Najstarszy zawód świata według Macieja Zembatego

  Najstarszy zawód świata według Macieja Zembatego

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Artysta zaśpiewa we Wrocławiu utwory ze swojej najnowszej płyty.
  Zaczynał ponad 40 lat temu na festiwalu w Opolu. Wcale nie spieszyło mu się wtedy na scenę - wedle anegdoty, został na nią wypchnięty przez Jacka Fedorowicza. Na szczęście dla widzów, bo z miejsca ich oczarował piosenką "Uszy". Kto? Maciej Zembaty. Artysta kojarzy się najbardziej z Leonardem Cohenem - zasłynął jako świetny tłumacz jego tekstów i niezrównany ich wykonawca. Ale to jedyna jego twarz.

  Zembaty jest też poetą, satyrykiem, scenarzystą, reżyserem radiowym, znawcą gwary...więziennej (na ten temat napisał pracę magisterską), autorem piosenek. I właśnie w tej ostatniej roli wystąpi w piątek i sobotę we wrocławskim Teatrze Piosenki. Artysta zaśpiewa utwory ze swojej najnowszej, wydanej w maju płyty "Najstarszy zawód świata". To zbiór, i jego twórczości, i przekładów z Cohena.

  - Zaprosiliśmy go, bo już dawno nie występował we Wrocławiu. Teatr Piosenki jest świetnym miejscem dla niego, bo to świetny interpretator tekstów, który na scenie, i śpiewa i gra jak aktor - mówi Mariusz Kiljan, dyrektor Teatru Piosenki. I dodaje, że to człowiek - legenda: - Na Zembatym wychowało się całe moje pokolenie.

  ***
  Teatr Piosenki
  ul. Mazowiecka 17
  piątek, sobota, g. 19
  bilety: 30-35 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama