Protest na Odrze: Pracownicy RZGW chcą 800 zł podwyżki...

  Protest na Odrze: Pracownicy RZGW chcą 800 zł podwyżki (ZDJĘCIA)

  Marcin Walków, Grzegorz Demczyszczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Protest na Odrze: Pracownicy RZGW chcą 800 zł podwyżki (ZDJĘCIA)
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Lidia Mukhamadeeva

  Związkowcy z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w sobotę protestowali we Wrocławiu. Ich płace są zamrożone od kilku lat, dlatego domagają się 800 zł podwyżki. Ich zdaniem niskie pensje to przyczyna odpływu najlepszych fachowców z zawodu. Sprzeciwiają się też indolencji rządu i wieloletnim zaniedbaniom w sferze gospodarki wodnej. Zamiast blokować ulice, związkowcy… wsiedli na statek i wypłynęli w rejs protestacyjny.
  Najważniejsze postulaty związkowcy przedstawili o godz. 11 na bulwarze Wyszyńskiego przy moście Tumskim.
  - W Polsce jest grupa pracowników administracji rządowej, zarządzająca bogactwem narodowym, a niedoceniana nie od miesiąca czy roku, ale od 8 lat! - mówi Arkadiusz Kubiaczyk z zakładowej "Solidarności", organizator protestu. Wylicza, że przeciętne wynagrodzenie w tej instytucji to 2800 zł brutto miesięcznie, gdy tymczasem średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej przekroczyło kwotę 4 tys. zł.

  Pracownicy RZGW protestują, bo spotkanie w resorcie środowiska nie przyniosło rezultatów. - Tymczasem obserwujemy festiwal rozdawnictwa pieniędzy z budżetu. Chcemy też zwrócić uwagę na wieloletnie zaniedbania i brak finansowania gospodarki wodnej w Polsce - dodaje Kubiaczyk.

  Związkowiec podkreśla, że RZGW zarządza drugim co do wielkości (zaraz po lasach państwowych) majątkiem Skarbu Państwa. W zarządzie RZGW we Wrocławiu jest przede wszystkim Odra (na długości blisko 450 km) i Nysa Łużycka (na odcinku 15 km).

  - Tu nie chodzi tylko o pieniądze. W szkole zawsze uczono mnie, że mamy najmniejsze zasoby wód powierzchniowy w Europie i na dodatek o nie nie dbamy. Nie rozwijamy infrastruktury wodnej, a potem dziwimy się, że są powiedzie albo susze. Mogłem pójść do prywaciarza i zarabiać kokosy, ale poszedłem na studia, a potem do pracy w RZGW, bo wierzyłem w rozwój polskiej gospodarki wodnej. Ale jedyne, co widzę, to śmierć Odry - komentuje sytuację Rafał Niźnikiewicz, jeden z protestujących.

  Czytaj także

   Komentarze (27)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   firma niesprawiedliwosci

   ciekawscy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Podwyżek nie mieli tylko fizyczni ,pracownicy administracji tak o czym nikt nie informował,.Jak dzieli się socjalne .Fizyczni po 350, a administracja po 1500..Gdzie związki zawodowe ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak szcunku

   xy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   1600 za tyle lat pracy to chańba!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do następnej "powodzi tysiąclecia" - OBY NIE !

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Rząd się nie martwi stanem żeglugi , ponieważ jego lobby to transport kołowy - ktoś celowo dąży do zniszczenia jeszcze tego co w miarę egzystuje . Nie trzeba być wielkim mądralą , żeby wiedzieć że...rozwiń całość

   Rząd się nie martwi stanem żeglugi , ponieważ jego lobby to transport kołowy - ktoś celowo dąży do zniszczenia jeszcze tego co w miarę egzystuje . Nie trzeba być wielkim mądralą , żeby wiedzieć że transport wodny jest najtańszym środkiem transportu - wiedzą to Niemcy , Holendrzy i inne nacje . Polak nie będzie się uczył od nikogo bo swój "rozum" ma. Średnia wieku w tym resorcie to 50 lat - głównie pracownicy z dolnej kadry - młodzi wolą wyjechać z granicę , niż za te pieniądze "nic nie robić". Co do podwyżek to nie ma się co łudzić , bo jesteście za małą grupą i co - zablokujecie Odrę , po której już tylko kaczki pływają. Tu potrzeba tragedii , żeby wreszcie ktoś palnął się w łeb.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do roboty nieroby

   pływacz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Poprę wasz protest jak uruchomicie śluzę mieszczańską. Nie robicie nic poza tym co musicie i podwyżke chcecie. Nieroby !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   20 czeka za brama

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   parobki eu 2 euro na h robic robic .....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xx

   xx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Wolny rynek, nikt im tam nie każe pracować na siłę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za co?

   heh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Może najpierw niech wykażą, że te podwyżki im się należą. Sytuacja na Odrze jest katastrofalna. Oczywiście, w dużej mierze winę ponosi Ministerstwo Środowiska ale RZGW dorzuca swoje. Brak środków z...rozwiń całość

   Może najpierw niech wykażą, że te podwyżki im się należą. Sytuacja na Odrze jest katastrofalna. Oczywiście, w dużej mierze winę ponosi Ministerstwo Środowiska ale RZGW dorzuca swoje. Brak środków z budżetu państwa nie usprawiedliwia nieróbstwa, a niewłaściwe wydatkowanie tych pieniędzy co są, to już jest skandal. Zaczynając od podstawowych spraw takich jak np. oznakowanie, które w wielu miejscach albo jest niekompletne albo błędne. Głupich wodowskazów nie potrafili zamówić takich jak trzeba, a później ktoś się podpisał pod odbiorem tablic, na których ktoś niepotrafiący liczyć pominął jedną liczbę. Śluzę Mieszczańską tak wyremontowali, że do dzisiaj jest zamknięta i potrzeba kolejnych milionów aby tą fuszerkę naprawić. A obecny remont WWW wykonywany jest w wielu miejscach bez rozumu i tego nie poprawimy przez kolejnych 5 lat, bo kasa idzie z UE, więc tego co teraz powstanie nie będzie można dotknąć palcem. Godna płaca tak ale tylko za właściwie wykonywaną pracę!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   psucie odry przez www

   breslurer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   kasa nie idzie z ue, kasa idzie z banku światowego - to pożyczka, a potem trzeba pożyczkę oddać z oddać z odstekami, ot i pasztet dla kolejnych pokoleń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   susza

   panopek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   kurduple od ścieków rządzą naszą rzeką i na tym polega problem.kiedy to się zmieni?nikt nie wie,bo żeglugi już nie ma a stocznie zlikwidowali,płakać się chce.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   strajkowac

   kpina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   się zachciewa,poczekajcie do października to nowa wladza da wam wszystko co tylko będziecie chcieli.....wytrzymaliscie tyle czasu bez podwyżek to i jeszcze 2 miesiące też wytrzymacie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Struktura państwa iluzja ego struktury

   BarbaraSantana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   STRUKTURY PAŃSTWA SA ILUZJAMI STWORZONYMI PRZEZ WIBRACJE EGO W HOLOGRAMIE NA ZIEMI

   Egzystencja zyciowa-bezpieczeństwo-państwo-kraje-systemy-republiki-mocarstwa-związki...rozwiń całość

   STRUKTURY PAŃSTWA SA ILUZJAMI STWORZONYMI PRZEZ WIBRACJE EGO W HOLOGRAMIE NA ZIEMI

   Egzystencja zyciowa-bezpieczeństwo-państwo-kraje-systemy-republiki-mocarstwa-związki państw-prezydenci-królowie-lordowie-żołnierze sa iluzjami stworzonymi przez ego struktury kosmitów na planecie ziemia.

   Egzystencja zyciowa Twojego wladcy-prezydenta-właściciela zostala zaprogramowana-skopiowana- zsynkronizowana przez Ego struktury w swiecie duchow wedlug zasady " wszyscy przezywaja wszystkie egzystencje".Cialo zostalo zaprogramowane-skopiowane stworzone-przez vibracje Ego,dopasowane do zaplanowanej egzystencji i dolaczone do duszy. Jako prezydent król i caryca Katarzyna zarządzasz iluzja państwa. Wydajesz polecenia swoim obywatelom podwładnym. W rzeczywistości sam je wykonujesz - w myśl zasady kazdy jest kopia siebie i przezywa wszystko jako kazdy.

   Twoje struktury Ego sa Twoja kopia-przybywają w hologramie krajów kontynentów i wszechświata. Jestes mocarzem królem i sługa.

   W wymiarze rzeczywistosci nie potrzeba zadnych innych narodowości kontynentów i krajów. Obecne wyobrażenie świata nieistniejącego jest mechanizmem obronnym struktur ego.

   Teksty rozpuszczaja Twoj hologram z Ego strukturami. Stopniowo uwalniasz sie od wibracji struktur ego i zaczynasz egzystować w świecie rzeczywistym, jak ja egzystuje. Proces trwa.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BarbaraSantana =SANdMEN

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   VEL FILLATELLgliSSta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o qwa

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   to musiała być super dawka mocarza..... gdzie go dają, też bym wziął

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jezu

   co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Ty brałaś, po efektach widzę ,że było super :))) daj namiar

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama