Piłka nożna: Młode Zagłębie wygrało z ŁKS-em

Paweł Witkowski
Ekipa Tomasza Bożyczki pokonała w Lubinie ŁKS Łódź 3:0 w meczu 23. kolejki Młodej Ekstraklasy. Po jednym trafieniu dla Zagłębie zdobyli Mouhamadou Traore, Mateusz Szczepaniak oraz Kornel Osyra. Wygrana dała Miedziowym awans na drugie miejsce w tabeli.

Pierwszy gol padł już 54. sekundzie spotkania. Przewaga Zagłębia wciąż rosła, jednak druga bramka padła dopiero w 34. minucie. Celnie głową uderzył Mateusz Szczepaniak.

W drugiej połowie przyjezdni w dalszym ciągu nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Konrada Forenca. Wynik na 3:0 ustalił pod koniec spotkania Kornel Osyra. Było to jego czwarte trafienie w sezonie.

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)
Bramki: Mouhamadou Traoré 2, Mateusz Szczepaniak 38, Kornel Osyra 87
Zagłębie: Forenc - Kowalczyk, Osyra, Reina (46 Kowalewski), Śliwiński - Kusowski, Famulski (75 Pisarczuk), Rakowski, Sołtyński (46 Małkowski), Szczepaniak (46 Abwo) - Traore (46 Woźniak).
ŁKS: Velimirović - Paluch, Salski, Tonn, Kubicki - Traczyk (58 K. Grzelak), Strzelczyk (46 Kita), Pękała (78 Wróblewski), Golański, Papikyan (70 D. Grzelak) - Kujawa.