Ważne
  Sąd za "nierobów ze starostwa"

  Sąd za "nierobów ze starostwa"

  PEKA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Lubina Robert Raczyński, który w telewizyjnym komentarzu nazwał powiatowych urzędników "nierobami ze starostwa", będzie musiał 29 października pofatygować się do sądu na rozprawę pojednawczą.
  Jeśli nie przeprosi, czeka go proces o znieważenie.
  Lubińska prokuratura, do której z początkiem roku wpłynęło doniesienie o przestępstwie, odmówiła postępowania w tej sprawie. Nie chciała się wikłać w polityczne spory pomiędzy rywalizującymi ze sobą samorządowcami. Starostwo jednak nie odpuściło Raczyńskiemu i samo złożyło pozew.

  - Słowa pana prezydenta dotknęły nie tylko nas. Mamy sygnały od innych powiatów, które poczuły się obrażone sugestią, że w starostwach nic się nie robi - wyjaśnia Małgorzata Drygas-Majka, starosta lubiński. I wskazuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat powiat lubiński zmodernizował 11 kilometrów nawierzchni, robi projekty dla kolejnych dróg, kończy remonty wszystkich placówek oświatowych, szykuje się do budowy m.in. hali sportowo-widowiskowej, kompleksu rekreacyjnego przy Zespole Szkół nr 2 i schroniska dla zwierząt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo