Wrocław: Szukają dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek

  Wrocław: Szukają dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek

  Marta Wróbel, JUKO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od prawie miesiąca Jarosław Broda, szef wydziału kultury we wrocławskim magistracie, mówił o chęci ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek, jednak oficjalnie stało się to dopiero wczoraj wieczorem.
  - Prowadziliśmy rozmowy z kandydatami, ale niestety nie dały efektu. Być może za wysoko mierzyliśmy - przyznał 1 marca w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" Broda i dodawał, że procedura - w najgorszym wariancie - potrwa dwa miesiące, a kandydaci na to stanowisko muszą mieć doświadczenie lalkarskie.

  Rozmowy z kandydatami trwały właściwie od stycznia tego roku, czyli od momentu, kiedy ostatni dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek, Roberto Skolmowski, odszedł ze stanowiska i został szefem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Na razie obowiązki dyrektora WTL pełni Janusz Jasiński, wcześniejszy zastępca Skolmowskiego.

  Nowego szefa teatru wybierze 9-osobowa komisja. Znajdą się w niej trzy osoby z wrocławskiego magistratu, dwie wskazane przez ministra kultury, dwie ze związków zawodowych lub zespołu teatru i dwie ze związków lub stowarzyszeń twórczych.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   idiotyczny tytuł

   rew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 32

   Tzn. dyrektor się gdzieś zgubił, może w lesie albo obcym mieście? Albo grają w chowanego??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama