Liga Mistrzów: Szlagier bez bramek, Bawaria szczęśliwa

Świętopełek Glegoła
Bardzo emocjonująco zapowiadały się środowe ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Los już na tym etapie rozgrywek zetknął ze sobą AC Milan i Barcelonę oraz Olympique Marsylia i Bayern. We Włoszech padł bezbramkowy remis. We Francji 2:0 wygrali Bawarczycy.

Milan przystąpił do meczu osłabiony brakiem Thiago Silvy i wykartkowanego van Bom-mela. W zespole gości nie zagrał oczywiście Eric Abidal, który w przyszłym tygodniu będzie musiał przejść przeszczep wątroby - z powodu nawrotu choroby nowotworowej.

Już od pierwszych minut spektakl mógł się podobać. W 3 minucie przed świetną szansą stanął Robinho, ale przestrzelił. Później do głosu doszła Barca, ale akcje Messiego i Xaviego nie dały Katalończykom upragnionej bramki. W 20. minucie, pogenialnym zagraniu Clarence'a Seedorfa, w sytuacji sam na sam znalazł się Zlatan Ibrahimović, ale nie zdołał oszukać Victora Valdesa. Pierwsze 45 minut, mi-mo optycznej przewagi blaugrany, pozostało nierozstrzygnięte.

W drugiej odsłonie oba zespoły grały rozważniej, dbając przede wszystkim o zabezpieczenie własnej bramki. Barcelona jak zawsze imponowała utrzymywaniem się przy piłce i wymianą podań; Milan neutralizował to doświadczeniem i żelazną konsekwencją w ustawieniu, jednak oba zespoły miały problem ze stworzeniem klarownej sytuacji. Wynik 0:0 niczego nie rozstrzyga, ale w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia Milan, któremu awans daje również bramkowy remis.

W drugim spotkaniu faworyt nie zawiódł. Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Olym-pique Marsylia 2:0 i do rewanżu może przystąpić ze spokojem.