietniowy egzamin. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z zadaniami z czytania, słuchania i tzw. reagowania językowego - np. odpowiedzieć cudzoziemcowi na pytanie o drogę.
  - Egzaminy próbne są bardzo ważne, bo pokazują, nad czym jeszcze trzeba popracować - uważa Lilla Jaroń, dyrektor wydziału edukacji urzędu miasta.

  Gimnazjaliści mieli do wyboru 6 języków: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski.
  - Najwięcej uczniów, bo ponad 4 tysiące wybrało język angielski - mówi Henryk Puchała z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Znajomością języka włoskiego chciały popisać się tylko dwie osoby.

  Tuż po egzaminie większość gimnazjalistów była zadowolona.
  - Test był łatwy. W pół godziny zrobiłam wszystkie zadania - cieszy się Aneta Trybek, uczennica kl. III b Gimnazjum nr 10 przy ul. Skargi. Teraz trzecioklasistka nie boi się prawdziwego egzaminu.
  - Na pewno nie będzie trudniejszy od próbnego - uważa Magdalena Nowak, koleżanka Anety.

  To nie była pierwsza próba przed egzaminem we Wrocławiu. W marcu tego roku Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przeprowadziło test dla wrocławskich drugoklasistów. Wyniki zostały udostępnione tylko szkołom.

  Dyrektorzy przyznają, że nie były imponujące.
  - Najwięcej kłopotów sprawiało rozumienie ze słuchu - martwi się Andrzej Słoka, dyrektor Gimnazjum nr 5 przy ul. Pawłowa. Uczniowie usprawiedliwiają się, że test zrobiony przez WCDN był trudniejszy.
  - Teraz poszło nam lepiej - zapewniają.

  Uczniowie poznają wyniki próbnego egzaminu za kilka dni. Testy sprawdzą ich nauczyciele. Przez pierwsze dwa lata wyniki egzaminu z języków nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama