Ważne
  PPA: Szatan, który śpiewa "Fuck" do Jezusa

  PPA: Szatan, który śpiewa "Fuck" do Jezusa

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  PPA: Szatan, który śpiewa "Fuck" do Jezusa

  ©materiały prasowe PPA/ Łukasz Gawroński

  "Jerry Springer - The Opera" - musicalowy debiut reżysera teatralnego Jana Klaty miał swoją premierę podczas 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, który rozpoczął się w piątek we Wrocławiu i potrwa dziesięć dni. Kontrowersyjny spektakl zobaczyliśmy w sobotę w Sali Koncertowej Radia Wrocław o godz. 19. Kolejny raz widzowie obejrzą musical w niedzielę o tej samej godzinie.Potem ma wejść na stale do repertuaru Teatru Muzycznego Capitol.
  PPA: Szatan, który śpiewa "Fuck" do Jezusa

  ©materiały prasowe PPA/ Łukasz Gawroński

  - Szukałem odpowiedniego reżysera do tego spektaklu i znalazłem - powiedział w poniedziałek podczas konferecji prasowej Konrad Imiela, dyrektor artystyczny PPA. I dodał z uśmiechem: - Nie chciałbym, żeby to przedstawienie było postrzegane wyłącznie przez pryzmat kontrowersji, jakie wzbudza.Mimo to, przyznaję, że kiedy widziałem je po raz pierwszy na festiwalu teatralnym w Edynburgu, miałem ochotę iść gdzieś do lasu i pobawić się ze zwierzętami.


  Spektakl autorstwa Richarda Thomasa i Stewarta Lee, oparty na znanym, skandalizującym telewizyjnym show, jako jedyny musical w historii otrzymał cztery Nagrody Laurence'a Oliviera (najwyższe wyróżnienie w teatrze brytyjskim, odpowiednik broadwayowskich nagród Tony), w tym dla najlepszego musicalu. Tytułowy Jerry Springer to gospodarz amerykańskiego programu, w którym zaproszeni goście, przeważnie pochodzący z nizin społecznych, oskarżają się wzajemnie o zdrady i dewiacje seksualne. Często dochodzi między nimi do aktów przemocy. W drugim akcie prowadzący show ( w tej roli gościnnie Wiesław Cichy, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu) umiera. Wtedy na scenie pojawia się m.in. Szatan, który śpiewa "Fuck" do Jezusa. W musicalu nie zabraknie odważnych scen i wylgaryzmów.

  ZOBACZ PEŁEN PROGRAM FESTIWALU  - Jerry Springer staje się gościem w naszym domu, swego rodzaju kapłanem. A tendencja popkulturowa, niestety, jest taka, że jako społeczeństwo jesteśmy coraz bliżej tego, co dzieje się w jego programie. To zatrważające. Jednak konwencja spektaklu ma swój sens i cel, podobnie jak South Park czy Cyrk Monthy Pythona - mówił Jan Klata.

  W spektaklu prócz Wiesława Cichego,grają m.in. Konrad Imiela, Janusz Radek i sopranistka Barbara Kubiak.

  Serwis specjalny PPA

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sranie w banie

   Kałmen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 29

   Mnie sie spektakl bardzo podobał. Po pierwsze bawiłem sie na nim przezajebiście, a masa wulgaryzmów moim zdaniem była tutaj niezastapiona. Ten spektakl to satyra na telewizję XXI w. gdzie takie...rozwiń całość

   Mnie sie spektakl bardzo podobał. Po pierwsze bawiłem sie na nim przezajebiście, a masa wulgaryzmów moim zdaniem była tutaj niezastapiona. Ten spektakl to satyra na telewizję XXI w. gdzie takie słownictwo jest na poczatku dziennym. Ktoś tu napisał, że teatr ma odchamiać ... bzdura ... głównym założeniem jest rozrywka, a ta ma rózne formy :) Po drugie spektakl ma mocny i prosty przekaz, który bije od razu po głowie, że to co widzimy na scenie jest syfem, ale tym samym syfem nażeramy sie codziennie przed telewizorem, a po trzecie ... świetna muzyka i niesamowici artyści :)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wulgaryzmów można posłuchać

   zorro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 37

   codziennie wieczorem pod dworcem PKS, a teatr ma misję

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedyś chodziło się do teatru, żeby się odchamić,

   * (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 11

   a dziś, żeby schamieć do reszty

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 32

   Co to są "odważne sceny"? I z jakimi zwierzętami artysta chciałby zabawiać się w lesie? Przywiezie je ze sobą czy będzie ich szukał po krzakach? One to lubią?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda publicznych pieniędzy

   Realista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 41

   Szkoda publicznych pieniędzy na finansowanie "artystów". Czy publiczność musi łykać każde g...o przygotowane przez szukających sensacji nieudaczników?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ah (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 13

   Byłeś? Widziałeś?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kultura rynsztoku

   smok wawelski3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 29

   Ten fakt jest tylko potwierdzeniem coraz większego zdziczenia naszej kultury, gdy za artystę uwaza się kogoś, kto mówi "fuck" do Jezusa. Uchodzi to bezkarnie. Może tak kandydaci na "artystów"...rozwiń całość

   Ten fakt jest tylko potwierdzeniem coraz większego zdziczenia naszej kultury, gdy za artystę uwaza się kogoś, kto mówi "fuck" do Jezusa. Uchodzi to bezkarnie. Może tak kandydaci na "artystów" zechcą powiedzieć to samo do Mahometa albo Mojżesza ? A Jerry Springer to człowiek, który nie wstydzi się zarabiać pieniędzy na pokazywaniau najgorszego łajdactwa w TV. No i mamy importowaną kulturę rynsztoka, sprowadzaną z importu dla naszej, zapatrzonej na Zachód bezmyslnej gawiedzi. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo