Operacja Zachód w czerwcu we Wrocławiu

  Operacja Zachód w czerwcu we Wrocławiu

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Wrocławska

  Znamy już termin Operacji Zachód, czyli cyklicznej imprezy militarnej, którą organizuje Marek Łaciak, szef Agencji Artystycznej "Jedynka".
  Ustalono, że Operacja Zachód potrwa w dniach 1-3 czerwca, na poligonie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Poligon znajduje się na granicy Wrocławia od strony Psie Pole i gminy Wisznia Mała, obok pola golfowego Toya.

  Przed wrocławianami zaprezentują się grupy rekonstrukcji historycznej, ale też prawdziwi żołnierze. Marek Łaciak opowiada, że zobaczymy też wystawę historycznego i aktualnego sprzętu wojskowego. Niewykluczone, że będą również pokazy działania broni i pojazdów pancernych.

  Na poligonie swój obóz rozbije stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii: Twierdza Wrocław". - Członkowie stowarzyszenia zaprezentują wrocławianom swoją sprawność - deklaruje Marek Łaciak.

  Zadowoleni będą również miłośnicy muzyki. Zaplanowano dla nich koncert reprezentacyjnej orkiestry Wojsk Lądowych. Nie zabraknie też festiwalu światowych piosenek i melodii kojarzonych z wojskiem. Na pewno usłyszymy radzieckie "Wołga, Wołga" i "Kalinkę".

  Przez Wrocław ma też przejechać parada pojazdów pancernych.

  Na samym zlocie będzie też można kupić coś z militariów. Już wiadomo, że swoje stoisko rozłoży tam wrocławski oddział Agencji Mienia Wojskowego.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uff...

   Polack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 26

   Już się wystraszyłem, że Niemcy planują odzyskanie Ziem Zachodnich...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uj

   podwojny uj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 28

   oczywiscie WROCA i to na zaproszenie samych mieszkancow ZIEM ZACHODNICH, ale najpierw bedzie w Polsce kryzys itp. itd i Grupa Inicjatywna wywola dyskusje w Brukseli i dostana zielone swiatło...rozwiń całość

   oczywiscie WROCA i to na zaproszenie samych mieszkancow ZIEM ZACHODNICH, ale najpierw bedzie w Polsce kryzys itp. itd i Grupa Inicjatywna wywola dyskusje w Brukseli i dostana zielone swiatło plebiscytowe i dobrze, wreszcie bedziemy zyli w panstwie prawazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama