Wrocław: Szkoła przy Januszowickiej idzie do remontu

  Wrocław: Szkoła przy Januszowickiej idzie do remontu

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za 12 mln zł firma Skanska wyremontuje wrocławską Szkołę Podstawową nr 47 przy ul. Januszowickiej. Przetarg rozstrzygnął Zarząd Inwestycji Miejskich. Dyrekcja szkoły liczy na to, że prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a cały remont ma się zakończyć do grudnia 2013 roku.
  Na razie w podstawówce trwa przeprowadzka niektórych urządzeń i szafek uczniowskich. Sami uczniowie i nauczyciele nie będą na czas prac zmieniać budynków.

  - Szkoła czekała na to od 60 lat. Budynek w końcu wypięknieje. Doczeka się odnowionej elewacji, a nasi uczniowie będą mieli kompleks sportowy, bo sala gimnastyczna zostanie powiększona - cieszy się Bogusława Pawłowska, dyrektorka szkoły.

  Szkoła doczeka się remontu elewacji, ale zostanie jednocześnie powiększona poprzez adaptację poddasza na sale lekcyjne. Nowe sale znajdą się też w czteropiętrowej dobudówce do obecnego budynku. Dzięki temu uczniowie, którzy do chwili obecnej mają lekcje w dwóch obiektach szkolnych, będą korzystać tylko z jednego. W drugim będzie przedszkole.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama